Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van még olyan ember, akinek...

Van még olyan ember, akinek nem tetszik a napiszar.hu?

Figyelt kérdés

egy ismerősömnél, akit normálisnak és rendesnek gondoltam, láttam h like-olta. Nagyon elkeserített.

Nincsenek már olyan emberek, akikből inkább rossz érzéseket váltanak ki az ilyen képek (és főleg a hozzájuk írt kommentek), és inkább diszkréten hallgat ha egy csúnyább/kövérebb/kurv@sabb lányt lát, és nem szólja meg/neveti ki/gúnyolja ki/nézi le őket mert van benne annyi tisztelet a lányok iránt (+emberség, empátia, tolerancia)?

És eleve jobb az ízlése, és inkább szép természetfotókat, aranyos állatos képeket, vagy művészettel kapcs.képeket szeret inkább nézegetni? Olyan oldalból is sok van ám, és még mindig hasznosabb!


2012. júl. 5. 17:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg sok embert zavar még, amiről írsz hogy zavar, annak neve is van: ,,moralizálás''.


Becsapásnak érzem az egészet, mert a legtöbb képnek valójában nincs köze az erkölcshöz, inkább legfeljebb csak az etiketthez. Az igazi erkölcs másról szól, mint amit a szerkesztők állítólag ,,védeni'' akarnak. A rosszabbnak tűnő képek is valójában legfeljebb csak enyhén neurotikusnak tűnnek, ez nem igazán erkölcsi kérdés. Nem ezen derül ki, ki az igazán értékes ember.


Igen, a kegyetlenség mint indíték tetten érhető. Ha sok posztot olvas az ember, egy idő múlva rájön, ráérez, hogy a szerkesztőkön az erkölcsre hivatkozás csak máz, valójában ilyen vagy olyan formában a kegyetlenség irányítja az egészet. Lehet egy-két megtévesztett ember a kommentelők meg a kisebb szerkesztők közt, de igazából az egész oldal együtt egy szociálpszichológiai-tömeglélektani gépezet, a kegyetlen vágyak kiaknázására.



Azt nem sikerült megtudnom, hogy hivatalból üldözendő-e, de polgári jogi szempontból mindenképp törvénysértő. 2010-ben még rendszeresen tűntek el képek, szerintem azok voltak azok, akik tényleg mertek ügyvédhez fordulni. Ma viszont nem tudom, mi van, 2010 óta nem nézem az oldalt. Internetes zaklatás miatt az USA-ban kb. 4 öngyilkosság tekinthető bizonyítottnak, de ez olyan téma, amiről keveset lehet tudni. Műszakilag, is jogilag is sok vita van arról, mit lehetne tenni.

2012. júl. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!