Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Annyira felidegesített a...

Annyira felidegesített a barátnőm! Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Meséltem neki, hogy a futár kihozott nekünk egy ruhát, amit a neten rendeltünk. 4950 ft volt, én odaadtam neki egy ötezrest, erre megnézte, azt mondta, hogy köszöni szépen, és mielőtt szólhattam volna bármit, eltette, és lelépett.

Elmeséltem az egyik barátnőmnek, erre teljesen fölháborodott, hogy jattot ILLIK adni, és mit akadok fönn 50 FT-on. Elmagyaráztam neki, hogy nem az 50 Ft vág falhoz, hanem az elveim: a futár nem volt becsületes, úgymond "meglopott", hiszen az az én pénzem volt, én rendelkezem vele, és ha akarok adni jattot, majd én eldöntöm, nem az, hogy fogja magát, és se szó se beszéd elteszi, vissza kellett volna adni, mert ez a szabály. Erre közölte velem a barátnőm, hogy azt akkor is IllIK adni, és a barátságunk érdekében ne is meséljek neki még egy ilyen sztorit, és nem akar erről beszélni többet...O.O Egyáltalán nem értem a reakcióját...gondolkoztam rajta, hogy ez a sztori miben érintheti esetleg személyesen, de semmiben az ég világon. Nektek mi a véleményetek erről? Ezt ő reagálta túl, vagy én? Arról nem is beszélve, hogy ezt nem hőzöngve adtam elő, hanem elmeséltem, hogy felidegesített ez az ügy, hogy milyenek az emberek, bárkit átvernek a palánkon lelkiismeret furdalás nélkül. Annyit hozzátennék (és ezt ő is pontosan tudja) hogy nem állunk úgy anyagilag egyáltalán, hogy jattot adhassunk, nekünk hónap végén még az 50 FT is számít sajnos.

Mi a véleményetek erről? Min akadhatott ennyire ki (szerintem ok nélkül)?


Köszönöm azoknak akik végigolvasták:)


2010. jún. 12. 16:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez elvi kérdés, nem anyagi. Neked van igazad, ez meglopás.
2010. jún. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha ez megnyugtat, nekem mikor hozta a notebookomat a futár, kerek 100 FT-ot nyúlt le, kérdezés nélkül!!!! Ilyenekkel nem foglalkoznak, ennyi. Lehet nem is volt nála váltópénz, ez futár függő. Máskor készítsd ki pontosan az összeget.
2010. jún. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
A visszajárót visszaadni kötelező,még ha csak 50 ft-ról is van szó,viszont illik odaadni...
2010. jún. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
100%

Persze odadám neki azt az 50Ft-ot meg szoktam borravalót adni, de az nem szép, hogy a szándék sincs meg benne, hogy visszaadja. Ő kap fizetést, ez a munkája és nem olyan mint egy pincér vagy egy fodrász, tehát nem az van hogy tökjó hajat csinált neked, vagy egész este kedves volt hozzád, jó szolgáltatást nyujtott, hanem kihozta a csomagot amit rendeltél. Ez a minimum hiszen ez a munkája.

Igazad van ne idegeskedj ezen.

2010. jún. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:) Ha nem lett volna nála váltópénz, azt megértettem volna, azt mondtam volna rá természetesen, hogy hagyja csak. Nem vagyok kötekedő ember, de akkor mondta volna.

Igazából a barátnőm reakcióját nem értem. Megsértődött ezen az ügyön és nem értem, hogy miért...

2010. jún. 12. 16:57
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Van 1-2 dolog, amibe bele tudnék itt kötni, de nem teszem.

Mellesleg ha odaadtad a pénzt, és megköszönted, az - én úgy tudom - azt jelenti, hogy nem kérsz visszajárót. Lehet, hogy így volt?

Ha nem, akkor tényleg nem szabadott volna eltennie.

Hogy a barátnőd ezen miért problémázott, azt szerintem tőle tudhatod csak meg, mindenesetre elég érdekes.

2010. jún. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked van igazad. Egyszer én is jártam így, hogy a futár pasi hozta a fényképezőmet, ami tök sokba került, és adtam neki x összeget, és mondta h köszöni, és odament a kocsaihoz éxs elment:S Azt hittem vissza fog jönni a visszajáróval csak a kocsiban hagyta vagy vmi, de nem:S szentem több 1000 ft-al elment:S
2010. jún. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy köszönöm, mert még csak időm sem volt rá. Odaadtam neki, ahogy meglátta megköszönte, és vissza is szállt a kocsiba, még csak nem is köszönt..

Az a többezres-lenyúlós sztori nagyon durva:(

Igazatok van, a barátnőmet meg ki fogom faggatni. Csak amíg nem tudok vele beszélni kíváncsi vagyok, hogy ti mire tippeltek, mi lehet a baja, mert nekem gőzöm sincs.

2010. jún. 12. 17:01
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
A barátnődnek igaza van, hogy illik ADNI, de ez nem azt jelenti, hogy ő azt kérdés nélkül elveheti!! Tényleg nem azon az 50 Ft-on van a hangsúly, elvégre az egy fél gombóc fagyira sem elég, én is szóltam volna hogy hagyja, hogyha becsületesen vissza akart volna adni, de azért ez így nem túl szép! Legközelebb igyekezz pontosan adni, a barátnődet meg hagyd ilyen témákkal, viszont érvelhettél volna, azzal, hogy tudod hogy illik ADNI, neki viszont szó nélkül nem illik elvenni azt, amit te ADNÁL!
2010. jún. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Bnőd csak unatkozik..
2010. jún. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!