Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A te iskoládban milyen "hagyom...

A te iskoládban milyen "hagyományos" dolgok voltak? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Pl.tornadressz, köpeny, hátratett kézzel ülés, körmös, sarokba állítás


Számomra kiderült ezek voltak nem is olyan régen :

- egy 30 éves barátnőm még kapott körmöst alsós korában

-2004-ben éretségizett kolleganőmnek a gimiben !) kötelező volt a fekete tornadressz

-több huszonéves kollegám mesélte hogy nekik volt hátratett kézzel ültetés alsóban.

- 28 éves kollegnőm mesélte hogy milyen megalázó volt a sarokban állás amikor kicsi volt.


Arra vagyok kiváncsi hogy tényleg ilyen gyakran előfordult ez még "modern korban" is ?


Ha lehet évszámot is irjatok, köszi!



2012. okt. 5. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:

25 éves vagyok, egy állítólagosan nívós általános iskolába jártam (szerintem igazából elég tré volt, de ez a személyes véleményem).

Tornadressz csak alsóban volt (mint utóbb megtudtam, más iskolákban 1-4. osztályig alsósok a gyerekek, mi 4.-ben már felsősök voltunk). Utána már csak rövidnadrág és póló, illetve melegítő. Középiskolában szintén nem volt tornadressz, bár ahova másfél évig jártam gimnáziumba, ott volt egyenpóló tesihez.

Körmösre meg hasonlókra nem emlékszem, szerintem nem volt, de voltak agresszívebb tanárok, engem egyszer fejbecsaptak a naplóval, amikor a padtársammal összevesztünk, egyik osztálytársamat pedig felpofozta egy tanár (nem is a mi tanárunk), amikor az ebédlőben sorbanállásnál véletlenül rálépett a tanár cipőjére. Mondjuk ez nem tudom, mennyire számít hagyományos dolognak, de az meglepő, hogy ennek semmilyen következménye nem lett.

Hátratett kézzel nem kellett ülnünk, pedig szerintem az nem hülyeség, talán akkor nem lenne ilyen rossz a tartásom...

2012. okt. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

20 vagyok.

Alsóban kaptunk körmöst bár ritka volt. Volt olyan is hogy aki rossz volt annak a sarokba kellett állnia (egyik idióta oda is hugyozott xD). Gimiben tesin egyenruha volt. Ja meg alsóban annál a szigorú tanárnőnél órán nem vehetted le a pulóvered, nem támaszthattad a fejed ("tökfej") és csak akkor vette észre hogy jelentkezel ha egyenes volt a kezed és csak a mutató és a középső újjad volt nyújtva :D ja és ha betegségből jöttél vissza direkt feleltetett. Különben nem volt rossz ember szerintem ma is így kéne, rossz volt látni nyolcadikban hogy a kicsik lézengenek be az ebédlőbe miközben nekünk vigyázzba sorba kellett állni majd kiabálva egyszerre köszönni.

2012. okt. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


37 éves vagyok!Általános iskolában az általad említett dolgok mind megvoltak!Tisztán emlékszem,még a sarokban is röhögtem és azon gondolkodtam,hogy tudnám lefúvócsövezni a Yokót!Emellett óra előtt jelentést tartottunk a tanárnak az osztálylétszámról és az esetleges hiányzókról!Középiskolában kötelező volt a köpeny és a tornaruha!Idősebb cimborám(saját bevallása szerint,ő még látott élő dinoszauruszt!),még kukoricán is térdelt!

2012. okt. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19 vagyok, egyik sem volt.
2012. okt. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Általános iskola alsó tagozatában nálunk még volt sarokba állítás.


16/F

2012. okt. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 88-ban kezdtem a sulit nálunk általános iskola alsó osztályába még megvoltak ezek a hagyományos dolgok bár körmöst nem adtak akkor már, vagy is nem emlékszem rá hogy lett volna ilyen. Iskola köpeny kötelező volt, azt hiszem sötétkéket kellett hordanunk. tornadressz szintén kellett az egészen 8. osztályig és alsósoknak piros, felsősöknek lehetett már kék vagy fekete is, ott mindegy volt csak tornadressz legyen és ne piros. Sarokba állítás volt, hátratett kézzel ülés is volt, de az ritkábban. Egyik tanárunk fegyelmezési módszere kissé egyedi volt. Ugyan is 3 padsor volt az osztályterembe és amelyik padsorba valaki rossz volt elég volt ha csak az egyik ember az akkor az egész padsort megbüntette, legtöbbször röpdogákat íratott velük, de ezt csak a jobb napjaiban csinálta. Ha rossz napja volt a tanárnak akkor mindenkit felállított az adott sorba, akkor libasorba állította őket és minden 2.nak le kellett guggolnia, majd megfogni az előtte álló bokáját, aki pedig állt annak nyújtott kezével kellett tartania 2 tankönyvet és ez 5 percig volt így és csöndbe kellett maradniuk addig nekünk meg tovább tartotta az órát közben az adott hetesnek pedig figyelnie kellett rájuk ha valaki kicsit is elengedi a könyvet vagy nem nyújtott kézzel tartotta vagy a guggolók is elengedték a bokát vagy nem úgy csinálták ahogyan azt kellett akkor 2 perc hosszabbítás volt. Ha abba a padsorba volt az adott hetes akkor a tanár ideiglenesen mást jelölt ki erre a célra. Ez elég be vállt fegyelmezési módszer volt szerencsére én csak egyszer voltam köztük.

Gimibe már sokkal lazább dolgok voltak de tornadressz ott is volt, hogy utáltuk, plusz a fiúkkal tesiztünk és elég ciki volt amúgy is.

Erre emlékszem kb 31/N

2012. okt. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk körmöst és hasonlók már nem nagyon voltak.Sarokba állítás általánosban még rendszeres volt.

Valamint szintén általánosban nyolcadikban is volt még tornadressz, de második félévben a lányok már időnként vehettek rá pólót.

A fiúknak fehér atlétatrikót kellett hordani alsóban is,felsőben is.

Nálatok mit kellett hordani a fiúknak tesin? (pl. ahol lányoknak tornadressz, ott a fiúknak mi?)

2012. okt. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja 27/F vagyok
2012. okt. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én már negyvenes vagyok és ffi.

Nálunk általánosban és gimiben is kötelező volt lányoknak a tornadressz, fiúknak fehér trikó (NEM póló) és kék tornanadrág. Oviban pedig mi fiúk is tornadresszben tornáztunk, a vállánál lehetett összegombolni.

Iskolaköpenyt természetesen még hordtunk (általánosban tuti, gimire már nem emlékszem).

Hátratett kézzel ülés volt, körmös nagyon ritkán még általánosban, sarokba állítás csak az oviban.

Ja, és mi még jártunk szombaton is iskolába, valamint hetente váltották egymást az alsósok és felsősök délelőtti és délutáni tanításban (általánosban).

2012. okt. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!