Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek miért kell olyan...

Szerintetek miért kell olyan szomorúra tervezni a temetési szertartást?

Figyelt kérdés

Sokkal jobb lenne szépen fehérben megjelenni a szertartáson. És legfőképpen ünnepelni. A halál és a temetés is, szerintem örömteli dolog. Miért ne ünnepelnénk? Hiszen olyan szépek a halottak! Halálában megszépül az ember. Fejlett kúltúrára vallana, ha így tudna a legtöbb ember viszonyulni a halálhoz. Mire is lennénk szomorúak? Ha igazán szerettük az elhunytat tudjuk, hogy végre hazatalált. Porból lettünk, porrá leszünk.

Az esküvő bezzeg fehér ruhában zajlik és ünnepélyes. Pedig szerintem az valóban szomorú esemény, ha két ember tévedésből összeházasodik.

Tehát, az ideális temetés, hamvasztás, legyen vidám, kellemes hangulatban. Közös tánc, hangulatos zene és részvétnyilvánítás helyett gratuláció.



2012. jún. 21. 16:01
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:

Például ilyen dalok szólhatnának közben:


http://www.youtube.com/watch?v=fv-w6M2Tpow&ob=av2e

2012. jún. 21. 16:04
 2/48 anonim ***** válasza:
90%
Hát, szerintem semmi örömteli nincs benne, ha valaki meghal. A temetés nem az öröm, hanem a gyász ideje, egy módja annak, hogy el tudjuk engedni az elhunytat.
2012. jún. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, ez az általános vélekedés a halálról.
2012. jún. 21. 16:14
 4/48 anonim ***** válasza:
91%

Ritkán mondok ilyet,kedves kérdező,de te tényleg nem vagy normális!

Az élet célja nem a halál,hanem maga az élet!

A házasság nem feltétlenül tévedés,és véget is lehet vetni neki...

Szerinted születéskor kellene részvétet nyilvánítanunk a szerencsés(szerencsétlen) kismamának és apukának?

2012. jún. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
87%
Mert önzőek vagyunk. Még aki hisz is a túlvilági életben, nem arra gondol, hogy a másik már jó helyen van, hanem arra, hogy milyen rossz itt maradni nélküle.
2012. jún. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Épp ellenkezőleg! Az életet élvezni kell, mert minden bizonnyal nem kínlódni, vergődni jöttünk erre a világra. Ellenben szerintem a házasság egy borzasztó életvitel következménye, amikor is abban az óriási tévhitben mennek egymáshoz a felek, hogy majd boldogan élnek míg meg nem halnak. Ilyen szerintem nincs. Ez nonsense. Mindig változunk, nem érdemes annyira ragaszkodni senkihez, elmúlnak az érzések. Minden új. Minden egyes nap.
2012. jún. 21. 16:22
 7/48 A kérdező kommentje:
Pontosan. A gyász önzőségünkből fakad. Magunkat siratjuk olyankor.
2012. jún. 21. 16:23
 8/48 anonim ***** válasza:
81%
#5 És aki nem hisz benne?Én a temetéseken csak arra tudok gondolni,hogy az illető élete talán sokkal szebb is lehetett volna,hogy mi,hozzátartozók,barátok,ismerősök,mind szebbé tehettük volna...és hogy mennyi mindenről maradt le...jó nektek,hívőknek!
2012. jún. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
82%

Miért piszkáljátok a kérdezőt?

Vannak kultúrák vallások ahol igenis vidám a temetési szertartás , vidám és teljesen más.


Nekünk hagyományos keresztény mise tűnik normálisnak akiknél más ők meg ránk mondják hogy nem vagyunk normálisak.


Miért olyan nehéz felfogni hogy máshogy is lehet.Létezik másképp?Miért kell egyből lehülyézni?

2012. jún. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%
#6 A házasságról hasonló a véleményem,de ugye ott van a misztikus "jóban-rosszban",amit azért az oltár előtt illene a házasulandó feleknek tiszteletben tartaniuk,ha már megesküsznek...mert ha odáig eljutottak,akkor bizonyára hisznek valamiben...vagy csak mennek a birkatömeg után?
2012. jún. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!