Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegnap nagyon felidegesített...

Tegnap nagyon felidegesített unokatestvérem azzal hogy az én tányéromból evett. Ti mit gondoltok erről? Bunkó voltam?

Figyelt kérdés

Ebédnél mellettem ült, eddig is szokása volt más tányérjából enni, és eddig elnéztem...de ez már sok volt. Paradicsomot vett ki a tányéromból úgy, hogy előtte volt ugyanazzal a fajta paradicsommal egy egész tál mint ami a tányéromban. Leparasztoztam és bunkónak neveztem, lehet kissé túl reagáltam...szerintetek?

Ő azzal mentegetőzik hogy ez a bizalom jele...ebből szerintetek mi igaz?



#illem #étel #bunkóság #felidegesített
2012. okt. 24. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Örülj, hogy van mit enned, kisapám. És ne szemétkedj az uncsitesóddal, mert taknyán tenyeröllek.
2012. okt. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lődd fejbe :D

Jó, én értem, hogy ez idegesítő, én is utálom, ha valaki belenyúlkál a tányéromba, főleg úgy, hogy a. nem kérdezi meg, hogy szabad-e, b. hogy előtte is ott van a kaja, vehetne magának.

De őszintén, ti ezt egymás között nem tudjátok lerendezni?

2012. okt. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
Ez nem bizalmi kérdés, hanem higiéniai. Nem eszünk egymás tányérjából, nem iszunk egymás poharából, ugyanúgy, ahogy a fogkefén, fésűn, törölközőn sem osztozunk. Hány éves az unokatestvéred? Nem lenne ideje egy kis elemi kultúrát tanulnia?
2012. okt. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem apám csinálta ugyanezt és én elküldtem a faßba.
2012. okt. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is paraszt az unokatestvered, de aki higieniai kerdesnek nevezi ezt az is eleg setét.


Ha téged zavar, akkor nem szabadna, hogy belenyúljon a tányérodba. Ha téged nem zavar, akkor miért ne?


Elég vicces az unokatestvéred kifogása... "a bizalom jele". Nos én a te helyedben erre azt mondanám: "bocs tesó, de én nem bízom benned, félek hogy retkes a kezed".


Én a csajaimmal általában olyan viszonyban vagyok, hogy belenyúlhatunk egymás tányérjába. Hímnemü magyar barátaimmal nem, pedig egyébként elég közel állunk egymáshoz. Van egy spanyol jó barátom, vele elöfordul, nem undorodom töle. Ez szocializáció kérdése. Vannak olyan kultúrák (arab, indiai), ahol normális, hogy megosztják egymással az ételt és azt ennek megfelelöen is szolgálják fel.

2012. okt. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!