Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Most mit csináljak, menjek...

Most mit csináljak, menjek suliba, vagy ne? (többi lent)

Figyelt kérdés
Anyum nem enged iskolába, mert hogy beteg vagyok, de mehetnék, csak mindig "zsarol" hogy ne menjek, mert megyünk vásárolgatni, meg megyünk ide oda, HA nem mész.. Na most menjek suliba vagy ne?..

2012. szept. 27. 17:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos neked nincsenek szüleid. Akik anyukád és apukád szerepében élnek, azok nem szülők. Sajnos. Szomorú, de tény, hogy neked már most több felelősségtudatod van a jövődre nézve, mint anyukádnak. Ilyen szempontból felnőttebb vagy, mint ő. Neki azért van szüksége rád, mert nem önálló, nincs értelme az életének, nem valósította meg önmagát, ezért rád telepszik, hogy ne érezze teljesen feleslegesnek az elrontott életét. Apádat meg egyikőtök sem érdekli, de ezt te is érzed, szerintem. Neki egy külön kis világa van. Ha utcaseprő leszel pont úgy fog reagálni, mint ha orvos lennél. Nem érdekled.

Ez az a pont, ahol el kell döntened, hogy a te életedhez, a te céljaidhoz mire van szükséged, és valósítsd is meg azokat. Ne legyél olyan "felnőtt", mint anyukád, akinek ha nincs gyereke, megszűnt létezni önmaga számára. Sajnálom, hogy ilyen korán fel kell nőnöd, és már most szembesülsz ezzel. De jobb minél előbb, nehogy lehúzzon magához, mert azt nagyon sajnálnám! Többre vagy képes, ez már most látszik! Mondd meg neki, hogy "Anyu, milyen anya vagy, ha megsértődsz azon, hogy fejlődni szeretnék? Miért nem vagy képes fél napot egyedül lenni, míg eleget teszek a kötelezettségeimnek? Miért nem tudod megtalálni a saját életedben azt, ami örömet okoz, miért telepszel rá az enyémre?"

A probléma nem azon van hogy otthon maradj-e vagy sem. Ez nagyobb gond, mint egy nap a suliban. Ez a jövőd. Mostanában döntöd el , hol a határ. Fontold meg!

2012. szept. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Sajnos ő mindig is ilyen volt.. nem nagyon érdekli, hogy ha én hiányzok, azt hogy tanulom meg, ő teljesen alap dolonak veszi, hogy én kitűnő vagyok.. köszi a válaszokat:)
2012. okt. 1. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!