Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Most ezért adnám át a helyemet...

Most ezért adnám át a helyemet a buszon? Ti átszoktátok?

Figyelt kérdés

Csak akkor állok fel ha ismerősnek kell átadnia helyet, vagy rokonnak. Idegeneknek nem. Mégpedig egy rossz tapasztalat miatt : Tele volt a busz mozdulni alig lehetett ráadásul meleg is volt, én akkor pont úgy alakault, hogy álltam mögöttem 3-4 vén nyanya tápászkodott, kapaszkodtak trécseltek. Aztán félúton csak úgy hirtelen a semmiből az egyik elkezdett kiabálni, hogy a fiatalok egész nap csak bsznak meg nem csinálnak semmit meg a kedvencem az, hogy NEM ÜLTEK ELEGET AZ ISKOLÁBAN? Mikor ezt meghallom áh, ha ő most járna iskolába azt se tudná elmondani mennyi a 2 a négyzeten (90%a az öregeknek száz, hogy nem) meg mellesleg lehet az ő idejében suliba csak ülni jártak de én tanulok hogy utána majd az én pézemből levonják neki a zsíros kis nyugdiját. Mikor ezt elmondtam neki következő megállónál hamar távozott. Minek ilyen tahók az öregek? ÉN TUDOM MI A BAJUK :D Hogy nekünk már nem kell háborús fenyegetésekkel együtt élnünk, orosz elnyomással és ez fáj ekik, hogy nekünk sokkal "kényelmesebb" gyermekkorunk volt.


Mellesleg :D

16/F


2012. júl. 4. 08:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
29%

Te vagy a tahó! Nektek valóban kényelmesebb gyerekkorotok van,mert a szüleitek mindent a feneketek alá tolnak! Nem kell iskola után még otthon is segítenek pl. fát vágni.

Az öregek pedig jobban tudják,hogy mennyi a 2 a négyzeten,min a mai fiatalok többsége.

Az pedig nem igaz,hogy a nyugdíjak "zsírosak". A többségnek 50-60.000.-,kevésnek éri el a 100.000.-et.

Ledolgozták az életüket,azért,hogy te most kényelmesen élhess.

2012. júl. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De sajnálom őket :( Képzeld el, hogy egyeseknek sokkal nehezebb ma az élete mint abban az időben. Képzeld szoktam fát is vágni ugyanis falun lakok :D ;) Nem kell az öregeket valami hatalmas szentnek beállítani.
2012. júl. 4. 09:07
 3/24 anonim ***** válasza:
77%
Én át szoktam adni általában a helyem adni az idősebb embereknek. Nem az alényeg, hogy tudja-e, mennyi kettő a négyzeten, lehet, hogy te sem tudod pl. hogy hogy kell megmetszeni egy gyümölcsfát, vagy úgy elültetni a paradicsomot, hogy szépen teremjen. Azt kell nézni, hogy ők EMBEREK. És egy 60 éves sokkal nehezebben tud állni, kapaszkodni, mint egy 16 éves. A 60 éves egyébként befizette a saját nyugdíjjárulékát akkor, amikor ő dolgozott. Most azt kapja vissza. Ezen kívül fizetett még azután, hogy a szüleid korosztálya és a te (meg az én) korosztályod ingyen járjon óvodába-iskolába, kapjon egészségügyi ellátást. Mert ezt mind az akkori dolgozó korosztálytól vonták. Nem az fáj nekik, hogy nem kell háborúban élned, vagy orosz elnyomás alatt, hanem az, hogy semmibe veszed őket.
2012. júl. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
45%
Te is tudod, hogy gond van a hozzáállásoddal, különben nem foglalkoztatna a kérdés.
2012. júl. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nincs, mert nem veszem semmibe az összes idős ROKONOMAT és ISMERŐSÖMET tisztelem :) Egy ismeretlent viszont miért, mikor ki tudja milyen volt fiatalon?
2012. júl. 4. 09:16
 6/24 anonim ***** válasza:
41%

