Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyre jobban utálom Magyarorsz...

Egyre jobban utálom Magyarországot. Hogyan változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés

Régen még elhittem, hogy ebben az országban az emberek jók és nagyra születtünk. A Világban jó helyünk van és mindig is fontosak voltunk.

Egyre inkább nem így látom.


Utálom az utcáinkat. Hihetetlenül igénytelenek a falujjaink és a városaink. Mindenfelé romokban a házak. Berepedezett falak az ócska málló vakolat alatt, mindez elbújik egy rozsdás kerítés mögött. Nem egyszer vad kutyák ugatnak ezek mögül. Az udvar többnyire elhanyagolt. Mindenfelé felhalmozva valami szemét. Olyanok a házak mint valami erődítmény. Van pár kirívóan jól karbantartott ház is. Ezek különösen el vannak barikádozva.

Azt olvastam egyszer hogy a Magyar ház természetes tájolása és elrendezése miatt, az ilyen házban jó élni, szerintem életidegen. Mintha a felhalmozásról és az elzárkózásról szólna mindegyik.

A városokban a falak tele vannak ocsmány grafitivel, akár némely város belvárosi részén is. A parkok romokban.

Nem lehet sportolni nyugodtan, különösen nem esténként, mert minden tele van lebzselő semmirekellőkkel akik kötözködnek veled. A Városokban nagyon sok a koldus és a kéregető. A falvak tele vannak cigányokkal akik egész nap az utcán mulatoznak vagy veszekednek (sokszor tettlegesen) egymással, ha arra jársz te is mindig kapsz pár "jó" szót.


Az emberek rosszindulatúak, nem törődnek egymással és kapzsik, de egészen kicsinyes módon. Rengeteget panaszkodnak, szánalmas emberek életét bámulják egész nap, sztároknak nevezik őket. Utána kárálják, hogy milyen nagyon igénytelenül élnek. A jómódúak is folyton azon sopánkodnak hogy holnap már nem lesz mit enniük.

Rengeteg a szenvedélybeteg bármerre nézek életunt arcokat látok. Az emberek anyagiakról ítélnek meg másokat, mellé mindegy mit csinálsz vagy tudsz. Mellé ugyanezeket az embereket folyamatosan egyfajta behódolással irigyelik, míg azok megjátsszák a nagyurat.

Nem látom értelmét, hogy itt éljek vagy dolgozzak, egyáltalán elképzelni, hogy valaha boldog lehetek egy ilyen közösségben.


Lehet én lettem csak depressziós? Lehet csak ez a déli országrész van ennyire lesüllyedve.


Hol keressem ismét a bizalmam a hazámban?


2012. aug. 24. 18:51
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy pont azt láttam máshol miért nem érdemes itthon maradnom és ennek nem örülök :(
2012. szept. 12. 12:41
 12/19 anonim válasza:
31%
Válts ki útleveledet a mennyek országába , oszt mehecc!
2012. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Tanulj meg magyarul helyesen írni Barát és meghallgatom a véleményedet :). Igen nagyon jópofa volt a hozzászólásod.
2012. szept. 12. 17:13
 14/19 anonim válasza:
100%
Északon is az van amiről írsz... Lépjünk le! Az lesz a legjobb! :)
2013. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Ugyanez van Pesten is, sok gyűlölködő, tanulatlan, mogorva ember, állandóan csak sírnak és panaszkodnak, és ha boldog a másik, tesznek róla, hogy öröme hamar szertefoszoljon. Engem csak az vigasztal, hogy egy év múlva vége, és lelépek a számomra legfontosabb emberrel, de lehet, hogy még az állampolgárságomat is visszaadom. És nem anyagi okokra hivatkozva... Egyszerűen irritál ennek a "népnek" a felfogása, a kicsinyessége, az "arrogánsok vagyunk a nagy semmire" hozzáállásuk, ez az egész proli viselkedés... És ne jöjjenek itt nekem a nagyjainkkal. Nem hiszem, hogy ők büszkék lennének rá, hogy hova züllöttünk... Egyébként, az a társadalom hibája is, ha az egyén megbetegszik, pl.: depresszió. Nem a depresszió miatt látod így szerintem, hanem a társadalom miatt lettél depressziós.
2013. jan. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
51%
4-es: és fordítva is igaz ám ez.
2013. jan. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
59%
Ez az ország már csak egy meddőhányó: nincs már benne semmi! Már régen vége, csak még drága politikusaink nem merik elárulni. Fejlődés itt nem lesz 10-20 évig, az is biztos, elég, hacsak a gazdasági elemzéseket vesszük alapul. Hamarosan lediplomázom, és már itt sem vagyok. Egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy itt bármit is fel tudjak építeni. Megélni csak-csak meglehet, de életet elkezdeni egy fiatalnak háttér nélkül nem lehet; azt szokás mondani, hogy vannak dolgok, melyekből nem lehet várat építeni... A másik -ahogyan az a Kérdező is írta -az emberek mentalitása, a kapcsolata a többi emberrel: teljes katasztrófa! Azt utálom a legjobban, hogy mindenki mogorva, ha meg kedves mosolygós vagyok, akkor meg gyanakodva néznek, hogy ennek ugyan mi baja. Más országokban sokkal többet mosolyogtak az emberek, s ha én mosolyogtam rájuk, ők viszonozták. De ami a legjobban zavar, az a kommunizmusból örökül maradt mentalitás: aki egy kicsit is feljebbvaló valamiben, az már kiskirálynak érzi magát. Mindenkitől csak azt hallom, hogy a főnöke mekkora szemét. Még sohasem hallottam rendes főbérlőről, csak olyanról, akinek mindig baja van. Amikor dolgoztam egy helyen, a műszakvezető, aki amúgy egy tanulatlan tuskó volt, mindent megcsináltatott velünk, nem engedett ebédelni csak 4-kor 12 helyett, és még lehetne folytatni. Egyedül talán csak a szép nyelvet fogom sajnálni...
2013. jan. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
7%

Erről is csak a hülye Orbán tehet...

internetadó,magas épület adó,

és persze a többi nagy hülyeség,

az emberek elszegényedtek és mindenki új hazát szeretne.

Hidd el nem egyedül vagy ezzel a gondolattal.

2015. ápr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
6%
Büdös náci Fidesz
2016. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!