Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ezzel mit lehet kezdeni?...

Ezzel mit lehet kezdeni? Hogyan lehet továbbra is eltitkolni?

Figyelt kérdés

Egy 16 éves transzszexuális fiú vagyok. Eddig próbáltam kontrollálni a lányos szokásaimat/megnyilvánulásaimat, de ez már egyre nehezebb. Mostanában egyre gyakrabban azt veszem észre magamon, hogy elfeledkezem arról, hogy közösségben vagyok és úgy viselkedek, mint egy lány. Nem szeretném, hogy mindenki megtudja, hogy transzszexuális vagyok(legalábbis még most nem). Nagyon félek, hogy rájönnek a titkomra. Mit tehetnék?


Csak normális válaszokat várok!



2012. okt. 21. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:

teljesen együttérzek veled. habár én nem vagyok transzszexuális, de én is kisebbséghez tartozom (homoszexuális). velem ellentétben te nehezebben tudod eltitkolni. a legjobb lenne, ha nem kéne titkolóznod, hanem őszintén élhetnéd az életeded úgy, aki vagy. de sajnos lennének emberek akiknek ítélkeznének fölötted.


sajnos sok mindent nem tehetsz, ha nem akarod, h megtudják, el kell nyomnod, de én mégis inkább arra bátorítalak, hogy ne színészkedj, hanem legyél őszinte.

2012. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nehéz ezeket visszatartani, mivel ez vagy te. Maximum annyit tehetsz, hogy mégis odafigyelsz, bár ezzel csak magadban okozol feszültséget.

Amúgy manapság előbb mondanák rád, hogy feminin homoszexuális vagy, mert ha egy fiú lányosan viselkedik, rögtön így bélyegzik meg.

Vannak, akik tudják? Barátok, családtagok?

2012. okt. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szeretnék segíteni, de csak együttérezni tudok :( Nem hallottam arról, hogy létezne módja annak, hogy jobban el tudd titkolni másságodat. Cisz meleg fiúként én is csak azt tudom mondani, amit az első válaszoló: az állandó titkolózás, színészkedés felemészt, nem hiszem, hogy megérné. Ugyanakkor megértem, hogy félsz felvállalni magadat.

A jövődet hogy képzeled el, szeretnél nemváltoztató kezelést? Mert ha igen, azt érdemes minél előbb elkezdeni, ami viszont a szüleid támogatása nélkül nehéz lenne.

2012. okt. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: Nem tudja senki.


3. Válaszoló: A jövőben mindenféleképpen úgy szeretnék élni, mint egy nő(női ruha, paróka, magassarkú,stb.). Már gondolkoztam nem átalakító műtéten, de még igazából nem döntöttem el.

2012. okt. 21. 20:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Valaki nekem egyszer azt mondta, legjobb barátok a homoszexuálisok. Hittem neki, nem egy hazudós.

Most megkaptam rá a bizonyítékot.

Egyetlen elítélendő szavatok sem volt.

Nem tartozom közétek, de tényleg jó lehet a barátotoknak lenni.

2012. okt. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szia! Nekem a legjobb barátom meleg, és még a középiskolában hasonló helyzetbe került! Csak én tudtam a kis titkát! Aztán bíztattam, hogy vállalja fel magát! Miután kiderült a dolog, elég egyértelmű volt, hogy kik azok akik szeretik igazán! Hidd el, akik tényleg barátok azok maradnak továbbra is! Akik meg azokat le kell sz*arni! A családod sem fog megtagadni, mert szeretnek! Kitartás!

L/20

2012. okt. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs valaki, akiben megbízol annyira, hogy elmondd neki és jól kezelné a helyzetet? Teljesen megértem, hogy félsz, de ha csak egy személy is van, akivel megoszthatod, talán picit könnyebb lenne. Nem vagyok transzszexuális, csak bi/leszbikus (a fene tudja igazából), de én is rettegek néha, hogy mi lesz, ha kiderül. Ha egy társaságban érzem a téma iránti ellenszenvet, mindig arra gondolok, hogy ott van az a pár ember, aki tudja, aki nem ilyen, és hozzájuk bármikor fordulhatok, ha baj van. Mindig van kisebb-nagyobb rizikója annak, ha valakivel megosztasz egy titkot, de ha valóban a megfelelő emberekben bízol meg, óriási terhet tud levenni a válladról.
2012. okt. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7. válaszoló:


Nincsenek barátaim, csak olyanok akikkel úgy elvagyok az iskolában(mind lány), de semmi több. Szüleimmel rossz a kapcsolatom. Nem telik úgy el nap, hogy ne veszekednék valamelyikükkel. Van két testvérem, de velük is ugyan ez a helyzet.

2012. okt. 22. 14:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha még nem állsz készen arra, hogy nyilvánosan felvállald, próbálhatsz úgy tekinteni rá (hátha segít), hogy mindig mikor másokkal vagy, mintha egy színész lennél, szerepet játszol. Próbálhatod akár magad számára szórakoztatóvá tenni, mintha próbálnál minél jobban "alakítani". Bár persze ez hosszú távon fájdalmasabb mint őszintén élni, tehát amint úgy érzed biztonságos/megfelelő, szerintem vagy coming out-olj legalább a hozzád közel állók felé, vagy költözz el valahová ahol nőként élhetsz.


"A jövőben mindenféleképpen úgy szeretnék élni, mint egy nő(női ruha, paróka, magassarkú,stb.). Már gondolkoztam nem átalakító műtéten, de még igazából nem döntöttem el."


Nem muszáj a műtét, paróka helyett akár megnövesztheted a saját hajad (ha teljes időben nőként akarsz élni, nem csak alkalomszerű crossdressing miatt), valamint szedhetsz antiandrogéneket és ösztrogéneket, amitől megnő a melled, illetve nőiesebb lesz az arcod, alakod.


- MoonEyes

2012. dec. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!