Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az emberek irigykednek arra...

Az emberek irigykednek arra aki kimegy külföldre, és itt hagyja Magyarországot?

Figyelt kérdés

Ls azért íjrák itt is azt, hogy "menjél csak! Ilyen ember nem kell ide! Aki a saját hazáját képes elhagyni!"

Ezt irigykedés miatt mondják/írják?



2012. aug. 5. 19:19
 1/8 anonim válasza:
50%
Hát.. nem inkább azért mert vagy hiányoznál nekik vagy pedig ennyire szeretnek itt élni.. :D :D
2012. aug. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Kevesen merik megtenni ezt a nagy lépést, most már egyre többen a fiatalok közül, de leginkább szükségből. Mivel mi magyarok ilyen csodálatos oktatási rendszerrel rendelkezünk, ezért míg pl. egy teljesen átlagos 18 éves finn/norvég/dán/svéd ember képes megszólalni minimum 4-5 nyelven, addig nálunk jó, ha angolul, vagy németül tud az ember, legtöbben még az anyanyelvüket sem tudják rendesen.


Nem tudom, hogy hol olvastad ezt, hogy kik írták, de ezek alapján valószínűleg igen, irigyek. Bebizonyítom:

Én és a párom Ausztriában dolgozunk már majdnem egy éve. Míg otthon egy diplomás házaspár egy fillért sem tud félretenni, ha nyugathoz mérten normális körülmények között él, addig itt kinn egyikőnk fizetését félretesszük úgy, hogy közben lakást bérelünk, költünk benzinre és kaját veszünk, meg néha egy kis szórakozás is belefér. Ja és itt minimálbérnek számít a keresetünk...


Sok minden elbújik a hazafiasság álarca mögött. Igen, én sem szívesen beszélek németül a magyar helyett, de nem fogom eltartani a sok éhenkórászt abból a pénzből, amit én kerestem...


A húgom is szeretett volna otthon maradni, de SEHOL nem kapott állást. A Tescoba is elment kuncsorogni, hadd takarítson, vagy pakolja a polcokat, de még onnan is elküldték a diplomájával együtt. Így hogy maradna szerencsétlen otthon? Vagy bármelyik fiatal?

2012. aug. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

tény h nehéz Magyarországon boldogulni,de nem lehetetlen.

gondolj csak bele,ha mindenki ki menne külföldre akkor ki maradna itt?jah,és egyébként az is szemétség h valaki itt lediplomázik,a magyar állam pénzén majd kint keres vele munkát.

igen,valahol a magyar állam is tehet erről,hogy ilyen nehéz itt mondjuk orvosként boldogulni de ugyan akkor az sem megoldás h elmegyünk.itt kell maradni és küzdeni kell a jobb élet reményében.

tehát válaszolva a kérdésedre:nem,nem vagyok irigy!

2012. aug. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 beglerbég ***** válasza:
69%
Omm... hogy segel azzal, ha otthon munkanelkuli? Alapbol tul van telitve a munkaeropiacunk. Azzal is lehet segiteni, hogy nem allunk be a jelentkezok soraba (mas kapja meg a munkat) es nem logunk az allam togyen.
2012. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
meny el haver mék utánad én is tuléljük ezt a szar szegény országot én hagyok itt egy atombombát is
2012. aug. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem csak arra aki elhagyja ezt az országot. Ahogy néztem itt mindenki irigy mindenkire. Olyanok vagyunk mint a hörcsögök. Mindent fel akarunk magunknak halmozni, soha nem elég semmi.

Azok akiknek jól megy a szekér épen irigyek arra akinek több van, mindent magának akar.

Ha tehetjük olyan házakat emelünk amibe nem lát be és nem jut be senki. Nekünk legyen a házunkban saját játszótér, saját park és saját templom is akár.

A lakosság másik fele elszegényedett és düledező viskókban él. A magyar állam pedig ezer horgonnyal tart itt.

Az oktatásunk csapnivaló, a nevelési rendszerünk szintén. A társadalom alapja a család már nem létezik. alig házasodunk és ezek nagy része válással végződik.


Mindent szabad. Hódít a bűnözés és a bűnözők ellen önszerveződik a radikalizmus.

Válságban a Magyar nép és a válság lehet felülről szándékosan generált vagy csak az ostoba semmihez értés műve de már így is rengeteget veszítettünk. ÉS sajnos az amire tanítjuk gyermekeink szintén nem visz minket előrébb :( Én így látom itt vidéken.

2012. aug. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy aki kimegy külföldre, az azt hiszi hogy majd úgy térhet vissza, mintha mi sem történt volna. Talán nem tudják feldolgozni, hogy nem ugrálják őket itthon körül, nem veregetik hátba az itthon maradtak hogy meséljen nekik a külföldi életéről, élményeiről, az elismerést nem kapja meg az elvárt mértékben. A távkapcsolatok amúgy is nehezen tarthatók fent, akár barátságról, akár szerelemről van szó. Aki hátat fordít a szülőhazájának, az tulajdonképpen egy teljesen új életet kezd, ami szintén nem fenékig tejfel. Mindenki inkább a magához hasonlóval szeret csoportba rendeződni. El kell fogadni, hogy az élet ilyen. Emberek jönnek, és mennek. Mindennek ára van. Anyagias világban élünk.
2013. jan. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még annyival egészíteném ki: aki nincs szem előtt, ahhoz nem méregetik magukat mások. Az ember minek fájdítsa feleslegesen a szívét olyanokkal, akiknek valami nagy dolog bejött? Csak mert nem foglalkoznak velük, már irigyek? Hülyeség.
2013. jan. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!