Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit válaszoltál volna a bolti...

Mit válaszoltál volna a bolti eladónak erre: "dejó hogy senkinek nincs aprója, majd lesz hóvégén, mindenki a nagypénzt jön váltatni"?

Figyelt kérdés
2012. szept. 12. 10:27
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

"Elő van írva mennyi pénz tartható a pénztárakban és a főkasszában és ebből mennyi lehet aprópénz."


Az lehet, de ez a limit a kasszák számától, a forgalomtól, de még a bolt méretétől, jellegétől is függ. Vagyis minden boltnál más és más kell hogy legyen. Ha viszont nem tudnak visszaadni, akkor rosszul lett megállapítva ez az érték, vagy a főpénztáros döntött úgy, hogy kevesebb is elég. (Mert ezt igen, megteheti.)


"A kézpénzligosztika nem a pénztárosok kénye-kedve szerint működik."


Nem is írt ilyet senki. De a főpénztáros nagyon is benézheti, hogy mennyit tart bent. Azt ő dönti el, mennyire lesz szükség másnap, és ha kisebb (főleg reggeli) forgalomra számít, többet adhat fel a bank felé. Gyakran itt nézik nagyon mellé, vagy nem mernek túl sokat bent tartani éjszakára. (Még a limitet sem.)


Amit utána írtál, azokkal viszont teljesen egyetértek. :)

2012. szept. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
sajnos nem válaszoltam volna semmit csak magamban forrongtam volna..
2012. szept. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
70%

Nincs kiírva hogy csak apró pénzzel lehet fizetni. Ha majd ki lesz írva az üzlet előtt, akkor nem jövök be a 20ezresemmel. Ez van.


Én ezt mondanám, vagy valami ilyesmit. Amúgy tényleg nagyon idegesítőek ezek a pénztárosok! Feltudnak húzni engem is! "Nincs kisebb?" Nincs ba*sza meg, ha lenne kisebb akkor azt adnám. Mellesleg előbb utóbb a nagy pénzt is fel kell váltani valahol. Az pénzautomaták is nagy pénzt adnak ki. Ha leveszek 40.000 ft-ot, akkor két 20-ast ad. Most mit csináljak én ezzel? Ne vegyek kaját?

Az idegbajos pénztárosokkal csak a baj van!

2012. szept. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érezném ezt sértőnek. Mi ezen a sértő? Nem azt mondta a pénztáros, hogy ezek a bunkó paraszt vásárlók mind nagy címlettel fizetnek, csak hogy velem kiszúrjanak. Szerintem senkit nem akart bántani a pénztáros, nem kell az ilyesmin megsértődni. Én igyekszem jól együttműködni, megkérdezem, hogy melyik címlet lenne a jobb stb. (persze úgy, hogy ne tartsam fel a sort).


Az automatánál egy trükk: mindig úgy veszek fel pénzt, hogy adjon lehetőleg kis címletet is. Tehát nem 40000-et, hanem 39000-et, és mindjárt jobb a helyzet (persze így is lesz egy 20000-esem, de azt meg akkor sütöm el, mikor legalább 5000-et kell fizetni). Olyan is volt, hogy a zöldséges nem tudott visszaadni, csak úgy, hogy 40 Ft-tal kevesebbet fizettem (amit persze megadtam, mikor legközelebb mentem).

2012. szept. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként láttam már olyat, ahol ki volt írva, hogy a pénztáros csak a fizetendő összeg nemtomhányszorosából kell tudjon visszaadni. Persze ha tud, visszaad a nagyobból is, de lehet, hogy nem tud.
2012. szept. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondtam volna, hogy: segítsek kiszámolni a visszajárót?! angyalian mosolyogva :)
2012. szept. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 ava87 ***** válasza:
100%

Én valószínűleg megvonnám a vállam, és nem mennék többet oda vásárolni. Van is olyan bolt, ahol már nem vagyok hajlandó pénzt költeni, mert gyorsan beszaladtam, megkérdeztem, hogy lehet-e kártyával fizetni. Mondták, hogy nem lehet, miért akar mindenki állandóan kártyával fizetni? (ha annyit mondott volna, hogy nem lehet, azzal nem lett volna bajom, de minek fűz hozzá kommentárt?) Gyorsan levettem pénzt, nyilván nem csak egy ezrest, hogy akkor már legyen nálam több, visszamentem a tízezressel, akkor meg húzta a száját a nő, hogy jó hogy nem húszezressel fizetek ki egy fél literes ásványvizet.

Na, ott sem álltam le vitatkozni, viszont többet nem vásárolok ott. Van a környéken más bolt is, ahol nem bunkóznak az emberrel, inkább megyek oda.

2012. szept. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
párszáz forintos tétel 2000-es címlettel történő fizetéséről volt szó. kb ilyen:425 fthoz kért 25öt
2012. szept. 12. 12:34
 19/31 anonim ***** válasza:
Én múltkor voltam kiakadva, rendeltem bicajalkatrészeket, majdnem egy tizes volt az egész, plusz szállításért is elkértek 800-at. Adom a tízest, erre közli a futár, hogy neki szemét a főnöke, és egy napra csak 20 ezret ad apróban, és adjak aprót. Néztem, hogy mégis mivan. Egyszerűen nem adott vissza, mert kell máshova is. Mellesleg én voltam az első ügyfele aznap...
2012. szept. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
direkt az ilyenek miatt kellene itthon tartani vagy 20000 ftot 20asokban, ezresével különcsomagolva, számolja a kis...
2012. szept. 12. 13:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!