Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A te iskoládban voltak e...

A te iskoládban voltak e olyan "hagyományos" dolgok mint tornadressz, köpeny, hátratett kézzel ülés, körmös, sarokba állítás? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Számomra kiderült ezek voltak nem is olyan régen :

- egy 30 éves barátnőm még kapott körmöst alsós korában

-2004-ben éretségizett kolleganőmnek a gimiben !) kötelező volt a fekete tornadressz

-több huszonéves kollegám mesélte hogy nekik volt hátratett kézzel ültetés alsóban.

- 28 éves kollegnőm mesélte hogy milyen megalázó volt a sarokban állás amikor kicsi volt.


Arra vagyok kiváncsi hogy tényleg ilyen gyakran előfordult ez még "modern korban" is ?


Ha lehet évszámot is irjatok, köszi!



2012. szept. 28. 12:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
3/10 írója vagyok, a 46 éves férfi. Előző hozzászólóval szinte azonosat írtunk, annyit tennék még hozzá az én írásomhoz, hogy óvodában valóban mi fiúk is tornadresszben tornáztunk. És igen, akkor még a vállánál gombolós tornadresszünk volt.
2012. szept. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:

Előző hozzászóló:

Ezek szerint nem csak én voltam így gyermekként,a mi korosztályunkat még így nevelték.

2012. szept. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Óvodában nekünk is kellett tornadressz fiúknak csak mivel én már majdnem az új rendszerbe jártam oviba 90-ben kezdtem a sulit így nekünk is ugyanazt kellett hordanunk mint a lányoknak, csak a színe volt fekete de ugyanolyan rövid ujjú volt. Azt tudom hogy tőlünk fiúktól a suliban is kérték 1-2. osztályban azthiszem mert ugye egybe volt az ovi meg a suli csak két külön épületben külön udvarral, de akkor utána már megszabdták a rövidnadrágot meg az atlétát ami ugye fehér volt a nadrágnak meg vagy feketének vagy sötétkéknek lehetett lennie, ott lehetett választani csak sötét legyen. A lányoknak fekete dresszük volt felsőben meg kék kellett. Plusz nálunk elvárták a fehérzoknit fiúktól a fekete normál tornacipőt lányoknak meg csak fehéret szabadot hordaniuk. Köpeny nálunk is volt nekünk fiúknak sötétkék lányoknak meg világoskék, de azt csak néhány hónapig kellett hordanunk azt hiszem. Mert akkor volt rendkívüli igazgató váltás és akkor még valami fiatal embert kaptunk aki volt kb akkor 32 éves így mondta hogy ő már nem fogja kérni és így szépen sorba mindenki hagyta el a köpenyt. Körmösöket ott már nem osztogattak sarokba állás volt hátratett kézzel ülés is volt az hetente megesett meg tesin volt valami 10 körös futás ha rosszak voltunk. ezekre emlékszem dióhéjban.
2012. szept. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

én most vagyok 18 éves végzős gimnazista.

nekem is volt ilyen "élményeim" egy sima átlagos általános iskolába:D

lányoknak kék tornadressz, hátratett kézzel ülés, ha kész voltál a dolgozattal, vagy feladattal, körmös ha rossz voltál ( ez ritka volt ) de a sarokba állítás az nem:D

2012. szept. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én a 91-ben kezdtem az általánost.Köpeny már csak elsőben volt.Körmös és hasonlók nem, de a sarokba állítás rendszeres volt.

A tesi öltözet fiúknak fehér atléta és rövidnadrág, lányoknak tornadressz. Ők 8-ban már vehettek rá pólót.

Egyébként az atléta sokkal praktikusabb az intenzív mozgáshoz, nem értem miért cserélték le pólóra a legtöbb helyen. 28/F

2012. szept. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Körmös volt, 30cm-es vonalzóval osztották

kék tornadressz, sarokban állás, ill. óráról kizavarás is volt, hátratett kézzel nem kellett ülnünk.

2012. okt. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 2003-ban kezdtem az általános iskolát. Elsőben és másodikban volt tornadressz utána viszont nem.Körmös nem volt, sarokban állítás sem.Köpenyünk természetesen nekünk már nem volt.(sajnos) Nálunk a fegyelmezés fekete ponttal ment és ez az első két évben hatásos is volt! Sose felejtem el hogy sírtam amikor megkaptam első fekete pontomat!:'( Nyilván később már ez nem volt hatásos...

Most 9.-es vagyok! :)


14/L

2012. okt. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
14/L vagyok, és a matek tanárunk még néha most is sarokba állít pár embert. :D És utálják, ha könyökölünk..
2012. okt. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
68%

igazan nem ertem hogy mi kivetni valo van abban hogy tornaruhat kell hordani tornaoran!!??vegul is az arra a celra van nem?!

egyes ezzel kapcsolatos hozzaszloasokban,meg a "tanar perverz hajlama"-rol is ir egyik-masik !!

mi ez a marhasag kerem??

nem a gyerek donti el mit hord!!

azt az iskola szabalyzata donti el!!akinek nem tetszik iratkozzon masik iskolaba!!

2012. okt. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
92%

Igen,egyetértek.

A mozgáshoz legpraktikusabb ruhát kell felvenni.

Ez a lányoknak tornadressz.

Fiúknál sem értem miért cserélték le az atlétát pólóra legtöbb helyen.

Az ujjatlan trikó sokkal praktikusabb és kényelmesebb a mozgáshoz, és pl. komolyabb gyakorlatoknál (szertornában gyűrű..stb) nem akadályoz a mozgásban.

2012. okt. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!