Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Annyira felidegesített a...

Annyira felidegesített a barátnőm! Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Meséltem neki, hogy a futár kihozott nekünk egy ruhát, amit a neten rendeltünk. 4950 ft volt, én odaadtam neki egy ötezrest, erre megnézte, azt mondta, hogy köszöni szépen, és mielőtt szólhattam volna bármit, eltette, és lelépett.

Elmeséltem az egyik barátnőmnek, erre teljesen fölháborodott, hogy jattot ILLIK adni, és mit akadok fönn 50 FT-on. Elmagyaráztam neki, hogy nem az 50 Ft vág falhoz, hanem az elveim: a futár nem volt becsületes, úgymond "meglopott", hiszen az az én pénzem volt, én rendelkezem vele, és ha akarok adni jattot, majd én eldöntöm, nem az, hogy fogja magát, és se szó se beszéd elteszi, vissza kellett volna adni, mert ez a szabály. Erre közölte velem a barátnőm, hogy azt akkor is IllIK adni, és a barátságunk érdekében ne is meséljek neki még egy ilyen sztorit, és nem akar erről beszélni többet...O.O Egyáltalán nem értem a reakcióját...gondolkoztam rajta, hogy ez a sztori miben érintheti esetleg személyesen, de semmiben az ég világon. Nektek mi a véleményetek erről? Ezt ő reagálta túl, vagy én? Arról nem is beszélve, hogy ezt nem hőzöngve adtam elő, hanem elmeséltem, hogy felidegesített ez az ügy, hogy milyenek az emberek, bárkit átvernek a palánkon lelkiismeret furdalás nélkül. Annyit hozzátennék (és ezt ő is pontosan tudja) hogy nem állunk úgy anyagilag egyáltalán, hogy jattot adhassunk, nekünk hónap végén még az 50 FT is számít sajnos.

Mi a véleményetek erről? Min akadhatott ennyire ki (szerintem ok nélkül)?


Köszönöm azoknak akik végigolvasták:)


2010. jún. 12. 16:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak rossz napja van, és itt volt valami lehetőség, ami által kiadhatta magából.
2010. jún. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Neked van igazad. Az más, ha azt mondod, hogy "nem kell visszaadnod, köszi!". De így lenyúlta. Nekem is ez az álláspontom.

2010. jún. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem az összeg, hanem az elv... Valóban Neked van igazad. Voltaképp' tényleg meg lettél lopva.
2010. jún. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább erkölcsi, mint anyagi kérdés. Az ötven forintba valóban nem hal bele senki, de ez tényleg pofátlanság a futár részéről. Ez a baj ezzel a jattrendszerrel. "Illik" adni, és ezek ezt úgy veszik, mintha a visszajáró és a jatt ugyanaz lenne. 50 forintnál még csak erkölcsi kérdés, de mondjuk ha a háromezer forintos cuccot húszezressel fizeted...
2010. jún. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Pincér vagyok, nálunk elvileg aztán tényleg megszokott dolog a jatt ( borravaló ), mégis ha nem mondja a vendég, hogy mennyiből kér vissza, én az utolsó 5 forintot is vissza szoktam adni. Eszembe nem jut eltenni, sőt, ha néha nem a megszokott a jatt, hanem annál jóval több, mindig rákérdezek, hogy így gondolta-e biztosan. Erről ennyit. Tuti én már csak elveim miatt visszakértem volna az ötven forintot és megmondtam volna neki, hogy egyébként 500-at adtam volna, de ezt most elszúrta.
2010. jún. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőtöknek igaza van :) Csak túl lett reagálva a dolog.
2010. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen igazad van utolsó, tényleg túlreagáltuk mindketten, de felidegesített, olyan mintha a barátságunkat tenné ezzel függővé, úgy csinál, mintha vérig sértettem volna, és szentül hiszi, hogy neki van igaza, és én vagyok a rossz, amikor ő sértődött meg a nagy büdös semmin, ami egy kicsit sem vonatkozik rá, és egyik szerettére sem.

A pincér válaszoló jó ötletet adott, legközelebb így fogok eljárni:)

2010. jún. 12. 18:15
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is OK, hogy a futar szamit valamennyi borravalore, de akkor is fel kell ajanlania a visszajarot es majd te eldontod, hogy azt mondod "tartsa csak meg" vagy visszaveszed. Nekem is sok rossz tapasztalatom van, bar nem futarokkal, hanem hasonlo munkakorben dolgozokkal, akik termeszetesnek veszik, hogy x osszeget borravalokent eltesznek, mikor fizetest is kapnak. Kerdezem en, nem ez a munkaja? Mi a francert kenyeztetik el az emberek az ilyeneket? Mert mar nem halasak a borravaloert, hanem elvarjak, sot mergesek, ha valaki nem ad, pedig ez a vevo, ugyfel egyeni dontese es jogod van nem adni. Kap o fizetest. Nekem olyan is volt, aki hozzamvagta a visszajarot, mert mondtam, hogy tartsa meg, de azt keveselte es meg akart melle!


Egyebkent lehet, hogy a baratnod ismerose vagy rokona olyan munkakorben dolgozik, ahol szokas jattot adni es azert reagalt igy...

2010. jún. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez nevetseges, borravalot ILLIK adni de nem KELL es fokepp nincs semmi joga egy futarnak, aki csak kihozta a cuccot, hogy eltegye a penzem.. Ez lopas, akkor is, ha csak otven ft. Az elv a lenyeg, nem az, hogy mennyi penzt vitt el.
2010. jún. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nem akarom védeni a futárt, szerintem is igazad van (én se adok mindig jattot, csak ha van miért), de lehet, hogy ő ezt (sajnos) természetesnek veszi, az is lehet, hogy az előtted lévő 10 ember mindig adott neki jattot és úgymond bevett szokásként tette el, gondolva, hogy úgyis nála hagyod...

Barátnőd szerintem is csak unatkozik...

2010. jún. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!