Lelketlen vagy és intelligencia-hiányos. Erre még a 16 éved sem mentség. Egyszerűen rossz minőségű ember vagy. Hogy "ők" nem tanultak az iskolában? Te ezt nem tudod érzékelni, mert nincs összehasonlítási alapod, de az a generáció, amelyről fröcsögsz, igazi követelményeknek kellett, hogy megfeleljen és valódi tudást, műveltséget szerzett. TE tanulsz??? Nem a te hibád ugyan, hogy siralmas az oktatás színvonala, de a legtöbbetek még így is a "léc alatt" szaladgál. A nyugdíjakkal kapcsolatban pedig nyugodj meg: nem a "te pénzedből" (vagy máséból) fizetik ezeket az ellátásokat. A mai jogosultak egész életükben fizették a járulékot - más kérdés, hogy a Kádár-rendszer bevonta ezt a pénzt a költségvetésbe..és elköltötte - másra. Elpazarolta, felélte. Arra fordította, többek között, hogy - esetleg a szüleidnek - odatoljon ingyen egy panellakást (és ez még hagyján! - de ezer más ostobaságra herdálta el.)


Szóval: ha így folytatod, nem lesz belőled a világon semmi, csak egy önző, gyűlölködő, lúzer proli. Félek, hogy nem fogod kinőni ezt a beléd programozott kíméletlenséget.

2012. júl. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sok mindentől függ, hogy átadom-e a helyem. Inkább csak a nagyon időseknek szoktam, vagy aki bottal van stb. Három negatív tapasztalat:

Ültem a buszon, nem volt idősebb. Mellettem egy 40 év körüli csinos nő állt. Elkezdett fennhangon beszélni, hogy miért nem adjuk át a helyünket (22 éves vagyok...)

Szintén ültem, megint nem volt idős ember a buszon. Mikor szálltunk le a mellettem ülő lánnyal egy középkorú férfi mindenki előtt leku.vázott minket, mert nem adtuk át a helyünket.

A harmadik pedig az volt, hogy mentem haza fősuliról, iszonyat rosszul voltam, bárki láthatta rajtam, vert a víz, szédültem, alig bírtam állni. Üres hely, leülök, imádkozom h ne hányjam össze magam míg hazaérek. Mellettem az öreg nénik úúúgy elkezdtek szidni mert nem állok fel, hogy el sem hittem. Próbáltam szépen megmagyarázni nekik, hogy át szoktam adni a helyem, de most hadd üljek már, mert meghalok. Nem volt hatása, addig szidtak, míg le nem szálltam.

Szóval nem csak a fiatalokat kell szapulni, mert az idősebbek között is vannak jócskán intelligenciahiányos emberek...

22/L

2012. júl. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
azért a háborút még ne kiabáld el
2012. júl. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, hogy járt-e iskolába az öreg vagy sem, ennyi idős korban már a gerincben lévő porkorongok kopnak, az ízületekből elfogy a folyadék, a szalagok megnyúlnak, mások zsugorodnak, egyszerűen már jóval nehezebb megállni neki a lábán pláne egy zötykölődő tömegközlekedési eszközön. És szimplán ezért kell átadni a helyet, nem kell mögé képzelni semmilyen ideológiát. Gondolom, ha egy fiatal száll fel, akinek épp el van törve a lába, annak is átadnád a helyet, nem?
2012. júl. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Valószínű ha tudnám róla, hogy nem tahó és mondjuk részegen szerezte a sérülését mert itt sok ilyen van :D

Amúgy aki az időseket védi. Igen van rengeteg aranyos de nekem a SAJÁT TULADJON NAGYANYÁM :D értitek 70 éves de nagyon jól bírja magát, na ő megmondta, hogy nem kell átadni a helyet csak ha már nagyon látszik mert sunyik az öregek. Például többször szemtanúja voltam, hogy sprintelni azt tud meg tolakodni felszállásnál :D Ja igen ez a másik az öregek versenyt űznek abból, hogy kiszorítsák a fiatalokat és ők szálljanak fel először aztán meg nekem van bérlet de ő hadd menjen előre és tököljön a jegyvásárlással fél órát. Többet között ezért is utálom még őket :)

2012. júl. 4. 09:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!