Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyre jobban utálom Magyarorsz...

Egyre jobban utálom Magyarországot. Hogyan változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés

Régen még elhittem, hogy ebben az országban az emberek jók és nagyra születtünk. A Világban jó helyünk van és mindig is fontosak voltunk.

Egyre inkább nem így látom.


Utálom az utcáinkat. Hihetetlenül igénytelenek a falujjaink és a városaink. Mindenfelé romokban a házak. Berepedezett falak az ócska málló vakolat alatt, mindez elbújik egy rozsdás kerítés mögött. Nem egyszer vad kutyák ugatnak ezek mögül. Az udvar többnyire elhanyagolt. Mindenfelé felhalmozva valami szemét. Olyanok a házak mint valami erődítmény. Van pár kirívóan jól karbantartott ház is. Ezek különösen el vannak barikádozva.

Azt olvastam egyszer hogy a Magyar ház természetes tájolása és elrendezése miatt, az ilyen házban jó élni, szerintem életidegen. Mintha a felhalmozásról és az elzárkózásról szólna mindegyik.

A városokban a falak tele vannak ocsmány grafitivel, akár némely város belvárosi részén is. A parkok romokban.

Nem lehet sportolni nyugodtan, különösen nem esténként, mert minden tele van lebzselő semmirekellőkkel akik kötözködnek veled. A Városokban nagyon sok a koldus és a kéregető. A falvak tele vannak cigányokkal akik egész nap az utcán mulatoznak vagy veszekednek (sokszor tettlegesen) egymással, ha arra jársz te is mindig kapsz pár "jó" szót.


Az emberek rosszindulatúak, nem törődnek egymással és kapzsik, de egészen kicsinyes módon. Rengeteget panaszkodnak, szánalmas emberek életét bámulják egész nap, sztároknak nevezik őket. Utána kárálják, hogy milyen nagyon igénytelenül élnek. A jómódúak is folyton azon sopánkodnak hogy holnap már nem lesz mit enniük.

Rengeteg a szenvedélybeteg bármerre nézek életunt arcokat látok. Az emberek anyagiakról ítélnek meg másokat, mellé mindegy mit csinálsz vagy tudsz. Mellé ugyanezeket az embereket folyamatosan egyfajta behódolással irigyelik, míg azok megjátsszák a nagyurat.

Nem látom értelmét, hogy itt éljek vagy dolgozzak, egyáltalán elképzelni, hogy valaha boldog lehetek egy ilyen közösségben.


Lehet én lettem csak depressziós? Lehet csak ez a déli országrész van ennyire lesüllyedve.


Hol keressem ismét a bizalmam a hazámban?


2012. aug. 24. 18:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Igazad van,költözz el egy másik országba.
2012. aug. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Ahogy kedvenc Ferkó bácsink mondaná: Nem tetszik valami? El lehet menni.
2012. aug. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is egyre inkább így érzek mostanában.

Magyarországot szeretem, ez a hazám és mindig is itt akartam élni. Sőt, igazából talán most sem lépnék le.

Viszont a jelenlegi állapotok valóban szörnyűek.

Koszos utcák, szemét mindenütt, romos házak, közbiztonság egy csomó helyen szinte 0.

Miskolc belvárosában lakom, mégis éjszaka olyan kutyaugatás és vonyítás van, mintha a szomszédban lenne egy kutyatelep. Persze mindez azért, mert egy csomó hülye inkább szélnekeresztette a kutyáját.

Nemrég jöttem meg a Tescoból, a fél órában, amit ott töltöttem, 2 tolvajt fogtak el... A rasszukról inkább nem is írnék semmit.

A Tesco ajtaján alig tudtam kimenni, mert félkörben állnak a romák és a hajléktalanok, szinte ki kell verekedni magam az ajtón.


Rengeteg a "proli", amit te is írsz, csak te nem így fogalmazol.

2012. aug. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Pietrosol ***** válasza:
90%

Szia!


Az ember úgy lát ahogy érez!

2012. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

..."ebben az országban az emberek jók és nagyra születtünk.

A Világban jó helyünk van és mindig is fontosak voltunk.

Egyre inkább nem így látom"... Akkor a hiba a te készülékedben.

