Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az amerikaiak miért mosodába...

Az amerikaiak miért mosodába járnak ruhát mosni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 8. 10:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
17%
Mert nekik telik rá,nekünk,csóró magyaroknak meg nem.
2012. nov. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Na de ők mossák ott is, nem elviszik és érte mennek, hanem ott várnak a gép előtt.

Furcsa, hogy amikor akkora fogyasztói társadalomban élnek, nincs mosógépük..vagy miért ácsorognak a mosógép előtt?

2012. nov. 8. 10:06
 3/20 anonim ***** válasza:
Semmi köze a csórósághoz, kevesebbet fizet ott érte mint mi a vízért itthon.
2012. nov. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

mert a bankba hiába mennek nincs mosógép ;)


így alakult ki ... valószínűleg előbb voltak a "mosd magad" mosószalonok, mint kedvező árú otthoni mosógépek ... aztán megmaradt, mert praktikus, és lehet, hogy olcsóbb is a mosás mint otthon ... továbbá nagy teljesítményű mosó és szárítógépek vannak a szalonokban mint egy otthoni

2012. nov. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Mert az olcsóbb, mint megvenni és otthon üzemeltetni a mosógépet.
2012. nov. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
az utolsó mondatban: nagyobb teljesítményű (tehát hamarabb és több ruha mosható és szárítható)
2012. nov. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 timike26 ***** válasza:
mert olcsobb ès gyorsabb megoldàs.èn olaszorszàgban èlek de itt is vannak mosodàk,kiszàmolva jobban megèri mint itthon mosni.15 kg ruha/ ami nekem megfelelne 3 mosàsnak/ 5 euro,2 euro a szàritàs.ebbe benne van az oblito,a mosopor.szerintem megèri.
2012. nov. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem Nem biztos,hogy olcsobb.

Én a magam részéröl biztos,hogy nem raknám be egy olyan mosógépbe a ruhámat ahol valaki más szennyese forgott. Oda biztos nem tenném a baba ruhát és asaját ruháimatz sem..Honann tudod ,hogy ki milyen környezetböl hozza a szennyesét??

Ha nálunk itthon lenne ilyen akkor is ragaszkodnék a saját géphez .

2012. nov. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Az én nagynéném Floridában él és nem mosodába jár. Egy fiúbarátom meg Californiában, de tudtommal ő sem oda viszi.

Amúgy valószínűleg mert potom pénz. Ha neked is itt kimosnák a fizidhez mértem mondjuk 400,- ft-ért és cserébe te addig mást csinálhatsz a nettó 150ezres fizudból mondjuk, téged se érdekelne. Másak az árak kinn. LosAngeles környéke egyébként sem olyan húzós, ha a hírességek helyét nem veszed számításba csak a környező városokat.

2012. nov. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

(még valami)

Amúgy én se mosatnám mert nem azt szoktam és hát mégis a cuccaim máshollllllll

2012. nov. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!