Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Annyira felidegesített a...

Annyira felidegesített a barátnőm! Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Meséltem neki, hogy a futár kihozott nekünk egy ruhát, amit a neten rendeltünk. 4950 ft volt, én odaadtam neki egy ötezrest, erre megnézte, azt mondta, hogy köszöni szépen, és mielőtt szólhattam volna bármit, eltette, és lelépett.

Elmeséltem az egyik barátnőmnek, erre teljesen fölháborodott, hogy jattot ILLIK adni, és mit akadok fönn 50 FT-on. Elmagyaráztam neki, hogy nem az 50 Ft vág falhoz, hanem az elveim: a futár nem volt becsületes, úgymond "meglopott", hiszen az az én pénzem volt, én rendelkezem vele, és ha akarok adni jattot, majd én eldöntöm, nem az, hogy fogja magát, és se szó se beszéd elteszi, vissza kellett volna adni, mert ez a szabály. Erre közölte velem a barátnőm, hogy azt akkor is IllIK adni, és a barátságunk érdekében ne is meséljek neki még egy ilyen sztorit, és nem akar erről beszélni többet...O.O Egyáltalán nem értem a reakcióját...gondolkoztam rajta, hogy ez a sztori miben érintheti esetleg személyesen, de semmiben az ég világon. Nektek mi a véleményetek erről? Ezt ő reagálta túl, vagy én? Arról nem is beszélve, hogy ezt nem hőzöngve adtam elő, hanem elmeséltem, hogy felidegesített ez az ügy, hogy milyenek az emberek, bárkit átvernek a palánkon lelkiismeret furdalás nélkül. Annyit hozzátennék (és ezt ő is pontosan tudja) hogy nem állunk úgy anyagilag egyáltalán, hogy jattot adhassunk, nekünk hónap végén még az 50 FT is számít sajnos.

Mi a véleményetek erről? Min akadhatott ennyire ki (szerintem ok nélkül)?


Köszönöm azoknak akik végigolvasták:)


2010. jún. 12. 16:50
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2010. jún. 14. 15:08
 22/24 anonim ***** válasza:

miért nem szóltál, h adja vissza a pénzed?

ha tényleg úgy gondolnád, h ez lopás, akkor odaszólnál neki, hiszen a szemed láttára lop meg. ezt senki sem hagyná.


viszont te is tudtad, h illik adni. emiatt nem merted visszakérni a pénzed.ne csak más hibáját vedd észre, a magadét is. ő is hibázott, meg te is. máskor, ha tényleg meg akarod tartani az 50Ft-ot, kérd vissza. ennyi.

2010. jún. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Többször leírtam, hogy mire egyáltalán meg tudtam szólalni, már kilépett a kapun, és bepattant a kocsiba (ne nagy távot képzelj el, egy-két métert) Ha messzebb parkolt volna, vagy pepecselt volna még ott a papírokkal, vagy mittudomén, akkor simán visszakértem volna a pénzt, nem vagyok az a típus, aki nem mer megszólalni, vagy ráhagyna bárkire is bármit, sőt:)
2010. jún. 24. 23:50
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:57


Még mindig nem az 50 Ft-ról van szó, hanem az elvekről és a tisztességről!

2010. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!