Azok , akik igen sokat tettek-tesznek azért , hogy te ma így érezzed magad , megmondták ugyan a frankót , miszerint "el lehet innen menni, tehát van alternatíva mindenképpen. Kicsit tágabb látókörre lenne szükséged ! "Kintről" akarod látni , hogy miért érdemes itt? Vagy "bentről" , hogy "kívül" sem fenékig tejfel , selejtek , kosz, mocsok, intrika , szegénység mindenhol vannak?

(Egyébként te tényleg a hazádban vesztetted el a bizalmadat?)

2012. aug. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%

Huh, hát tényleg nem egy rózsás kép, amit festettél, bár szerintem a választ is megadtad te magad: "Lehet én lettem csak depressziós?" :)


No, de komolyra fordítva a szót, nem tudom hol laksz - írod, h délen, én baranyai vagyok - tény, hogy vannak lepusztult településeink, de szerintem rajtunk múlik, h mit veszünk észre. Érdemes - pl. a mi vidékünkön - sétálni egyet Siklóson, Pécsett, épp most újítják fel a szomszédos megyében Dombóvár belvárosát, ill. Nyugat-Magyarország pedig kifejezetten jól rendben van tartva. Szerintem a kulcs az emberek hozzáállása: ahol akarnak tenni és összefogni, ott van jövő, ahol nem, ott nincs. Jó meglátásaid vannak, keress elszánt embereket - és te magad is légy az! - és kezdjetek valami jóba. Ha gondolod, szívesen társulok én is.


Egyszer azt mondta vki - talán Böjte Csaba, de nem biztos - h ha valaki nem hiszi el, hogy az emberek jók, kezdjen el egy jó dolgot csinálni, és meglátja, milyen sokan csatlakoznak hozzá. Sok sikert!

2012. aug. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Éltem és dolgoztam egy darabig külföldön, és elszomorított, hogy mennyit vesztettünk már. Nemrégen jöttem haza. A Fő probléma az emberek általános moráljával van. A népem moráljával. És nem kértem ezt a "ha nem tetszik húzz el innen" hozzáállást soha. Ebben az országban mindenki mindig magával akar foglalkozni és erre szólítja fel a többieket is: "Mindenki tegye a maga részét és majd jobb lesz.";"Törődj a magad dolgával"..stb. Szerintem egy nép az emberek közösségét jelenti. A közösség többnyire mégis mindenkinek megáll a saját családjánál (jobb esetben, de általában csak a saját szűk körénél).


Ha keresztül utazok egy településen általában azt a képet látom amit lefestettem. Valóban van egy két kis sziget ami ettől különbözik, de általában elzárkózunk és a házaink düledeznek vagy erődök. Nem mert ezt akarod látni. Azért mert ezt vágják a pofádba.


"szerintem rajtunk múlik, h mit veszünk észre"

Szerintem pedig hiba, hogy nem vesszük észre a fa korhadó részeit csak a lobját csodáljuk.


Dombóvár belvárosának felújításánál ott voltam. De most láttam a szétvert játszóteret is a buszmegállónál. Pécsett rengeteg a hajléktalan és a kéregető, a többi városban is és nem az a problémám, hogy van néhány "proli", hanem hogy ők azok, akikkel mindenhol szembetalálod magadat. Mellesleg Pécsett áll még a "Balkán kapuja"? Az az egész utca olyan és ahogy haladsz a Meszes felé úgy lesz egyre rosszabb.


Kintről a bajom, hogy azt látom csak mennyivel jobban lehetne másképpen. Mennyire nem vagyunk már természetközeliek. Nincsenek igazi közös programok az országban (valami ami mindenkihez szól és nem osztja meg az embereket). Mennyire magasról tojunk embertársainkra. Például itt van a biciklis út, ami a településeken belül meg van csinálva, hogy a falu "büszkélkedhessen"(???) vele, de két település között közvilágítás sincsen. És ha valaki pályázna a felépítésére megakadályozzák.


Nemrégen voltam túrázni az erdőbe és egy olyan településre jutottam ahová csak földút visz be. Mintha a középkorba csöppentem volna. És ami a legjobban megijesztett az az ahogy az emberek jöttek dühösen méregetve. Minek megyek arra! Mi? Ahelyett, hogy ülnék a romtanyámon amit igyekszem minden erőmmel erőddé alakítani.


