Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy üzletben, a pénztárnál...

Ha egy üzletben, a pénztárnál azt mondom, hogy egy "táska is lesz", az így megfogalmazva bunkóság, vagy nem?

Figyelt kérdés
2012. okt. 14. 13:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%

Erről az jut eszembe, hogy az egyik helyre, ahova szoktunk járni ki van írva: egy lesz 20 ft :D:D

A csapos bácsi nem szereti, ha azt mondják neki, hogy lesz, kérni kell.

2012. okt. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen arról van szó, hogyha azt mondod, hogy "egy táska is lesz", akkor az inkább parancsolásnak tűnhet, amivel érezteted hogy te vagy az, akit kiszolgálnak, és ő az, akinek ki kell szolgálni.
2012. okt. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
68%
Azért az írásodból úgy tűnik, nem vagy Te annyira kis esendő külföldi, hogy a "kérek egy táskát" kimondása komoly nehézséget jelenthetne számodra. Aki tökéletesen tud írásban fogalmazni és jó a helyesírása, az ne hivatkozzon nyelvi problémákra! Légy szíves!
2012. okt. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Miért ne hivatkozzak? Nagyon hosszú évek óta Magyarországon élek, de néhány dolgot igenis nehezebben ejtek ki, az akcentust nem könnyű levetkőzni teljes mértékben.
2012. okt. 14. 23:52
 15/21 anonim ***** válasza:
61%
Az akcentust valószínűleg nem venné zokon senki tőled, ha egyébként udvariasan beszélsz. Egyébként gratulálok,hogy ilyen jól írsz magyarul!
2012. okt. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%
szerintem bunkóság. másrészt baromira idegesít amikor a reklámszatyrot, zacskót táskának nevezik.
2012. okt. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Szerintem egy táska nem szatyor. Mármint az a nagyobb fajta. A szatyor nálam az a kicsi.
2012. okt. 17. 22:46
 18/21 anonim ***** válasza:
67%
A szatyor nem méretet jelent.
2012. okt. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

A nagyot, kicsit is hívják szatyornak is és táskának is, bár a táska alapján én is valami nagyobb, erősebb darabra asszociálok.


Kérdésere pedig a válasz szerintem a helyzettől függ. Ha kedves hangsúllyal, mosolyogva mondod, akkor nem bunkóság, de vannak ennél udvarisasabb formák is. Talán úgy is mondhatnád, ha azt könnyebb kimondanod, hogy "egy táskát is legyen szíves", az szerintem udvarias. Vagy pontosan melyik szóval van problémád? Ha kifogsz egy undok pénztárost, akkor mindegy, mit mondasz, bármibe beleköthet.

2012. okt. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

táska mármint szatyor? ki hívja táskának a szatyrot :D

de egyébként szerintem nem bunkóság, ha valaki nem olyan hangsúllyal mondja, esetleg még mosolyog is hozzá.

2012. nov. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!