Kézfogás?! Hogyan?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok.

Ha egy idősebb (40 körüli) férfivel találkozok, illetve egy ugyanolyan korú nővel, ki nyújt először kezet??

Első találkozás lesz.



2012. nov. 2. 20:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A férfinek a nő, tehát te nyújtod, az idősebb nőnek viszont nem! Megvárod, hogy ő nyújtsa.
2012. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen még nem illik kezdeményezni egy apád korabeli férfi irányába a kézfogást.

Nőnél meg szintén egyértelmű, hogy ő nyújt neked kezet, ha akar.

2012. nov. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Alapvetően nő-férfi viszonylatban a nő nyújt kezet, nő-nő viszonylatban az idősebb a fiatalabbnak.

Ez alól kivétel, ha vendég-házigazda szerepben vagytok, ilyenkor ugyanis mindig a fogadó (tehát a házigazda) nyújt kezet. Ez nem csak szó szerinti vendégeskedésre igaz, hanem arra az esetre is, ha mondjuk állásinterjúra mész (az interjúztató nyújt kezet), vagy tárgyalni valakihez, stb.

Ugyanígy, ha hozzád mennek, te nyújtasz kezet, meg persze te is "hívod" be, akárki is a másik fél.

2012. nov. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
Honnan ez a görcsös kézfogás-mánia ? Egy 16 éves lány miért is fog kezet ? Nem tud köszönni ? Ugyanis a kézfogás egy köszönési forma. Bunkóul néz ki, amikor leánygyermekek katona módjára fogdossák más kezét... Neki nem úgy kell köszönnie.
2012. nov. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

És utolsó, szerinted egy hivatalos alkalommal mégis mit kell csinálni, hátba vágni a másikat?

Nyilván nem marad örökre 16 éves a kérdező sem, hamar eljön az az idő, amikor igenis a kézfogás lesz a megfelelő köszönés, miért ne kérdezhetné meg a szokásokat?

Gondolom, hogy nem az osztálytársainak akar holnaptól így köszönni... Nézzük már ki belőle, hogy pontosan tudja miért van szüksége az információra.

2012. nov. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Amúgy teljesen igaza van az előzőnek.

Nők nem szoktak kezet fogni a magánéletben, ez olyan férfias dolog. Kivétel az állásinterjú, üzleti élet, hivatalos találkozó, pl. ha kitüntetést vesz át valaki.

Amúgy a kézfogás férfidolog.

2012. nov. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Tiszta igaz, de az előző eltársnő (ma 21:55) ezt nem tudja. Bizony férfi dolog, de ott is vannak "még férfiabbak", pl. az angolok, akik elvből nem fognak kezet. Nincs szükség rá se a bemutatkozáshoz, se a köszönéshez.
2012. nov. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, ti ilyen környezetben mozogtok, nekem pl. a szakmámból kifolyóan is MINDIG kézfogás a hivatalos köszönés ügyfelekkel, kollégákkal...

Nyilván, aki kocsmában éli az életét, az nem gyakran fog kezet, függetlenül attól, hogy milyen nemű, de hogy férfidolog lenne. Ez vicces. :D

2012. nov. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ!

Nem simán haverkodásból fogok velük kezet, hanem mert most látom őket először, és nálunk első alkalomkor, azaz bemutatáskor szokás a kézfogás.

Pl, ha anya munkahelyén eddig nem ismertem valakit, akkor nyújtja a kezét. De férfiaknak nem szoktam (még).

2012. nov. 3. 09:18
 10/16 anonim ***** válasza:

8.

Írtuk, hogy ügyfelekkel, (leendő) üzletfelekkel más dolog. Ott a nőnek is férfimódra kell viselkednie.

Én is dolgoztam olyan munkahelyen, ahol egy nap többször is kezet fogtam nő létemre.


7.

Nekem mondod? Angliában élek, Skóciában éltem ezelőtt évekig, mindig teljesen ki voltak akadva a magyar meg egyéb kelet-európai srácok, hogy micsoda szokás ez, hogy itt senki nem fog kezet. :D Még az olyan magyar kollégák is, akik mindennap látták egymást, ha nem is minden nap, de néhány naponta kezet fogtak, csak mert úgy szokás, illetve volt is erre igényük úgymond, hiszen barátok, jó haverok voltak, és itthon ezt a viselkedést szokták meg.

2012. nov. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!