Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek miért kell olyan...

Szerintetek miért kell olyan szomorúra tervezni a temetési szertartást?

Figyelt kérdés

Sokkal jobb lenne szépen fehérben megjelenni a szertartáson. És legfőképpen ünnepelni. A halál és a temetés is, szerintem örömteli dolog. Miért ne ünnepelnénk? Hiszen olyan szépek a halottak! Halálában megszépül az ember. Fejlett kúltúrára vallana, ha így tudna a legtöbb ember viszonyulni a halálhoz. Mire is lennénk szomorúak? Ha igazán szerettük az elhunytat tudjuk, hogy végre hazatalált. Porból lettünk, porrá leszünk.

Az esküvő bezzeg fehér ruhában zajlik és ünnepélyes. Pedig szerintem az valóban szomorú esemény, ha két ember tévedésből összeházasodik.

Tehát, az ideális temetés, hamvasztás, legyen vidám, kellemes hangulatban. Közös tánc, hangulatos zene és részvétnyilvánítás helyett gratuláció.



2012. jún. 21. 16:01
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:

Képzeld utolsó válaszoló, ezen már elméláztam párszor. Vagy ennyire hülyének tűnök, hogy eszembe se jutnának ilyen dolgok? Igen, az annyám elvesztése valóban fájna, de tudom, ha meghal, jó helyre kerül. Talán ő az egyetlen ember, akit szeretni tudok még. De magamat már nem akarom siratni. Utoljára kamaszként sírtam a saját problémáimon. Ma már, ha sírok, csak meghatottságtól, és mert elérzékenyülök bizonyos dalokon.

Mert ugye a gyász, temetésen való sírhatnékunk, csak önmagunkról szól és nem a szeretteinkről. Bár, jó annak, aki meg tud úgy könnyebbülni. Én speciel továbbra is azt mondom, hogy a halál egy nagyon jó dolog. Néha irigylem, aki fiatalon távozott el. Vége a fájdalmaknak, aggodalmaknak, sok negatív, felesleges érzéseknek. És hazatalálunk újra. A világban ez az otthontalanság érzése az egyik legszörnyűbb érzés szerintem. Vagy mi ez, állapot. A halállal végre megszűnik minden. Igazi semmitmondó közömbösség vár ránk, pontosan úgy, ahogy a természet viszonyul hozzánk. Nyomorult, gyarló, hitvány életünk egyszer legalább véget ér. Ez csak ünnepelnivaló dolog.

Cheers!

2012. júl. 9. 14:56
 32/48 anonim ***** válasza:
Ha meghal az anyád akkor maximum a földbe kerül.
2012. júl. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:
Szerinted csillagom, szerinted.
2012. júl. 9. 15:47
 34/48 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha megtörténne, de adja az ég, hogy ne történjen (akármennyire is örülnél), fogadjunk, hogy ott lesz.
2012. júl. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:
Hamvasztás lenne, ha már ennyire a földhöz vagy ragadva.
2012. júl. 9. 16:32
 36/48 anonim ***** válasza:
Jó, hát ez esetben pedig egy urnába kerülne. Esetleg valamilyen folyóba. Nem tudom, hogy a hamvasztás mitől kevésbé "földhözragadt" mint a temetés. Anyukádnak remélem megmutatod, miket kívánsz neki.
2012. júl. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:

Ő is csak meg akarna már halni. A jó emberek általában fiatalon halnak meg, vagy nagyon ügyesen kinyírják magukat. Mert van bennük tartás, és nem akarnak részt venni ezekben a lélektelen játszmákban, amikben a legtöbben részt vesznek.

Tisztelet a néhány kivételnek akik még emberi módon élnek.

2012. júl. 9. 18:27
 38/48 A kérdező kommentje:
Sokkal tragikusabb és reménytelenebb a boldogtalan élet a korai halálnál. Százszor inkább a halál, mint az olyan élet.
2012. júl. 9. 18:53
 39/48 anonim ***** válasza:
100%
Miért élsz még? Tök fölösleges vagy.
2012. júl. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:
Ez valószínű nem a te dolgod eldönteni, hogy ki felesleges és ki nem. Elég szomorú, hogy ennyire kiforgatod a gondolataim. Az, hogy nekem tragikus az életem egy dolog, és hogy még nem volt merszem az öngyilkossághoz. Bár inkább a komédiához hasonlít jobban. Tragikomédiához.
2012. júl. 9. 18:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!