Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A te iskoládban voltak e...

A te iskoládban voltak e olyan "hagyományos" dolgok mint tornadressz, köpeny, hátratett kézzel ülés, körmös, sarokba állítás? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Számomra kiderült ezek voltak nem is olyan régen :

- egy 30 éves barátnőm még kapott körmöst alsós korában

-2004-ben éretségizett kolleganőmnek a gimiben !) kötelező volt a fekete tornadressz

-több huszonéves kollegám mesélte hogy nekik volt hátratett kézzel ültetés alsóban.

- 28 éves kollegnőm mesélte hogy milyen megalázó volt a sarokban állás amikor kicsi volt.


Arra vagyok kiváncsi hogy tényleg ilyen gyakran előfordult ez még "modern korban" is ?


Ha lehet évszámot is irjatok, köszi!



2012. szept. 28. 12:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A kék műszálas tornadressz nekünk is volt a gimiig, akkor már fellázadtunk, hogy ez azért túlzás már, alsóban karba tett kézzel kellett ülni, a sarokba állítás tudom, hogy volt az oviban, suliban már nem emlékszem tisztán... Azt tudom, hogy az egyik teremben szamárpadunk volt, és a rossz gyerekek ültek egyedül előre a tanár mellé. Körmöst viszont sose kaptunk, vagy bármilyen fizikai fenyítést.

21/N

2012. szept. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Párom mesélte nekik még alsóban kötelező volt a köpeny. Meg Magyar Népköztársaságos bizije volt alsóban.(Amig sulit nem váltott.) Nálunk nem voltak ilyenek,hacsak azt nem vesszük hogy 5 évig tornadressz. (Utána én is másik suliba kerültem,de a többiek mesélték hogy utána már elég volt a fehér egyen poló és rövidgatya.) 27L és 27F
2012. szept. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Én már F/46 vagyok, tehát a sulit a "modern idők" előtt végeztem.

Igen, volt a lányoknak (nálunk kék)kötelező tornadressz, fiúknak fehér trikó (nem póló) és kék tornanadrág.

Mi még sötétkék köpenyben jártunk iskolába, egyen köpeny volt. Később enyhültek az idők, és a lányok már egy kicsit divatoltak (pl. lekerekített volt a köpeny alja).

Nálunk nem adtak körmöst már akkor sem, de volt a sulinkban még olyan tanár, aki osztogatta. Fa vonalzóval volt az igazi ...

Sarokban állás nem volt már (csak az oviban), hátratett kézzel is csak néhányszor ültünk.

De valóban létezett a szamárpad, ahogyan a korábbi hozzászóló is írta.

És még valami: mi még délelőtt-délután heti váltásban jártunk általánosba, és szombaton is volt tanítás.

2012. szept. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Köpenyt hordtunk végig ha jól emlékszem, szóval még 1992-ben is köpenyben jártam suliba.

Körmöst egy fa pálcával osztott az egyik idősebb tanítónő (de emlékszem, egyszer tanszobán begurult az egyik - nem éppen a legjobb magatartású - fiúra és elkezdte a hátát csépelni, eltört a pálca is meg a mécses is, na ott akkor mindenki megtanulta, kivel nem lehet packázni). Kék tornadressz szintén alsóban volt kötelező, felsőben viszont már lehetett más színű, mert emlékszem lilákra meg pirosakra is.

Sarokban állás alsóból rémlik, felsőben meg volt egy tanár, aki inkább a tanári asztal melletti rogyasztott térdekkel mellső középtartásban állást preferálta inkább. Ja, meg az "akkor most mindenki feláll, karok kinyújtva fej fölé, szólok amikor letehetitek" is kedvelt fegyelmezési módszere volt. 80-as évek vége, 90-es eleje.

Gimiben meg matrózblúz, de csak az ünnepségeken, mondjuk azt speciel kedveltem is.

2012. szept. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

nalunk kotelezo volt a koppeny-(kek)-es a tornaruha!

elobb fekete,kesobb kek,aztan felsobb osztalyban piros tornaruhat kellett hordani!!

az megengedte a tanarnonk,hogy tesi utan rajtunk maradhasson a tornaruha,es foleje vegyuk a koppenyt!

