Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan taníthatnám meg a...

Hogyan taníthatnám meg a páromat arra, hogy vigyázzon a cuccaira illetve a közös dolgainkra is?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem vigyáz semmire. Azt már kezdem megszokni, hogy a ruhái gyorsabban mennek tönkre, mint a gyerekeké, de azt nagyon nehéz elfogadnom, hogy sem a bútorok sem a ház sem a konyhai eszközök épségére nem vigyáz, sőt még fel is van háborodva, ha felhívom a figyelmét, hogy esetleg már megint tönkretett valamit. Van remény, hogy egy felnőtt embert megtanítsak ezekre vigyázni vagy esélytelen?
2012. szept. 12. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Ez az anyja dolga lett volna

Régen is ilyen volt? (szüleinél is ilyen volt?)


Nem irigyellek,párom a tiéd ellentéte,túlzottan is vigyáz mindenre,és a kedvét is elveszi ha valamit véletlenül tönkretesz.

2012. szept. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos a szülei is ilyenek. Volt olyan albérlet, ahonnan azért tették ki őket mert 2 hónap alatt lelakták. :(

Bevallom, én reménykedtem, hogy ha más példát lát akkor változni fog vagy ha a saját pénze lesz a holmikban, akkor legalább vigyáz rájuk, de semmi változás.

2012. szept. 12. 10:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos én ilyen vagyok, de szakmám miatt is-képzőművész vagyok, és jelenleg nincsen műtermem, viszont valahol meg kell csinálnom a rendeléseket, stb.

Amíg nem látja be, addig nem sokat tehetsz. Én tudom magamról milyen vagyok, próbálok változni.

2012. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel nem fog változni. Vagy csak keveset. A kérdés, hogy te így el tudod-e fogadni. Ha nem, akkor csak kínszenvedés lesz az együttlétetek.
2012. szept. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az általad említett típus soha nem változik. Az a probléma, hogy fel sem fogja, miért szekálod őt. Ha valami nem tetszik, csináld meg, de neki ne dirigálj. Ez már nem az a kategória, hogy atyaég, micsoda kupi van, kapjuk gyorsan össze.
2012. szept. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Sajnos a szülei is ilyenek. Volt olyan albérlet, ahonnan azért tették ki őket mert 2 hónap alatt lelakták. :(

Bevallom, én reménykedtem, hogy ha más példát lát akkor változni fog vagy ha a saját pénze lesz a holmikban, akkor legalább vigyáz rájuk, de semmi változás."


Nincs pénze a holmijaiban? Ki tartja el? 2 hónap alatt lelakja? Hogy tudsz ilyen embert elviselni?


Gyerekként ilyen voltam, sajnos a szüleim is, de csak közepes mértékben. Már felnőttként kellett saját magam átszoktatnom erre...sikerrel. De szerintem a fenti ember nem fog változni. Cseréld le másik pasira.

2012. szept. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha valaki trehány tróger az is marad! én 15 -éve vagyok házas, és a nejem mindig széthagy szétdobál mindent, nő létére kicsit gáz, de már rongyosra beszéltem a pofám, ütni nem akarom, nincs mit tenni igy kell elfogadni...
2012. szept. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

igen, elfogadod vagy nem, ez itt a kérdés, megváltoztatni nem lehet, nem is szabad! tulajdonképpen vissza is lehetne fordítani a kérdésed...ha már a kapcsolat elején láttad ezt, tudtad a szüleiről is, h milyenek, és mégis belementél, ez a te döntésed volt, amiért te vagy a felelős

tehát fogadd el, ha vele szeretnél élni, úgy, ahogy a kapcsolat elején is elfogadtad vagy legalábbis jobban, mint most...

2012. szept. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!