Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit engedhet meg egy anyós...

Mit engedhet meg egy anyós magának? Ezt pl?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kisfiam és van egy elkerített nagy udvaros házunk és sokat van kinn a fiam egyedül eljátszik az udvaron és akkor is ha nekem bent van dolgom főznöm kell vagy vasalnom vagy bármi. De ha hívom be akkor nem is jön be szívesebben van kint egymaga.Anyós tegnap megjegyezte nekünk hogy nem kísérgetem a gyerekemet kint nem vagyok vele kinn eleget és nem megyek ki érte, és csak azt mondom neki hogy gyere mutatok valamit. Mert ugyanis azért mondom neki hogy becsaljam mert nem jön be ha nem akar semmit sem, és másképp nem jön be ha már későn is van.Szerintem 3 éves gyereket nem kell kísérgetnem minden másodpercben nem fenyegeti veszély az udvarban miért kellene kint lennem akkor is ha nem tudok mert dolgom van.Nagyon sokat van kinn és a fiam szóba sem áll velem ha ő itt van kísérgeti meg körülötte van amikor ő munkálkodik.És azt mondja ma hogy én meg dugdosom előle a fiam is, szóval egyik mondani valója üti a másikat.Egyértelműen nem szívesen lát itt engem pedig nem is lakik velünk csak sűrűn találkozunk.Na szóval szerintetek egy 3 éves gyereket kell e itthon kísérgetnem állandóan mellette lennem szinte wc re se mehetek el úgy hogy jól viselkedik és semmi gond nincsen vele?

2012. máj. 13. 12:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Én nem hagynék felügyelet nélkül egy 3 évest. Játszani is játszanék vele időnként kint. Biztos nem csapnám be azért, hogy bejöjjön. Nem kellene megtanítani neki, hogy hoppá, anyu hazudik...
2012. máj. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%

Nem tudom, mennyire megbízható a 3 évesed és mennyire biztonságos az udvar. Az enyém is elszöszöl magában, de jó ránézni olykor. Ő eléggé nyugis, de sosem lehet tudni, mi jut eszébe, szóval én inkább kint lennék vele.

Ha azt mondod, mutatsz valamit, akkor mutass is.

2012. máj. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem egy 3éves még kicsi ahhoz, hogy egyedül legyen kinn az udvaron.Nagyon könnyen bajba sodorhatják magukat.Nekem is van gyerekem,vezetem a háztartást stb mint a többi anyuka, de még is van időm játszani a gyerekkel.
2012. máj. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én sem hagyom teljesen felügyelet nélkül hallom látom ha sír vagy bármi de sűrűn kinézek rá hogy épp mit csinál csak addig nem vagyok kint vele míg dolgom van .Egyébként meg nem csapom be mert tényleg mutatok neki valamit csak éppen benn, és így jön be.Szóval nem úgy kell elképzelni hogy a gyerek egész nap kinn van egyedül.
2012. máj. 13. 12:53
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Én egy 3 évest semmiképp sem hagynék kint egyedül. Bármikor eleshet, megütheti magát, kiszaladhat az útra stb.
2012. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem hagytam egyedül a 3 évesemet. Ha nem akart bemenni este, akkor azt mondtam neki, locsi-pocsi lesz. Fürdést jelent, és szaladt is befelé.
2012. máj. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem meg egy zárt udvaron nem szaladhat ki az útra,és nyilván vagy rálát a kérdező,vagy gyakran kinéz rá,ill. csak akkor nincs vele,ha dolga van és ez ugye nem a mindiget jelenti.Főleg szép időben valóban nehéz egy gyereket arra kényszeríteni,hogy most ne menj ki,mert anyának főzni kell,hiszen azt általában minden nap kell.Én is rálátok a konyhából az udvarunkra,az egészet belátom és főzés közben szoktam őt nézegetni.Bizony semmi baja nem történt még.Nyugodtan lepontozhattok,de igen is az édesanya el tudja dönteni,hogy mi az ami még belefér.És ebbe nem igazán van másnak beleszólása.
2012. máj. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%

Miert lenne baj, ha az anya ra tud nezni es a gyerek hallotavolsagon belul van? Mi is allnadoan kint voltunk noveremmel es senkit sem csapott el az auto a zart kapu mogott. Ha meg elesik a gyerek, akkor mi van? A gyerekek esnek, sokat. Gondolom, h nem a tetorol fog leesni.

Szep is lenne, ha a gyereket egesz nap a hazba zarnank v nekunk kene a fozes, takaritast hagyni.

Mei taiban nem akarjatok magatokra kotni egesz napra a 3-4 eves gyereket?

2012. máj. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%
Elesni megütni magát akkor is tud a gyerek ha ott van kint az anyja, pórázon nem lehet tartani a gyereket hogy ne essen el, ez hülye kifogás. Ránézel, rálátsz, foglalkozol vele, csak amíg dolgod van akkor vagy bent,de még akkor is felügyelettel. Ezzel semmi gond nincs, aki azt mondja ez hű de nem normális annak is sajnálom a gyerekét, még a gyerekkora sem lehet önfeledt. Mintha az óvodába folyamatosan figyelve lenne.....anyósodat szereld le, ne tudja jobban hogy a te gyerekedet hogy kell nevelni, nevelte a sajátját, ha nem tetszik neki nem jön vagy ha jön fogja vissza magát, vagy szólj a fiának rendezze le az anyját.
2012. máj. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Teljesen be van kerítve az egész udvar kiszaladni az útra nem tud ,eljátszik homokozik stb... Anyós szerintem irigységből mondja és köt belém. Múltkor figyeltem őket titokban a fiam egyfolytában a közelében volt gondolom várta a csokit amit végül is nem kapott tőle. És egy kis fa darabot nyújtogatott anyósnak a háta mögött és beszélgetett a fiam anyóshoz hozzá de anyós rá sem nézett oda sem fordult hozzá meg sem szólalt semmi csak akkor beszélget vele mikor én is látom őket és lát hogy jelen vagyok.Megtudom számolni 1 kezemen hogy 3 év alatt hányszor vigyázott a fiamra. És 2-3 óráról van szó alkalmanként.
2012. máj. 13. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!