Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szabad az utcán karddal,...

Szabad az utcán karddal, buzogánnyal járkálni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 4. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Járkálni nem annyira, de lovagolni igen, csak azt kell mondani, hogy huszár vagy.
2012. nov. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha cigányfertőzött terület közelében jársz vagy arra laksz akkor a kard vagy a buzogány kötelező darab.A legjobban a japán katanák.
2012. nov. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én bolondballagásra anno kalóznak öltöztem, és az oldalamra kötöttem egy méretarányos díszkardot is. Így indultam már a városba is, az egy dolog, hogy mindenki megbámult, de a rendőrök is észrevettek, és igazoltattak is, hogy mit mászkálok én itt fegyverrel az oldalamon? Majdnem el is vették...
2012. nov. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A szablyák tetszenek, a kilij, a török szablya. Vagy egy szép buzogány, tollas vagy csak sima.
2012. nov. 4. 21:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem szabad. Eleve egy kard pengehossza hosszabb mint 8cm. :) Kemény lesz kimagyarázni. :)
2012. nov. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És egy nagy bottal mászkálhatok? Az nem minősül fegyvernek?
2012. nov. 4. 21:36
 7/11 anonim ***** válasza:
De azért elég gáz néha ez a fegyvernek minősítés. Apunak van egy 8 centis pengéjű bicskája, amit el szokott vinni, ha hosszú útra megy kocsival. Mert sose lehet tudni, mikor jöhet jól, már csak evés szempontjából is. Egyszer tőle is majdnem elvették... azzal érvelt, hogy ez mitől minősül fegyvernek, ha evésre használja, miközben a 30 centis kerékanyakulcs, amivel egy ütéssel be lehet törni valakinek a fejét, az nem fegyver, és nyugodtan ott lehet a kocsiban? A rendőr elgondolkodott, aztán visszaadta a bicskát :D
2012. nov. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy hét centis pengéjű késsel is szíven/tüdőn lehet szúrni valakit. El lehet vágni vele a nyaki artériáját. Szinte minden belső szervében kárt lehet tenni. Akkor kérdem én, honnét jön az a 8 centis limit? Ki találta ki?

Ha teszem azt, 2 cm lenne a megengedett, az rendben van. Egy akkora késsel kicsi eséllyel okozhatsz komoly sérülést. Na de 7 vagy 10 centi, az már olyan mindegy.

2012. nov. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vadkan01 ***** válasza:
Én egyszer 2 fakarddal a hátamon mentem az utcán és metróztam az Árpád hídig ahol a rendőrpalota van és nem jött rám az egész banda (mondjuk nem is lett volna esélyük hiába a pisztoly :D). AHOY
2012. nov. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mustafa33 ***** válasza:
tekerj rá egy újság papírt. Akkor már csomagolva "szálítod". De ugyanúgy használható, mintha nem lenne rajta semmi. ☺
2012. nov. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!