2012. szept. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 92-been kezdtem a sulit és végig volt nekünk tornadressz, ha jól tudom sötétkéket kellett hordanunk de csak 4. osztályig. Utána is kellett a dressz de akkor már mindegy volt milyen színűt lényege az volt hogy dressz legyen. Nekünk nem volt valami szigorú a sulink bármilyen tornadresszt hordhattunk. Elméletben iskolaköpenyt is kellett volna de a suliba azt mondták nem kérik mert felesleges. Nálunk a fegyelmezési módszer a sarokba állítás volt de azt csak akkor ha nem volt olyan rossz a gyerek. Amikor szinte az egész osztály zajongott és a tanárnőnek már elfogyott a türelme akkor felállított mindenkit akár egész órára, és aki megszólalt a tanár engedélye nélkül mert közbe tartotta az órát annak előre kellett mennie és leguggolnia. Én erre emlékszem igazán.

Amikor gimibe mentem ilyen lány iskolába vagy is már nem volt teljesen az de sok lány volt és kevés fiú. Ott szintén kellett a tornadressz, meg köpenyt is kérték, de csak az órákon kellett hordanunk szünetbe levehettük.

A tornadressz kötelező volt, nem emlékszem már pontosan de szerintem mindegy milyen színű volt, a lényeg hogy nekem fekete hosszú ujjú dresszem volt mert azt jobban elviseltem. Nekünk akkor már enyhébb voltak a körülményeink mert a tanár aki már olyan 50 év körüli nő volt meg engedte hogy vegyünk pólót meg nadrágot a dressz fölé, meg is tettük azt, de amikor rosszak voltunk vagy valaki balhézott akkor levetette velünk és csak dresszben lehettünk egész órán. Akin meg nem volt dressz mert ilyen is volt azt nem vetkőztethette meztelenre, de neki az volt a büntetése hogy amikor lesz tornadressz rajta a következő órán akkor kihúz neki egy egyest de akkor abba kell futnia egész órán, igaz ilyen nem volt mert végül is elfelejtette addigra.

Ami még eszembe jutott hogy általánosba főleg ilyen 5. 6. osztály körül volt ilyen sulinap amikor egész délutános program volt és nagy meleg volt akkor mindenkinek tornadresszt kellett húznia mert ilyen sportdélután vagy mi volt az és akkor legalább nézzünk is ki valahogy. Meg tudom hogy pár barátnőmmel tesióra után ami többnyire az utolsó előtti órán volt dresszbe maradtunk mert addigra már jó meleg volt és úgy mentünk haza suliból.

2012. szept. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%
én 95-ben kezdtem az általános sulit. 1-8.ig lányoknak kötelező volt a tornadressz. Még felső tagozatban is volt olyan tanárunk, aki szükség esetén körmösöket osztott, persze az már csak a legvégső esetben történt.
2012. szept. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

89-ben kezdtem a sulit 8. osztályig kötelező volt a fekete tornadressz, csak télen vehettünk rá pulóvert maximum, plusz a harisnya is kötelező volt a tornadressz alá ha táncóránk volt, de tesin is kérték egy időben, csak nem tudom meddig. Aztán gimibe is kellett a tornadressz.

Általánosba a büntetések a sarokba állítással kezdődtek, aztán volt olyan hogy üzentek a tesitanárnak aztán egész órás futás. Én ezekre emlékszem. Ha tesin voltunk rosszak akkor 100 fekvőtámasz, 100 felülés, és 50 guggolás. Plusz 3 kör a sulipályán.

2012. szept. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:

'80 tól '88 ig jártam általánosba,de mi még oviban fiúként is tornadresszben tornáztunk,fekete,vállnál összegombolható,fehér szegélyű dresszünk volt,az iskolában a lányok alsó tagozatban kék tornadresszben tornáztak,felső tagozatban pedig piros tornadresszben,a fiúk pedig fehér rövidnadrágban és fehér trikóban.

Senki nem ellenezte,nem vetek fel rá a lányok pólót sem,elfogadták,hogy ezt kéri az iskola.

A köpenyünk nekünk is kék volt,kinek pamut,kinek műszálas fényes.

Körmöst már nem kaptunk,de a sarokba állítás még működött és szamárpad is volt,de csak alsóban.

Ha valaki rossz volt,a hátratett kézben ülést alkalmazta egy pár tanár.

2012. szept. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Az előzőhöz kiegészítésként:38 éves és fiú vagyok.
2012. szept. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!