Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak engem irritál amikor úgy...

Csak engem irritál amikor úgy kezdi valaki a mondatot:_ Ide figyelj csak?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán fordul elő de így indítani rég rossz,mert nem vagyok egy alamuszi tácsi szájú.Azt meg főleg nem értem mi alapján pozicionálják magukat egyesek oda ahova.

Szólok is rendszerint, hogy "idefigyeljcsakkal" orrba verés kezdődik nem mondat


Ép ilyen bosszantó számomra amikor "én"-nel kezdik.Olyankor csak nézek:mi ez most, kéretlen exkluzív interjú ?

Miért tolják a mondanivalójuk elé magukat ezek az emberek?

A megnyilatkozásainkat ,nem a végén szoktuk a jobb alsó sarokban ,kicsi betűkkel és szerényen aláírni?



2012. okt. 17. 21:48
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Mint tudjuk ,ha nem is de érezhetjük a beszédnek a szavaknak ,egyes szóösszetételeknek ,a hanghordozásnak , testtartásoknak ,pózoknak mögöttes tartalmuk van.

Elárulják az adott emberről ,mit gondol ,hova sorolja magát, vagy ép milyen a hangulata.

Ebben az a megtévesztő ha valaki szerény és visszafogott mint személyem ,az nem feltétlenül jelenti azt ,hogy eltűr bármiféle dominanciát, vagy párbeszédbeli fölékerekedést.

Egyszóval olyan közegben ahol, könyöklősek, harsányak és tolakodóak az emberek, egyes embereknél ,bátorítólag hat ez a visszafogottság.Míg másoknál (kik talán nem annyira egyszerűek) , ez a nyugodt, kiegyensúlyozott, allűrök nélküli ,semleges ,ám nem taszító modor ;a normális és az indokolt.Az utóbbiak vannak sokkal többen szerencsére a környezetemben.

Köszi a válaszokat.

2012. nov. 9. 11:55
 12/12 anonim ***** válasza:

Miért mivel kezdjek egy mondatod, ha nem "én"-nel ha mondjuk magamról beszélek? :)


Amúgy mindenkinek van egy jellegzetes szavajárása, ettől még nem feltétlenül akarja feléd helyezni magát. Sokaknál csak rossz szokás lehet inkább.


Én (<-- igen ezt sem lehetne máshogy kezdeni) frászt kapok például attól hogy "Figyi..." - ez asszem az általad említett "Ide figyelj csak" nőcis változata. De ebből még sosem jött le nekem hogy aki mondta éppen dominálni akar vagy mi.


Szerintem a legidegesítőbb mondatkezdés a "Hallod?". Erre mondom azt mondom: "igen, még mindig nem vagyok süket". Vagy "ha mondod és érdekes..." :)

2012. nov. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!