Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy üzletben, a pénztárnál...

Ha egy üzletben, a pénztárnál azt mondom, hogy egy "táska is lesz", az így megfogalmazva bunkóság, vagy nem?

Figyelt kérdés
2012. okt. 14. 13:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
38%

te biztos érted a kérdésedet......

de mi nem,

2012. okt. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én inkább az "egy táskát is kérek" formát használom. Bunkóságnak nem nevezném, de nem udvarias, az biztos.
2012. okt. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
És ha a hangsúly egyébként kedves, udvarias (meg a viselkedés is)?
2012. okt. 14. 13:41
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Mondd inkább úgy,hogy "kell egy szatyor is":D
2012. okt. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
57%
A táskák általában a pénztár előtt vannak egyszerűen leveszel egyet és a szalagra teszed. vagy kérnék egy táskát mondattal elintézed.
2012. okt. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"Táska is lesz" - ha te magadat szolgálod ki, csak még éppen nem raktad a bevásárló kosárba a táskát.

Ha nem magadat szolgálod ki, akkor KÉRNI illik. Pl.: "Kérek/kérnék még egy táskát is"

2012. okt. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltetlenul bunkosag, de ha en lennek a penztaros, kb egy robotnak ereznem magam. Azert ha emberbe nezed a penztarost,( vagy egyszeruen csak kepzeld a helyebe magad, ez nalam mindig bejon) gondolhatod, hogy jobban esik neki , ha ""egy taskat is kerekkel" fejezed ki magad.En minen vasarlaskor, ha taskara is szukseg van igy fogalmazok es utana meg is koszonom.Valahogy jobban erzem magam igy.:)
2012. okt. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Mindkét formulát szoktam használni igazából, de a "táska is lesz" nekem könnyebben kiejthető (külföldi vagyok).

Csak azért tettem fel a kérdést, mert ma eléggé beszólt erre egy pénztáros (aki egyébként nem köszönt, pedig szerintem a pénztárosnak kéne előre, de az én köszönésemet se fogadta).

2012. okt. 14. 13:54
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
Az elozo valaszolo vagyok.En kulfoldon elek es bar nem sajat anyanyelvem es nemzetem ettol fuggetlenul megadom nekik az alapveto tisztelet.Neked is ajanlatos.Ezt az incidenst meg amit leirtal, tekintsd figyelmeztetesnek.:)
2012. okt. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem bunkóság, főleg, ha a hangsúly kedves, mosolyogsz is hozzá, stb. A pénztáros pedig legfeljebb udvariasan visszakérdezhet mintha nem értené, vagy esetleg valóban nem érti.."Kér egy táskát is?"

Gyakran tőlük hangzik el a "lesz még valami? kérdés, és ez sem udvariatlan.

Egy modortalan pénztárost fogtál ki. Pech.

2012. okt. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!