Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyit engedhet meg magának...

Mennyit engedhet meg magának egy "hős"?

Figyelt kérdés

A véleményetekre lennék kíváncsi az ügyben.


A napokban meglátogattam a nagypapámat, aki egy kis hegyi faluban lakik, és mikor hazafelé indultam, a szomszédja a kocsifeljáróról belefarolt az autómba, és összetörte a vezető felőli ajtót. Teljesen egyértelmű volt, hogy a szomszéd hibájából történt a dolog, ő mégis veszettül tiltakozott az ellen, hogy megtérítse a kárt. Azért hordja ennyire fönt az orrát, mert ő '56-os harcos, emigrációból költözött haza, és ezért elvárja, hogy mindenki nagyon tisztelje. A vita végül félig-meddig rendeződött, az autó sérülése sem javíthatatlan. De akkor is rosszul esett, ahogy a fickó kioktatott.


Szerintetek tisztességtelen egy hőstől követelni, hogy térítse meg az okozott kárt?


2012. aug. 21. 16:06
 1/3 rajcziz ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Ha már olyan nagy hazafi, akkor tartsa be a törvényeket.
2012. aug. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól még igazán beismerhetné a hibáit, az nem tartozik ide, hogy hol harcolt. Ennyi erővel tiszteljenek engem, mert egy második világháborús harcos volt a nagyapám... Most már én se fogom akkor beismerni, ha valami miattam van.
2012. aug. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 23. 09:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!