Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit válaszoltál volna a bolti...

Mit válaszoltál volna a bolti eladónak erre: "dejó hogy senkinek nincs aprója, majd lesz hóvégén, mindenki a nagypénzt jön váltatni"?

Figyelt kérdés
2012. szept. 12. 10:27
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ha túl sok aprót adok, akkor meg az a baj. :))
2012. szept. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy felbosszantottam volna rajta magam, és reagáltam volna rá. Idegeskedjen ha akar, nekem nem okozott volna problémát, hogy kétezressel fizetek. Ha neki igen, akkor mérgelődjön. De én nem vagyok hajlandó mindenen idegeskedni.
2012. szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Én pont az ilyenek elkerülésére fizetek mindenhol kártyával, még a pár száz forintos dolgokat is. Így nincs gond az apróval, ráadásul ingyenes.

Amúgy egy "sajnálom, de ez van"-nal a legegyszerűbb elintézni.

2012. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
hitelkártyával mégjobban fel...tuk volna az agyát. az első pénztártól kiáltott a csaj, hogy lehet menni a másik pénztárhoz. a pali akkor még nem volt ott, káromkodva jött elő. előttem történt a dolog, én már mondtam, hogy tudok az ezresem mellé aprót is adni, erre mondja:szaporán akkor, had haladjon a sor.
2012. szept. 12. 15:02
 25/31 anonim ***** válasza:
Baromira nem érdekel, hogy mit gondol a pénztáros. Ott a kártya, húzza le, akármilyen sz*r napja is van. Ne szaporázzon nekem, nem vagyok senkije. Én azért még rámosolygok, beütöm a kódot, és viszlát.
2012. szept. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Régebben helyettesítettem egy borszaküzletben 1 hónapig.Idióta árak voltak,pl. 935,1015,2030,ott nem a 10-20 ezresekkel volt gond,hanem az apróval, állandóan hiány volt az 5-10-20-50-100 forintos érmékből.Hetente 120-150 ezer forint értékbe kértem a helyi volánállomástól aprót és úgy sem volt elég.Alig pár ember adott úgy aprót,hogy papírral tudjak neki visszadni.Nem biztos,hogy csak a lustaság miatt kér valaki aprót.


A 10-20 ezreseknek én kifejezetten örültem,nem kellett nap végén olyan sok ezrest,kétezrest számolgatni és gyorsabban végeztem papírmunkával(napi készlet és kasszazárás).


Ez egyszemélyes üzlet, multiknál, nagyobb üzletekben nem biztos,hogy könnyebb a pénzkezelés.


Nem szóltam volna semmit, max mosolygok, nekem is voltak érdekes megszólalásaim, főleg ha gyakran jött, vagy már ismertem korábban is a vevőt, esetleg velem egyidős.Ismeretlen, teljesen idegen embereknek nem mondtam ilyeneket.

2012. szept. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Sok lett az "apró" szó,egészben olvasva kicsit zavaró,bocsánat:)
2012. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

én is jártam már így hogy valamit morgott az eladó...de ilyenkor nem szólok semmit, felemelem az egyik szemöldököm és mellé egy "ccchhh...." vagy egy "pff...." aztán szánalmas vigyorral elmegyek onnan, de többet nem megyek oda vissza...


N22

2012. szept. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Nálunk van egy bolt ahol kihelyeztek a bejárathoz "apróváltó automatát":) Ha húzza a tárcád a sok apró be lehet dobálni és kapsz érte papírpénzt. Gondolom az automatát a bolt kezeli, így mindig van elég apró. Még sosem húzták ott a szájukat semmilyen fizetési eszközre:) Ezt más boltokban is be kéne vezetni.
2012. szept. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
#29: Szerintem ott eleve a mentalitás alapból ilyen, ha már kitesznek egy ilyet, ami azért nem csak nekik jó... :)
2012. szept. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!