Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek a házimunka/gyerek...

Szerintetek a házimunka/gyereknevelés csak a nő dolga?

Figyelt kérdés
munka mellett.
2012. nov. 4. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
munka mellett nem.
2012. nov. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem.Meglehet osztani
2012. nov. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a pasi is csinálhatja mind2t.
2012. nov. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
lakás/ház és a gyerekek is a férfié is szerintem. tehát közös.
2012. nov. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. mivel 1 pár, így mind a 2 re hárul a munka!
2012. nov. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát nem!
2012. nov. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
9%
Mindkettő dolga, de a nő dolga, hogy megmondja a pasinak, mit kell csinálnia neki, mert a pasi az az élőlény, aki magától sosem csinál semmit.
2012. nov. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Na, megjött az első feminista. Olyan kis aranyosak vagytok. :D Általánosíts csak te kis suta, ettől leszel igazán menő.


on: ha mindketten dolgoznak, akkor közös meló.

2012. nov. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy osztják el és ki mennyi időt dolgozik.

Ha a férfi mondjuk 12 órázik, de a nőnek 4 órás munkája van, akkor szerintem elég nagy szemétség lenne még az otthoni munkát is felezni.


Vagy attól függ mennyi a kinti munka. Ha az például egészében a férfié, akkor ugyanúgy szemétség felezni a benti munkát.

2012. nov. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

20.26-os: Az előtted író nem feminista volt, szimplán buta és általánosító. Én viszont tényleg feminista vagyok, és kikérem magamnak ezt a mondatot a férfiak nevében!

A Munkamegosztásról: úúúúgy szeretném megérni, hogy ez már ne legyen kérdés! Hát persze, hogy közös. Sőt, ha a nő ne adj isten nem dolgozik, viszont a párja igen, az sem jelenti automatikusan, hogy minden a nőre hárul otthon. Ebből van aztán az a felállás, hogy apuka 6-8 órát dolgozgat a klímás irodában, anyuka pedig otthon 24 órában főz, takarít, bevásárol, rohangál a gyerekekért (ha vannak)...stb. A lényeg, hogy mindenkire egyenlő feladat háruljon, és lehetőleg olyanok, amiket szívesen és hatékonyan végez. Tudom, ez csak utópia, nem lehet 100 százalékban megvalósítani,de azért törekedni lehet rá.

2012. nov. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!