Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért járnak az amerikaiak...

Miért járnak az amerikaiak mosodába?

Figyelt kérdés
2009. júl. 9. 21:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

mert nincs mosógépük?XD

a nagyvárosokban van csak ez ott sem midnenhol,kicsi a lakás nem fér el a mosógép,albikban nincs is meg ilyenek

2009. júl. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy mosógép, ruhateregető sok helyet foglal, valahogy be is kell juttatni oda, cipelj fel egyet az ikszedik emeletre :P
2009. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ja csak azért mert a filmekben úgy kihangsúlyozzák.....azt hittem van más oka is....
2009. júl. 9. 22:33
 4/16 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem inkább a régebbi filmekre jellemzőek a mosodás jelenetek, és nem hiszem, hogy az az oka, hogy nincs mosógépük, mert nem fér el a lakásban. Amekkora házakban laknak, úgy gondolom, hogy az utóbbi időben aki mosodába jár, az csak azért jár, mert ott jót lehet beszélgetni, amig mos ill. szárit a gép.
2009. júl. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Valóban azért, mert nincs mosógépük. Persze nyilván van, akinek igen, de a többségnek nincs. Mondjuk a kertvárosi luxusvillában valószínűleg található mosógép, de azért nem mindenki abban lakik, a százemeletes kis lakásokban pedig egyszerűen nincs hely.
2009. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztos sokan szociálizálódási lehetőségnek is látják a mosodát, de hidd el, nem úgy kell elképzelni, hogy minden amerikai piszokgazdag és yachttal jár dolgozni :)
2009. júl. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugati országokban nem szokás a fürdőszobába mosógépet elhelyezni (mint nálunk), főleg azért, mert ott a mosógép mellett gyakran egy szárítógép is van...

Akinek háza van, az általában a pincében, szuterénban vagy egy mosóhelyiségben helyezi el a mosógépet+szárítógépet.

Az emeletes házakban (nem túl szegény kerületekben) az a szokás, hogy közös mosóhelyiséget használnak a lakók, a háztulajdonos által biztosított mosógépet+szárítógépet használják.

A szegényebb környékek házaiban már nincs ilyen közös mosóhelyiség, a fürdőszobákban sincs mosógép, ezek a lakók járnak a környék mosodáiba. Itt is mosás után a szárítógéppel megszárítják a ruhákat.


Nem csak az USA-ban divat ez, hanem pl. Németországban is.


Nekik meg a szokásunk furcsa, hogy a kimosott ruhát sokan a fürdőszobában szárítják (kád fölött a fregolin lóg a fürdő emberek fejére a gatya)...

2009. júl. 10. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az elottem szolo nagyon jol leirta az okokat, meg annyit tennek hozza, hogy itt az USA-ban az emberek nagy resze elete soran tobbszor is koltozik es nagyon nagyok a tavolsagok, nem ugy, mint Magyarorszagon, ahol gyakran ott eled le az eleted, ahol megszulettel vagy max. 1-2 alkalommal koltozol. En eletem soran eddig 8-szor koltoztem itt az USA-n belul, pedig nem vagyok oreg. Mosogepet/szaritogepet meg nem cipelek magammal egyik lakasbol a masikba. Mosoda Magyarorszagon is van, csak nem olyan elterjedt ez a dolog es draga is. Itt nagyon olcso a mosoda, szoval megeri. Teregetni nem szoktunk, szaritogepet hasznalunk, ezeknek meg valahol el kellene ferni.
2009. júl. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%
ezeket elolvasva nem is tűnik olyan jónak az amerikai élet...
2009. júl. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
11:54: hat nem is olyan, mint a filmekben. Sokan csalodnak, akik azt kepzelik, hogy itt kolbaszbol van a kerites. Nem! Itt sokkal tobbet kell dolgozni...de legalabb megfizetnek.
2009. júl. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!