Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi bajuk van a buszon utazó...

Mi bajuk van a buszon utazó nyugdíjasoknak, hogy a fiatalokat támadják az ülőhelyért látványosan bunkó módon?

Figyelt kérdés

Nem az a baj hogy le szeretne ülni, hanem ahogy azt előadja.

Ha úgy mondja fiatalember legyen szives akkor semmi probléma.


2009. júl. 20. 08:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
99%
Régen az volt az illendő,hogy az időseket,terhes nőket szó nélkül előreengedték,átadták nekik az ülőhelyet a fiatalok.Valószínű,ezért ingerültek.Abban igazad van,hogy szólhatnának udvariasan is.De hallottam már,hogy egy fiatal úgy válaszolt: Nyanya, én fizettem a helyemért,maga meg nem.Lehet,hogy nekik is volt ilyen élményük.
2009. júl. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés. Főleg, ha látja, hogy olvasok, és abszolút nem a külvilágra figyelek.

Engem boltban üvöltött le egy néni, nem láttam, hogy jön, és nem kedvesen megkért, hogy menjek arrébb, hanem jó durván: mennyen máá arrébb. (kb. ilyen stílusban)

2009. júl. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt olyan, hogy egy bácsi hangosan (!) kezdett el szidni, merthogy igen "sietős" nekem. ( Már fél órája a buszmegállóban vártam, én szálltam fel legelőször a buszra, ő meg jóval mögöttem volt.. )

De olyan is volt, hogy előreengedtem egy nénit, erre egy 30 körüli nő (szintén hangosan) leb@szott ezért ... Tegyetek igazságot. :D

2009. júl. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%
Én a villamosra ültem fel elsőnek, és már 5 perce ültem mikor felszállt a 2. utas, egy 40 körüli nő, és nem épp kedvesen megkért h csukjam be az ablakot... Pedig ő később jött de mondtam neki h ha nem teccik lehet arréb ülni:D
2009. júl. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
63%
Nekem még sosem volt részem ilyen "támadásban", bár én egyből átadom a helyem, ha meglátok egy idős nénit vagy bácsit, nem várom meg, hogy szóljon. Inkább az idióta, bunkó kölykökön vagyok kiakadva akik terpeszkednek két ülésen, de észre nem vennék magukat ill. azt hogy az öreg vagy a kismama épp összesni készül mellettük.
2009. júl. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
78%

Ne általánosítsunk, van sok bunkó nyugdíjas, meg sok aki magában mérgelődik, meg sok akit nem zavar, ha megelőzték.


Ha valaki rosszul van, vagy nagyon fáradt, vagy beteg, vagy tényleg olyan öreg, hogy alig bír járni, annak szívesen átengedem a helyem, de nehogymár a kor mellé automatikusan járnia kelljen már az ülőhelynek. Aki öregszik az maradjon fitt és ne határolódjon el a fizikai megterheléstől, mert ha elhanyagolja a testét, akkor hamarabb elkezd amortizálódni.

2009. júl. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Várandós nőnek én minden szemrebbenés nélkül átadom a helyem. Az idős korosztálynál van még kiakasztóbb eset is. Amikor áll az ülő ember mellett és fintorog.
2009. júl. 20. 10:35
 8/27 anonim ***** válasza:
97%
Hát, nem biztos hogy nálam a válasz: azok az emberek, akik most 50-60 ... évesek, tőlük elvárta az illem, és a köz, hogy zokszó nélkül átadják a helyüket az idősebbeknek, kismamáknak, rokkantaknak stb. És szinte kivétel nélkül meg is tették. Azt gondolom, most hogy ők lettek védett korúak, nekik is kijárna annyi tisztelet, bár tény, hogy vérlázító, ahogyan sokuk viselkedik.
2009. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem más jellegű a problémám. Helyszín: Miskolc, belvárostól az egyetemvárosig akarok eljutni, reggel 7 óra fél 8 környékén igyekszem órára, a buszon lépni nem lehet az öregektől, akik a gurulós kis kocsijukkal sorba löknek fel mindenkit, tolakodnak, hogy minél hamarabb juthassanak a buszra. A egyetemi járat vonalán 2 szupermarket van (sajnos) és reggel 7-kor igyekeznek vásárolni. Így sem férünk el a buszon, de nekik miért olyan sürgős pont a legnagyobb zsúfoltságban vásárolni menni? Egy fél órával később már fele annyian sincsenek a buszon.

A másik probléma a villamos. Meg sem várják, hogy leszálljak a villamosról már tolakodnak fel. Aláírom, hogy sok a bunkó fiatal, de ők is figyelhetnének magukra.

2009. júl. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mind fiatalok, mind idősek közt van előzékeny és bunkó is. És igaz az, hogy az idősek olyan világban nevelkedtek, ahol még illett átadni a helyet, de én azokat nem értem meg, akik olyan bunkón tudnak beszólni, közben meg azt várják, hogy te legyél kedves. Nekem többször is volt olyan, hogy idős nénik nem hagytak leülni távolsági buszon, pedig volt hely, de azt mondták, hogy kell a táskáiknak. Én ilyet nem mondanék senkinek, ehhez pofa kell. Az utolsó hozzászólóhoz hasonló a tapasztalatom. Nem tudom, hogy hogy nem jöttek még rá az idősek, hogy amikor elmennek dolgozni vagy az iskolába reggel, utána a buszokon sokkal több a hely, nem tudom, hogy az a fél óra nekik miért számít ilyen szempontból, ha nyugdíjasak. Meg azt is megfigyeltem, hogy a nyugdíjasak szoktak a legjobban sietni, pedig ők nem időre mennek.
2009. júl. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!