Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valaki nem tud valamit,...

Ha valaki nem tud valamit, amit te már igen, tudat alatt lenézed őt?

Figyelt kérdés
ne válaszolj elsőre! én pl. sokszor igen. persze nem tökéletesen és örökké, csak az első benyomás erejéig, utána gyakran változik. persze ez egy nagy butaság, de mégis, szerintem ösztönösen elfelejtjük, milyen nehéz volt 1-1 dolgot megtanulni, vagy hogy ugyanannyi erővel nem tudhatnánk mi is az adott tényt/információt.
2012. okt. 1. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Az túlzás, hogy lenézem, de egy kis jóérzés tölt el, hogy én már tudom. :)

De ha el tudom magyarázni, akkor az is jó érzés, amikor már ő is érti.

2012. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igaz, ösztönösen lenézzük a velünk szemben tudatlant, de ez tényleg csak ideiglenes. Aztán ha már sokadszor nem érti, akkor válik tudatossá és tartóssá.
2012. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi az a dolog, amit nem tud.

Itt is vannak hülye kérdések egyértelmű dolgokról.

2012. okt. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 ava87 ***** válasza:
Igen, de nem vagyok büszke rá. Mondjuk tényleg hamar elmúlik :) Pl. múltkor az egyetemen odajött hozzám egy csaj, hogy meg tudom-e mondani, merre van a menza. Hát magamban elég lenézően gondoltam rá, hogy "ez most komolyan azt hiszi, hogy itt van menza?", pedig tényleg honnan kellett volna tudnia, ha senki nem mondta eddig neki? De természetesen ezt nem mondtam neki, csak azt, hogy ott a büfé a bejárat mellett, meg a szomszéd utcában van egy kisvendéglő, ott szoktak a legtöbben enni. Gondolom mostanra ő is rájött, hogy tényleg nincs menza :)
2012. okt. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ha nem is lenézem, inkább csak furcsállom a helyzetet.
2012. okt. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit nem tud. Nem is a lenézés a megfelelő kifejezés, inkább sopánkodom belül, hogy hogy lehet, hogy még ezt sem tudja. De csak alap dolgok miatt, pl. ha valaki felnőttként sem tud helyesen írni, vagy átlagon felül ostoba, műveletlen.

Ha életkoránál fogva, vagy más alapos ok miatt nem tudja, amit én tudok, az nem zavar. Csak az zavar, ha valakinek minden lehetősége megvolna egy adott dolog elsajátításra, és mégsem sajátítja el. A mai világban például az zavar szinte a leginkább, hogy én már általános iskolás koromban is helyesen használtam a magyar nyelvet, manapság meg a felnőtteknek is durván a fele olyan elképesztően nincs birtokában a nyelvnek, hogy azért "a régi szép időkben" már negyedikben buktattak volna, mint a sicc.

2012. okt. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem, még halvány gondolat erejéig sem. Örülök, ha valamiben segíthetek. És az a kérdés: még ezt sem tudja, eszembe sem jut, mert én meg egy csomó mindent nem tudok. :) Aki lenézi a másikat, önnön magával nincs tisztában. Te se tedd soha...:o)
2012. okt. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 fery66 ***** válasza:
Míg nem olvastam a kédést,nem gondolkodtam rajta.SOHA.Az első gondolatom mindíg az volt,hogyan tudok segíteni!(tudok-e) Ha nem, attól még nem nézem le.(hülyékre is szükség van,különben nem lennének okosok).Ha igen,az nagyon jó érzés.
2012. okt. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!