Egy barátom története is eszembe jutott, mikor este eltévedt egy Pécs közeli kis faluban és ott kirabolta az, akitől útbaigazítást akart kérni. Elvette a telefonját és elszaladt.


Régi ismerősök társaságban ledöbbentem, hogy mennyi szó esik arról, hogy ki milyen holmikat halmozott fel és milyen kevés szó másról. Talán a munkanélküliség a másik kedvelt téma. Szinte mondhatni alig beszélgettünk másról.

Közben pedig azt fontolgatom, hogy felköltözöm Pestre mert itt nem lehet munkát találni (pedig ahogy a környezetem elnézem munka az aztán lenne dögivel).


Iskoláink mi felénk semmi lehetőséget nem adnak a gyermekeinknek. Csak elvégzik a tanítást ami elő van írva mint valami szükséges rosszt, de a gyerekeket sem nagyon motiválják arra hogy többet


"Az ember úgy lát ahogy érez!"

Nem találom itthon a helyem.


"Azok , akik igen sokat tettek-tesznek azért , hogy te ma így érezzed magad"

Nem egy barátom véli úgy hogy szándékosan van lezüllesztve a nép. Nem szeretem az összeesküvés elméleteket, de sajnos emlékszem milyen volt a falunk régen és milyen ma... Pedig akkor is voltak cigányok, ők sem viselkedtek így soha ahogy most.


"Egyébként te tényleg a hazádban vesztetted el a bizalmadat?"

Igen. Az én hazám nekem nem egy földdarab, nem egy birtokolható valami hanem az emberek akik lakják.

Tényleg vannak más országok is ahol nem jó a morál, de ez nem mentség nekünk.

2012. aug. 24. 22:43
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Szándékosan tartják fent ezt az állapotot. Pont azért, hogy inkább az emberek maguk akarjanak elmenni innen. És eközben meg megy a felvásárlás.

De nyugodj meg, minden csoda 3 napig tart, lesz még változás. :)

2012. aug. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is csalódás volt, először, amikor a hazámba költözhettem, Magyarországra. Az a legzavaróbb, hogy az emberek valamiért utálják a magyarokat, és az országot is.

Külföldön is kerülik egymást...

Pedig olyasvalamiben reménykedtem, hogy végre az enyéim között élhetek, sajnos itt ezt a fogalmat csak kevesen ismerik. Én mégsem megyek sehova, nem kedvelem az idegeneket, és boldog vagyok, hogy végre mindenki magyarul beszél körülöttem.

2012. aug. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

"sültgalamb" jeligére:

Nem mondom, hogy szedd a sátorfát , járd a világot , míg "hazatalálsz" ,mert nem tartom lehetetlennek , hogy bármerre facsarodsz , mindenhol CSAK azt látnád meg, amiért NEM érdemes ott(HON)maradni. Válasz a kérdésedre a kérdésedben ! Ha létezik ebben a naprendszerben olyan hely , ahol képes lennél otthonérezni magad , tehát ha van hely , amit hazádnak ismersz (el), akkor türelemmel és kitartással próbáld ott megkeresgélni azt a bizalmat! Jó esetben rátalálsz és örülsz majd,mint a 2 hete eltűnt fél pár zokninak!

Rosszabb esetben kénytelen vagy azt a bizalmat "megelőlegezni", feltételezni , hogy valahogyan , valamikor csak megkerül , aminek hiányát érzed !

Mert ,ha jól értettem a jelenlegi állapotodról szóló jelentést , akkor önmagadra egyáltalán nem számíthatsz!

"Nem látom értelmét, hogy itt éljek vagy dolgozzak, egyáltalán elképzelni, hogy valaha boldog lehetek egy ilyen közösségben."

Ilyen hozzáállással biztosan nem! Nem csak Te vagy depressziós, igen sok sorstársad akad! Nem csak "a déli országrész van ennyire lesüllyedve" -lesüllyesztve. Erkölcsileg ,morálisan,.......azaz szellemileg. De Te ne add fel:

"Azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne" /Tamási Áron/

2012. szept. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!