Kézfogás?! Hogyan?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok.

Ha egy idősebb (40 körüli) férfivel találkozok, illetve egy ugyanolyan korú nővel, ki nyújt először kezet??

Első találkozás lesz.



2012. nov. 2. 20:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A 8-as válaszoló valszeg valami árús, úgy véli, kitüntetés valaki izzadt kezét megszorítani, 5 perc múlva egy másikét. Autóvásárláskor hozzák is közeledett egy eladó széles mosollyal és előrenyújtott kézzel. Udvariasan elhárítottam egy jónapottal. Én nem kívánom mások kezeit szorongatni. Olyan sem létezik, hogy hát állásinterjú, meg más hasonló helyzetek. Ez egy kultúra kérdése és nálunk (sajnos) keveredik a kelet a balkanizmussal. Jó lenne, ha az iskolában is foglalkoznának ezzel a kérdéssel és oktatnák. Nem egészséges, hogy egy műveletlen kereskedő szabja meg a viselkedés szabályait.
2012. nov. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én csak a legközelebbi barátaimmal szeretek kezet fogni (de velük kívánom a pacsizást). Amúgy nálunk kollégák között sem szokás.
2013. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Abszolút nem értem, mi a fene értelme van a kézfogásnak. Állítólag régen a fegyvertelenség jelzését szimbolizálta, de ma ki akarja megölni embertársait? Ne feltételezzék már rólam, hogy gyilkolni akarok, és ezt hadd ne kézfogással bizonyítsam.
2013. okt. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én sem fogdosom csak úgy más emberek kezét, de első találkozásnál nálunk ez udvariassági szokás. Kinél hogy, de én nem fogok bunkózni, a mi városunkban ezt így szokták, ez van.
2013. okt. 18. 16:58
 15/16 anonim ***** válasza:
No és végül ki nyújtott először kezet?
2013. okt. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Már nem is emlékszem, kire írtam ki a kérdést. :D
2013. okt. 31. 00:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!