Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magázódás kihalóban van?

A magázódás kihalóban van?

Figyelt kérdés

2012. nov. 7. 14:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2012. nov. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de Te hol élsz?
2012. nov. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Hol élek? Magyarországon, ahol alap, hogy vagy nem köszönnek a boltban, vagy lesziáznak, a bankban szintúgy, ami meredekebb, már az furcsa, ha magázódni kell, mert a munkahelyen is rögtön tegeződés van, ami persze jó dolog, mert közvetlenebb viszonyt teremt.

De úgy gondolom, hogy ismeretlen embereknél azért Jó napottal kellene kezdeni és utána kellene megbeszélni, hogy tegeződjünk.

2012. nov. 7. 14:09
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
a kérdés jogos ... kellően fel tud húzni, mikor bemegyek egy boltba, és az eladó letegez ... vagy bárhol bárki, és egyre gyakoribb
2012. nov. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%

Attol függ hany eves vagy.


Ha a bankban tegeznek es ugy erzed, magazniuk kellene, akkor hozd el a penzed es a következö bankodnal nyiss ugy, hogy "bankot valtok... az elözö bankomnal letegeztek". Ezutan magazni fognak.

2012. nov. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk meg a boltokban köszönnek, a bankban és állsáinterjún még akkor is magázódunk, ha csak két év van köztünk, a szia/helló fiataloknál alap inkább. Emellett a tanárokkal szemben egyetem, középiskolában ez a leggyakoribb megszólítási forma.

Vagyis a magázódás közel sincs kihalóban.

2012. nov. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Igen, bankban volt legutóbb, befizettem pár 100ezret, lesziáztak. Csak lestem. Akkor voltak csak igazán bunkók, mikor közöltem, hogy megszüntetem a számlát, nem emiatt, más méltánytalanság miatt.

A mostani bankban nem úgy érzem, mintha a McDonald'sben lennék.

Boltban már megszoktam, nem zavar, Jó napot, hellóval megyek be, ahogy köszönnek, én is úgy folytatom a társalgást.

Orvosnál várva pl. idősek kapásból tegeznek, "koruknál fogva", hacsak nem 60-hoz közelít, visszategezem, de ez is milyen már.

2012. nov. 7. 14:35
 8/26 anonim ***** válasza:
69%

Remélem igen.

Semmi szükség rá.

Sokkal nyitottabban és szabadabban lehet E/e személyben beszélni , felesleges az a feszült , rideg , flancos magázódás.

2012. nov. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
57%
E/2 személyben*
2012. nov. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
97%

Hat nekem pont tegnap jott egy e-mail, nem hittem el... A no nekem (nekunk) akar dolgozni, soha eletemben nem talalkoztam vele, meg a nevet se ismertem, kovetkezeskepp o se, erre megnyitom az e-mailt es ez:


Szia, Anna vagyok, ettol meg attol hallottam hogy te vagy a felelos ezert meg azert, mi lenne ha en ott dolgoznek, nagyon jo lenne nekem...Lenne erre esely? A bizti (!!!) kedveert csatoltam az oneletrajzomat...Szolj majd hogy mikor tudok bemenni szemelyesen dumcsizni (!!!) egy kicsit!


Ugy elkuldtem a pics*ba mint eddig keveseket. Ez mi? Meg ha az a valaki meselte is neki hogy fiatal vagyok, akkor sem kezdek igy egy e-mailt, plane nem ha akarok az illetotol valamit. Elkepeszto.


A kerdesre kiterve egyebkent en is meglepodok neha hogy letegeznek amikor ugy erzem hogy magazas lenne a helyenvalo, de 23 eves vagyok es fiatal a fejem is hozza ugyh annyira en nem szoktam felvenni...En mondjuk ismeretlen embereket altalaban magazni szoktam.

2012. nov. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!