Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak engem irritál amikor úgy...

Csak engem irritál amikor úgy kezdi valaki a mondatot:_ Ide figyelj csak?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán fordul elő de így indítani rég rossz,mert nem vagyok egy alamuszi tácsi szájú.Azt meg főleg nem értem mi alapján pozicionálják magukat egyesek oda ahova.

Szólok is rendszerint, hogy "idefigyeljcsakkal" orrba verés kezdődik nem mondat


Ép ilyen bosszantó számomra amikor "én"-nel kezdik.Olyankor csak nézek:mi ez most, kéretlen exkluzív interjú ?

Miért tolják a mondanivalójuk elé magukat ezek az emberek?

A megnyilatkozásainkat ,nem a végén szoktuk a jobb alsó sarokban ,kicsi betűkkel és szerényen aláírni?



2012. okt. 17. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Feszüljél csak, addig én iszom egy sört.
2012. okt. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem ezt sose mondja senki :O
2012. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem túldimenzionálod ezeket a dolgokat.
2012. okt. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Ilyet csak vidéken mondanak.
2012. okt. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ezt mondják, akkor már tudom előre, hogy kellemetlen lesz a mondanivalójuk. Nem szoktak kedveskedést vagy értelmes megbeszélést így kezdeni.
2012. okt. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A sima "figyelj már" is elég kellemetlen, ismerek pár olyat, aki túlhasználja, pedig jó esetben is csak az idő telik vele. És nem érti, miért rögtön a hátammal hallgatom, ahogy a száján kiejti ezt a hülyeséget! :)
2012. okt. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Pl:Kb két hete történt, hogy szólt a szomszédom ha megyek legközelebb a 30km-re lévő Obi-ba szóljak már neki is, mert jönne velem.

Csodák csodájára eszembe jutott.Felhívtam mire kezdi:"Idefigyeljcsak..."közbevágtam nincs idefigyeljcsak én teszek szívességet ,félórám belül indulok , ha jössz jelenj meg, szia.

Másik öregúr is kezdi nekem..., pedig látja ,hogy most nem érek rá bár sokszor váltottunk már pár szót.Még értelmeset is néha.Kezdi ,hogy , idefigyeljcsak ééén olyan ember vagyok... jól van urambátyám ,szavát ne felejtse és beültem az autóba, mert ezer dolgom után kell szaladgáljak.

Végül is nem baj az van az embernek önérzete és sokra tartja magát .Meg is követelné a tekintélyt,ha volna mire és kiktől.De nemá tőlem és ne efféle allűrökkel ,mert sem időm sem kedvem ezekhez a dolgokhoz és valahogy nem így kellene dolgoznia az elismertetésén,mert nekem az ilyenből csak az jön le, hogy előttem fontosnak akar tűnni a személyével ,de sajna engem sokkal jobban érdekel az,hogy mit akar mondani a szája és van e közöm hozzá.

Az pedig nem dolgom nekem,hogy ítélkezzem bárki felett is bármilyen irányban.

2012. okt. 21. 17:38
 8/12 anonim válasza:

NE legyél már ilyen!!!!!

Szerintem ezt az irritációdat le kell küzdened, mert minden embernek vannak rossz tulajdonságai, ugyanúgy, mint neked vagy nekem. De attól még nem kell velük így viselkedni...

Lehet, hogy más meg a te beszédmódodat nem bírja és így gorombán beszél veled.

Azt ajánlom gondolkodj visszafelé, mi lenne ha te mondanád mindig hogy "idefigyeljcsak". Szerintem nem örülnél ha megemlítik a hibádat csak azért mert ezt a mondást használod és mást ez idegesíti.

2012. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor ez is védhető, akár a b+
2012. nov. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Valahogy úgy alakult a neveltetésem ,hogy nekem eszembe nem jutna mondatot kezdenem"idefigyeljcsakkal" ,vagy énnel kezdjek.

Ez nálam kb olyan dolog ,hogy nem fingok a buszon vagy , nem tüsszentek a más levesébe.Nem nyafogok női hangon , de csípőre tett kézzel se jáccom a nagygazdát.

Lehet mindent normálisan is ,nem muszáj arcoskodni.

2012. nov. 9. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!