Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom, fura kérdés, de hogyan...

Tudom, fura kérdés, de hogyan taníthatnám meg apámat a jómodorra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy röhejesen hangzik :D Szóval van, hogy este korán le akar feküdni, persze nem szólna, mi zsákbamacskázzuk ki, hogy épp mikor akar aludni. Ez még nem is lenne baj, de olyankor ha valami kínja van, mondjuk túl hangosan beszélgetünk tesómmal az emeleten, vagy a zenét vagy a tévét túl hangosnak találja, akkor nem jön fel megkérni minket, hogy legyünk halkabban, hanem vagy elkezdi püfölni a hálószobája falát tök hangosan, vagy kimegy lekapcsolni a biztosítékot. Tudom, hogy a saját apámról van szó, aki felnevelt meg etet, meg minden, de szerintem enyhén pofátlanság, amit művel, itt él velünk egy fedél alatt, de képtelen kommunikálni. Az a baj, hogy eléggé hangulatember, és nagyon zárkózott, nem túl jó vele a viszonyom, nem tudnám elképzelni magunkat, amint bizalmasan beszélgetünk. Mit tehetnék?
2009. aug. 4. 19:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy a szüleim elváltak, anyát ritkán látom, mert másik városban lakik, hármasban élünk apával és a nővéremmel, ő 17 éves, én 14.
2009. aug. 4. 19:40
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez bizalmasan beszélgetni, mondd, hogy apa, ha szólsz, halkabbra vesszük a zenét, nem kell mindjárt kiakadni és lekapcsolni a biztosítékot. Ennyi.

Vagy idősebb már, és nem tud felmenni a lépcsőn, és nem akar kiabálni, vagy mi?

De amúgy hogy lehet ilyen szinten nem kommunikálni egy családban? :S Szar lehet.

2009. aug. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem annyira idős, 49 éves és tök egészséges. Valamikor lehet vele rendesen beszélgetni, ha épp jó kedve van, de sajnos ritkán van jó kedve...
2009. aug. 4. 19:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Ebben nincs semmi bizalmas. Megkéred valamire. A kulcsszó: tisztelet. Nem igazán a jókedv kell ahhoz, hogy valakivel lehessen normálisan beszélni. Hanem a tisztelet, annak elismerése, hogy neki is megvan a saját nézőpontja, ami a saját gondolkodása szerint éppen annyira jogos, mint nekem az enyém. Ennyi a titok. Amint ez megy, a dolog működik. Ha nem megy, vagy nem őszintén, nem működik.
2009. aug. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Először szólj, ha nem érti meg, csak a szép szóra hallgass, püfölésre ne reagálj.
2009. aug. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Hát nem csodálkozom hogy ritkán van jókedve. Ott maradtatok a nyakán és hálábol jó modorra akarod tanítani. Egyébként este alvástól függetlenül sem kell semmit bömböltetni. Engem is rohadtul idegesítene még akkor is, ha nem aludnék, hanem pl. olvasnék, vagy csak simán gondolkodnék. Térjetek át normális hangerőre este és akkor nem lesz gond. És szerintem nem él Veletek egy fedél alatt,hanem Ti éltek Vele. Viszont nemsokára nagykorúak lesztek és akkor el lehet menni albérletbe és a főbérlővel egyezkedhettel a hangerőről. Nem tudom hogy van ez, de manapság minden tizenéves szereptévesztésben van?
2009. aug. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!