Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez nem volt bunkóság tőlem?

Ez nem volt bunkóság tőlem?

Figyelt kérdés

Most este egy nyolc óra fele felszálltam a metróra ahol egy tinilány is ült. Már két megállót is utaztuk, semmi nem volt. Aztán a lány egyszer csak előveszi a telefonját és max hangerőn (fülhallgató nélkül) elkezd valami nyáladzós zenét hallgatni. Először szépen rászólok hogy Légyszíves kapcsolja ki a zenét vagy hallgassa fülhallgatóval. Erre ő azt válaszolja hogy nincs itt fülhallgatója, kikapcsolni meg nem akarja. Érre még egyszer szépen megkérem hogy Légyszíves kapcsold ki mert zavarod ezzel a többi utast (le lehetett olvasni a többi utas arcáról hogy zavarja őket is), majd otthon hallgatod tovább. Erre ő elkezdi: mit érdekel engem hogy zavar, hallgatni akarom. Itt már kezdett fölmenni az agyvizem és nagyobb hangnemmel mondom neki hogy kapcsold ki a zenét. Erre ő egy egyszerű Nemet mondott. Na itt már ütni,verni tudtam volna és még nagyobb hangnemmel mondom hogy Kapcsold ki azt a kib****tt telefont. Nem reagált semmit. Erre kikaptam a kezéből a telefon, leállítottam a zenét, kikapcsoltam a telefont (hogy ne legyen olyan egyszerű visszakapcsolni a zenét) és visszaadtam a kezébe a telefont. Ő meg elkezdi hogy milyen bunkó vagyok, hogy lehet ilyen egy ember. Aztán inkább a következő megállónál kiszálltam és átmentem egy másik kocsiba mert már nagyon leadtam volna neki egy pofont. Szerintetek az hogy így kikaptam a kezéből a telefont nagyon nagy bunkóság volt?

20/F



2012. nov. 1. 22:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Igen! Ha zavarta az utasokat is téged is akkor igen. Legalább lehalkíthatta volna és a füléhez rakta volna, akkor is hangos.


17/F

2012. nov. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

itt nem te voltál a bunkó, hanem a lány.

17/L

2012. nov. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól tetted.Már kezdtem félni hogy szétverted a telefont vagy a lányt :D de szerintem jól megoldottad.


Ha többször szóltál akkor rendben van.Én szerintem a lány helyében elsírtam volna magam :D..

De én ilyet sosem csinálok :)

16/L

2012. nov. 2. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
4%

Vállalom a lepontozás súlyos következményét...

Biztos, hagytam volna, hallgassa..


Úgy vettem észre (nem sértés, tényleg !) a városi, főleg a PESTI ember nem igazán toleráns..valahogy gyengébb az idegrendszere, vagy mit tudom én. De kevesebb dolgot néznek el a másiknak.

Falun nyugodtabbak az emberek..ilyen szitut el sem tudnék képzelni..

Lehet leparasztozni...:)

2012. nov. 2. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok ilyen típusú, egész jó a tűrőképességem de ez valamiért nagyon felhúzott. Amúgy eszembe sem jutott hogy szétverjem a telefont. A lányt sem akartam csak látszódott rajta hogy egy agyonkényeztetett lány aki mindent meg kap és négyszeri kérés után is max hangerőn hallgatta a számot. Elég lett volna ha lehalkítja de nem. Szerintem fülhallgató is volt nála csak direkt bosszantani akart engem (viselkedéséből is ki lehetett következtetni).
2012. nov. 2. 11:01
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Hát én nem vettem volna ki a kezéből. Teljesen megértem, amit csináltál, és igazából jogosnak is tartom, de én úgy gondolom, attól, hogy ő kútba ugrik.... Természetesen azért rohadt idegesítő, és nem értem, hogy tud egy ember ilyen lenni, és ennyire nem figyelembe venni a másikat. Én egy időben mindig együtt jártam haza egy másik lánnyal a suliból. Jó fej volt, tényleg nem volt baj vele, de mániája volt, hogy zenét kell hallgatnunk hazafelé (más városban volt a suli, szóval a szomszéd városig egészen). Utcán ás járművön is. Akkor vett elő fülhallgatót, ha elővettem az ipodom, és mondtam, hogy most én a sajátomat hallgatnám (eltért a zenei ízlésünk), vagy, ha mondtam, hogy most elegem van, fája fejem, nyűgös vagyok, stb. Rám mindig teintettel volt, de másra nem tudott. Ez olyan érdekes, mert úgy tényleg egy okos lány minden más dologban. Számtalanszor mondtam neki, hogy ez szerintem zavarja a többi utast, hogy nem tetszik, amit hallgat, és ugyanígy reagált. Megmondtam A VÉLEMÉNYEM: SZERINTEM BUNKÓSÁG EZT CSINÁLNI. (Bocs, benyomtama caps lockot, nem direkt volt.) Tényleg több alkalommal szóltam, hogy szerintem bunkóság, és nem sértődött meg - de nem is hallgatott rám. Felszálláskor egyszer a sofőr szólt, hogy ugye csak fülhallgatóval? Tök ciki volt, mert én mondtam neki, hogy igen, persze, ő meg meg se hallotta a kérdést. Mikor leültünk, akkor mondtam neki, de mondta, hogy most minek. Egyszerűen képtelen volt felfogni. De én nem vagyok annyira karakán, hogy kikapjam a kezéből a telefont, talán emiatt irigy is vagyok Rád.


Még valami: nem parasztozok, és nem pontozok le, de kétlem, hogy vidéken elnézőbbek lenének, mi ugyanis vidéken lakunk. Budapesttől ugyan nem messze, de vidéken.

2012. nov. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Természetesen a vége az egyik válaszolónak szólt. Amúgy megkérdezhetem, hogy fiú vagy-e vagy lány.
2012. nov. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én fiú vagyok de ezt oda írtam a kérdésbe is. Általánosságba én is elég elnéző vagyok. Most nem fényezni akarom magam de ilyen még sohase fordult elő velem. Suliban is mindig az a kicsit visszahúzódó típus voltam. A sulis évem alatt csak egyszer-kétszer kerültem verekedésbe, azokat sem én kezdtem el. Középsuliban az osztályba év vége fele én voltam az aki még egyszer sem cigizett (persze ezért még piszkáltak is) és ez a mai napig nem változott. Én sohase ártanék embernek (csak ha a másik ember is szándékosan árt nekem). Már számtalanszor meg kellett kérnek tömegközlekedési eszközön embereket hogy halkítsa a zenét és eddig mindig lehalkították. De tegnap nagyon sikerült felhúznia a lánynak. Az a grimasz amit az arcára festett. Ráadásul egy anyuka az alvó kisbabájával is volt a metrón de ő gond nélkül max hangerőn hallgatta a zenéjét.
2012. nov. 2. 16:48
 9/14 A kérdező kommentje:
*kérnem
2012. nov. 2. 16:50
 10/14 anonim ***** válasza:
elkezdhettél volna üvöltve énekelni a fülébe, hátha felfogja mit csinál. A kikapcsolás is jó. Szerencse hogy nem verted meg és nem tettél kárt a telefonjában sem. De tényleg otrombaság részéről hangosan hallgatni a zenét, főleg ha szólnak neki, hogy kapcsolja ki.
2012. nov. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!