Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magázódás kihalóban van?

A magázódás kihalóban van?

Figyelt kérdés

2012. nov. 7. 14:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
84%

32 évesen engem kifejezetten zavar, hogy ha mondjuk nálam fiatalabb azt mondja csókolom vagy hasonló. Viszont a nálam idősebbeket (akiken látom, hogy 100%-ban idősebb) magázom. A nőket alapból magázom, aztán döntse el ő, hogy tegezhetem vagy nem, mert ha például engem letegez egy nő akkor visszategezem, mivel ezzel azt a jelet adta, hogy tegezhetem. Boltban "helló"-val szoktam köszönni, ha olyan boltba megyek ahol már ismernek. Ahol nem ott napszaknak megfelelően.


Szeretem a tegeződést, mivel az közvetlenebb, de pl. hivatalos helyen nem tegeződök (önkormányzatnál, bankban). Pontosabban ha abba a bankba megyek, ahol már régóta ismernek ott is "helló"-t köszönök....mert ezer éve ismerem őket.


Amúgy pasi vagyok.

2012. nov. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Angolban úgy tudom, a megszólítással magázunk, uram vagy asszonyom, Mr., Mrs. Ha az illető mondja, hogy szólítsam Mattnek, akkor már az tegeződés felajánlása. Míg itthon mondhatom, hogy "Szia, Józsi bácsi!"


Igen, a helyzettől függ, ha egy pasi ismerkedni akar, valószínű letegez, de hivatalos helyen azért magázzanak már. És lehet, sokan ugranak rá, de szerintem bunkóság, ha egy tök ismeretlen idős letegez, merthogy a gyereke lehetnék. Csupán ezért. Az más, amikor gyerekkorom óta ismer, akkor természetes.

Sőt nekem az is furcsa, hogy ki van írva az eladóra, hogy Anikó, hát ki az, aki a nevén szólítja, hogy Anikó, hol a tej?

A válaszokat köszönöm, nem is gondoltam volna, hogy ennyien írnak :) Mint a nickemből kiderül, 32 éves vagyok, és már elgondolkoztam, hogy mennyi idősnek kell lenni, hogy magázzák az embert a vadidegenek?

2012. nov. 7. 18:36
 23/26 anonim ***** válasza:

"(...)hát ki az, aki a nevén szólítja, hogy Anikó, hol a tej? "


Na igen, ezt én sem értem.. De jópofa, majd kipróbálom. "Pista, merre van a krumpli?" :)))


Amúgy hiába az angolban a Mr, Mrs, stb, ha mondatban mindenképpen "you" mindenki...

2012. nov. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 liliann13 válasza:
én speciel attól érzem magam furán, ha magáznak. Nem tudom, miért, de zavar. A fősulin a tanáraim közül a legtöbb tegezett minket, a melóhelyen is tegeződünk, még az idősebbekkel, vagy a közvetlen főnökökkel is. És ez így tök jó (persze csak az után, hogy felajánlották, illetve mikor odakerültem már kialakult, hogy mindenki mindenkit tegez. Kivéve persze a fő-fő főnököket). És természetesen idegeneket sem tegezek le az első alkalommal, ha idősebbek. Meg a hivatalban sem tegezem le a dolgozókat. A boltban simán elmegy a tegeződés, főleg, ha az eladó fiatalabb, vagy nagyjából azonos korú. 28 éves nő vagyok.
2012. nov. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 mustafa33 ***** válasza:
100%

Régen, a dinoszauruszok korában azaz nagyapáink idején a gyerekek tegeződtek meg a bensőséges viszonyban lévők. Létezett még a "csendőr pertu", de ez egy nem egyenjogú viszonyt fejezett ki, ahogy a "hajtson kend Jóska" vagy a "jöjjön fiam Marcsa" sem.

Viszont egy kereskedő az ajtóban "alászolgájával" fogadta a reménybeli kuncsaftot. na ez elmúlt, de azért a nem helyénvaló tegeződőtől ma is megkérdezem, hogy mikor legeltettünk együtt disznót? Főnök beosztot viszonyban sem tűröm. Mert könnyebb distanccal fegyelmet tartani mint bizalmasan.

2012. nov. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nagyon remélem. Sok a kettősség miatt a konfliktus. Én jogszabályban rögzíteném. Pár év alatt célt érne.
2013. jan. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!