Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek miért kell olyan...

Szerintetek miért kell olyan szomorúra tervezni a temetési szertartást?

Figyelt kérdés

Sokkal jobb lenne szépen fehérben megjelenni a szertartáson. És legfőképpen ünnepelni. A halál és a temetés is, szerintem örömteli dolog. Miért ne ünnepelnénk? Hiszen olyan szépek a halottak! Halálában megszépül az ember. Fejlett kúltúrára vallana, ha így tudna a legtöbb ember viszonyulni a halálhoz. Mire is lennénk szomorúak? Ha igazán szerettük az elhunytat tudjuk, hogy végre hazatalált. Porból lettünk, porrá leszünk.

Az esküvő bezzeg fehér ruhában zajlik és ünnepélyes. Pedig szerintem az valóban szomorú esemény, ha két ember tévedésből összeházasodik.

Tehát, az ideális temetés, hamvasztás, legyen vidám, kellemes hangulatban. Közös tánc, hangulatos zene és részvétnyilvánítás helyett gratuláció.



2012. jún. 21. 16:01
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, én beteg vagyok, és te egészséges. Milyen reménytelenül csodálatos nem? Vannak mentális betegek, elmeháborodottak. És vannak normális emberek. Tudod, én mennyire akartam normális lenni egykor? Csak, hát nem jött össze.
2012. jún. 23. 18:17
 22/48 anonim ***** válasza:
85%

Én "hívő" vagyok, de ha elmondanád egy papnak, az ötleted akkor kiröhögne. Mi az, hogy részvétnyilvánítás helyett gratuláció? Ha neked meghalna egy szeretted tudnád hatalmas kicsattanó örömmel mondani, hogy Szeva Pisti halottam, hogy meghalt Faterod, Gratula!!

BOLOND VAGY KÉRDEZŐ!!!

2012. jún. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
Most reátapintottál! Abszolut örülnék, ha meghalna az apám. És még inkább, ha gratulálnának, részvétnyilvánítás helyett. Tudom, hogy jobb helye lesz ott a túlvilágon. Nem tud élni szegény.
2012. jún. 25. 21:21
 24/48 anonim ***** válasza:
Sajnállak. Ha az összes hozzátartozód és barátod meghalna akkor is így éreznél?
2012. jún. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
90%
Túl van misztikfikálva, szerintem is sokkal nehezebb, rosszabb ez a nagyon ünnepélyes, szomorúra tervezett gyászszertartás ostobaság. Csak nyilván az emberi elme retteg a megszünéstől, és mindenféle hókuszpokuszokat kreáll. Túlvilág, istenhit, halotti tor satöbbi. Jobb volna csak szimplán gyorsan eldurni a föld alá a halottat, összegyülni, egy gyors búcsúbeszéd, aztán megyünk ebédelni. Nehezebb ,fájóbb megemészteni, ha még ilyen szomorkás befejezés is társul hozzá, csak ennyi a lényeg. Rátesz egy lapáttal a melankóliára. Igaz nagyon bulizni sincs kedv ilyenkor, meg nem nagyon ünneplésre való,hogy az életben több nem látod már azt akinek véget ért a létezése.
2012. jún. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló. Igen, van benne valami amit írtál. Legalább valaki végre kicsit más aspektusból közelítette meg a kérdést. Nos, ami engem illet én továbbra is azt mondom, hogy nagyon elfajult az emberekben ez a halálhoz való viszonyulás. Ez már egy sztereotípia lett, amit a fogyasztói társadalom sugall. Végső soron hipnotizálva vagyunk az eltömegesedett konzumcivilizáció által. A kisgyerekek még alapból nem félnek a haláltól és egész más irányba lehetne őket terelni, ha nem ijesztgetnék őket vele az úgyn. felnőttek. A szomorú, deprimáló, lehangoló temetési szertartások csak növelik bennük az aggodalmat, kétségbeesést. És a felnőttekben is, akik már abszolut agymosottak és materialisták. A materialista ember meg retteg a haláltól, mert nem természetesnek tartja, hanem borzasztó megsemmisülésnek.

