Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit engedhet meg egy anyós...

Mit engedhet meg egy anyós magának? Ezt pl?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kisfiam és van egy elkerített nagy udvaros házunk és sokat van kinn a fiam egyedül eljátszik az udvaron és akkor is ha nekem bent van dolgom főznöm kell vagy vasalnom vagy bármi. De ha hívom be akkor nem is jön be szívesebben van kint egymaga.Anyós tegnap megjegyezte nekünk hogy nem kísérgetem a gyerekemet kint nem vagyok vele kinn eleget és nem megyek ki érte, és csak azt mondom neki hogy gyere mutatok valamit. Mert ugyanis azért mondom neki hogy becsaljam mert nem jön be ha nem akar semmit sem, és másképp nem jön be ha már későn is van.Szerintem 3 éves gyereket nem kell kísérgetnem minden másodpercben nem fenyegeti veszély az udvarban miért kellene kint lennem akkor is ha nem tudok mert dolgom van.Nagyon sokat van kinn és a fiam szóba sem áll velem ha ő itt van kísérgeti meg körülötte van amikor ő munkálkodik.És azt mondja ma hogy én meg dugdosom előle a fiam is, szóval egyik mondani valója üti a másikat.Egyértelműen nem szívesen lát itt engem pedig nem is lakik velünk csak sűrűn találkozunk.Na szóval szerintetek egy 3 éves gyereket kell e itthon kísérgetnem állandóan mellette lennem szinte wc re se mehetek el úgy hogy jól viselkedik és semmi gond nincsen vele?

2012. máj. 13. 12:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

Egy zárt udvarról szerintem nehezen megy ki az útra...

Feltételezem nem egy teljes mértékben lebetonozott területről van szó, ahol ha elesik akkor komolyabb sérülése is lehet, hanem egy füves udvarról. Ott meg talán nincsenek taposóaknák elrejtve és nem is 13 kutyaviadalokra kiképzett pitbullal van körülvéve. Ha a konyhaablakból vagy nemtom honnan teljesen rálátni, akkor rendben van. Biztos van egy csomó játéka, egy darabig elvan egyedül is, sokkal önállóbb lesz mint egy olyan, akinek anyuka-apuka-nagyi-szomszédok-rokonok loholnak a nyakába és minden másodpercét ellenőrzik. Hadd fedezzen fel magának mindent. Nekem is van egy 3 éves unokatesóm, gond nélkül egyedül közeledik a lépcsőn, le fel, hozza viszi a kis motorját, kutyázik, homokozik, locsolgatja a virágokat stb. ha meg elesik akkor sír 2 másodpercig aztán ugyanúgy játszik tovább. Nem kell ezt túldramatizálni.

2012. máj. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
De egyébként ő beszél nekem gyermek nevelésről mikor neki sajátja sosem volt 4 éves korában fogadta örökbe a fiát is. Semmi tapasztalata nincsen.Én teljesen egyedül nevelem a gyermekemet és meg kell oldanom segítség nélkül is, kicsit jó is ha a gyermeket egyedül feltalálja magát mert az oviban sem leszek ott majd vele mindig.
2012. máj. 13. 13:35
 13/20 anonim ***** válasza:
57%

"De egyébként ő beszél nekem gyermek nevelésről mikor neki sajátja sosem volt 4 éves korában fogadta örökbe a fiát is. Semmi tapasztalata nincsen."

Ja, gondolom a férjed az ezek után nem nála nőtt fel... Tudod sokszor egy örökbefogadó még jobb szülő is, mint egy vérszerinti.



"Én teljesen egyedül nevelem a gyermekemet" -apuka????


" és meg kell oldanom segítség nélkül is, kicsit jó is ha a gyermeket egyedül feltalálja magát mert az oviban sem leszek ott majd vele mindig"


Ja, de ha az óvonő egyedül hagyná az udvaron a gyereket, már fel is jelentenéd.

2012. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Egyedül nevelem mert páromat hetente 1 szer látom mert vidéken dolgozik messze és szálláson vannak olyankor.És nem hiszem hogy az jó szülő aki a műanyag vödröt töri szét a 11 éves gyerek könyökén mert nem fogad szót és állandóan verte ha valami gondja akadt vele.
2012. máj. 13. 13:46
 15/20 anonim ***** válasza:
73%

Azért mindennel együtt én sem hagynám egyedül a gyerekem. Az ekkora gyerek nagyon veszélyes tud lenni magára. Ismeretségi körben történt például, hogy a gyerek odavitt egy kissámlit az ajtóhoz, és arra rámászva kinézett a kis ablakon. De kicsúszott alóla a sámli, a gyerek álla rácsapódott az ablakra és kitörte a nyakát.

Persze megértem én, az anyának eszébe nem jutott, hogy a gyerek kis műanyag sámlija, vagy egy nyitott ablak gondot okozhat. Nekem se jutott volna soha eszembe. De annyi ilyen lehetőség van, ami eszünkbe sem jut, de a gyerek megtalálja.

2012. máj. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
58%
Ha mindenben a rosszat meg a baleset lehetőséget keressük akkor egyszerűen építsenek az anyukák egy kenelt a gyereknek ahol elvan.
2012. máj. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
60%

Nem kennel kell, hanem jelenlét. Ilyen idős gyereket nem szabad felügyelet nélkül hagyni. Amíg bent van dolgod, addig legyen benn a közeledben, ami munkát kinn is el tudsz végezni, azt meg az ő kedvéért kinn tedd meg. Szoktatás kérdése. Ha következetesen így teszed, akkor a kisfiad is elfogadja, bármennyire is szeret odakinn tartózkodni.

(Érdekes, de tény: ha óvodában/iskolában éri baleset a gyerekeket, azonnal jön a szülői kérdés: "és hol volt a pedagógus?" Ami jogos is, de akkor nem adjunk magunkkal szemben sem felmentést.)

2012. máj. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

3 évest én sem hagynék még egyedül, de ez attól is függ, milyen az udvar. Ha semmi nincs ahonnan leeshet, ami ráborulhat, fészer, bármi, amit kinyithat, kicsi a kert és rendezett, a kertajtó nem nyitható, ÁLLANDÓAN rálátok bentről, akkor talán hagynám kicsit egyedül játszani amíg pl. elmosogatok, ha mosogatás közben látom folyamatosan.


De a kertek nem egyformák, van olyan is, ahol semmi nem történhet, de van ahol igen. Kertfüggő, gyerekfüggő.


(az anyósszapulásba most nem megyek bele, nem tudom hogy a kérdés valójában mire irányult, ha anyósszidásra, akkor bocs hogy nem adtam rá hasznos választ :))

2012. máj. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az udvarról nem tud kimenni, gondolom nem hagyod elöl neki a kis baltát. Gondolom nem hagyod teljesen felügyelet nélkül, rálátsz a házból is. Ha a házban lenne amíg főzöl akkor sem a lábad mellett ülve játszana nem? Mennyivel veszélyesebb ha a nappaliban játszik, amíg te a konyhában ügyködsz, mint az udvaron? Szerintem ha tényleg nyugis és nem tud nagyobb kárt tenni magában odakint, mint bent, figyeled is, hogy mit csinál és nem tud ellógni sehova akkor nem gond. Amúgy meg minden gyerek anyukája tudja leginkább, hogy mi az amit az ő gyerekének még megenged és mi az amit nem.
2012. máj. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Utolsónak: a balesetsebészeten erről egészen más véleménnyel vannak.
2012. máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!