Felvetődik meg egy kérdés. Ha a halál annyira rossz és szomorú, akkor az új életet, a gyerekek születését, miért tartjuk vidámnak és ünnepelni valónak? Nem természetes mind a kettő? Akkor a halált miért kell így eltorzítani? Hogy legyen még több ok a félelemre? Hogy az Ördög kísértsen még ezzel is?

Ráadásul a gyász az önzőségünkről szól, magunkat siratjuk. Az egoizmust növeli az emberben. A személyiségébe süppedt ember kizárólag a saját érdekei szerint cselekszik, semmi spirituális nincs már benne.

2012. jún. 26. 13:37
 27/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgyis jobb helyre kerülsz miután meghaltál, akkor miért nem ölöd meg mindjárt magadat, aztán ünnepelhetnének a rokonok, meg gratulálgathatnának anyádéknak.
2012. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

A rokonok és a szüleim egész másképp gondolkodnak erről. Egyébként majd lehet egyszer öngyilkos leszek, de nem hinném, hogy a közeljövőben. Utóbbi időben kezdtem élvezni az életet igazán.


http://www.youtube.com/watch?v=7xzU9Qqdqww&ob=av2n

2012. jún. 26. 17:01
 29/48 anonim ***** válasza:

Soha életemben nem hittem a hamis mese : Isten és túlvilági lét zagyva emberi elme kreálta ostobaságában. Ezt valaki régen kitalálta, aztán nemzedékről nemzedékre van belenevelve az emberekbe. A kutya nem hinne, nem tudna semmit,ha nem hülítenék az embereket ilyenekkel. illúzió, hiú remények, aztán jön az arcra zuhanás. Egy ideig Moody professzor szintén szerintem hamis bestsellere adott egy kézzel foghatóbbnak mondható bizonyítékot a szemét biliblia helyett, de rá kell jönni, az a könyv is csak egy konspiráció arra,hogy minél több pénzt rántsanak ki a balga hívőktől. A prof mert egy nagyot gondolni, és tudta hogy a hazug HKÉ-ket a kutya sem tudja ellenőrizni, de jól meg lehet élni a könyvből. Ennyit erről a humbugról. Halál mindenkit elkap, nincs menekvés, és semmi nem vár ránk, ugyanaz mint a megszületés előtt. Volt amikor nem voltál, pont olyan amikor már nem leszel. Csak ezt egyes emberi elmék képtelenek feldolgozni. Pedig egy pillanat alatt átesel rajta aztán vége örökre. Én materialista vagyok, de fel tudtam dolgozni. A lényeg, úgy kell élni,hogy ne szeresd annyira, akkor nem annyira fájó kiszállni.

Gondolom te is valamennyire konspiráció hívő vagy,ha tömeghipnózis szavat használod,ez arra jellemző. De inkább higyjünk ilyenben, mint egy totális népbutító parasztvakításba, amit a biblia próbál belénk plántálni.

És igen ,sajnos az egyház keze van leginkább a dologban az olyan jellegű temetéseken, amik ez szerint a topik szerint ,és szerintem sem kívánatosak. De ha nem fizeted meg a sír megváltási díjat xy idő után, akkor az egyház az ami kihantol, aztán egy szemeteszsákban vág bele a hulladékgyűjtőbe is. Én papot kitíltatnék a temetésemről! Ráadásul voltam nem vallásmániás temetésen is, egy fickó mondta a beszédet, felsorolta az elhunyt előnyős tulajdonságait, meg hogy kik gyászolják aztán csóóókólom.! És mennyivel emészthetőbb, színvonalasabb, emberhez méltóbb volt, mint a "látjátok testvérek ennyi az élet" béna éneket skandálni azzal a kenetteljes képű pap szamárral.

2012. jún. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 Faint válasza:

Komolyan kérdezed????????????????

Ez egy vidám parádés zene,temetésen,meg röhögni kéne?

Képzeld el,mondjuk meghal az édesanyád,és amikor utoljára látod a valóságban,akkor nevetni,mosolyogni akarsz?

Utoljára látod az illetőt,a sírással kifejezed az iránta érzett hiányt.Miután meghalt,nem tudja semmi/senki betölteni az utána maradt űrt.Ezt gondold át.

2012. júl. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!