Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek miért kell olyan...

Szerintetek miért kell olyan szomorúra tervezni a temetési szertartást?

Figyelt kérdés

Sokkal jobb lenne szépen fehérben megjelenni a szertartáson. És legfőképpen ünnepelni. A halál és a temetés is, szerintem örömteli dolog. Miért ne ünnepelnénk? Hiszen olyan szépek a halottak! Halálában megszépül az ember. Fejlett kúltúrára vallana, ha így tudna a legtöbb ember viszonyulni a halálhoz. Mire is lennénk szomorúak? Ha igazán szerettük az elhunytat tudjuk, hogy végre hazatalált. Porból lettünk, porrá leszünk.

Az esküvő bezzeg fehér ruhában zajlik és ünnepélyes. Pedig szerintem az valóban szomorú esemény, ha két ember tévedésből összeházasodik.

Tehát, az ideális temetés, hamvasztás, legyen vidám, kellemes hangulatban. Közös tánc, hangulatos zene és részvétnyilvánítás helyett gratuláció.



2012. jún. 21. 16:01
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
Mindannyian hívők vagyunk szerintem. Valahol mélyen. Vagy a felszinen. Ki itt, ki ott. Nagy fájdalmában az ember Istenhez fohászkodik.
2012. jún. 21. 16:27
 12/48 anonim ***** válasza:
100%
#9 Senki nem hülyézett le senkit.Azt írtam,hogy nem normális...ez szerinted sértés?Mert szerintem nem az...
2012. jún. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:
Valóban nem sértés. Nem is vettem zokon. Tényleg nem vagyok normális. Bizonyos szempontból persze.
2012. jún. 21. 16:32
 14/48 anonim ***** válasza:

Elméletben lehet így érvelni, ahogyan te teszed. De vajon vesztetted-e már el felnőtt fejjel szerettedet?

A keresztény vallás a feltámadást ígéri, mégis gyászolják halottaikat a hívők. Azt mondod, valahol a nem hívő is hisz. Én meg azt mondom, valahol a hívő is tudja, hogy az egész csak mese. Próbáld a gyermekét elvesztő anyát azzal vigasztalni, hogy milyen jó már a kicsinek a mennyben.

Két hónapja halt meg édesanyám.

Amikor a kérdésedet elolvastam, kínomban a vicc jutott eszembe: "Ez most vicc vagy komoly? Remélem, komoly, mert viccnek nagyon rossz."


Én ezt a számot szoktam hallgatni, ha anyám eszembe jut, és úgy érzem, még nem bőgtem eleget:

http://www.youtube.com/watch?v=FWAekbh0J9U

2012. jún. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
23%
Na, tipikusan ilyen emberekből lesznek sorozatgyilkosok, mint amilyen a kérdező.
2012. jún. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló. Látom hozzád sem jutottak el szavaim. Sajnálom. Kövessétek a sztereotip társadalmi normákat, ahogy eddig, minden eredetiség nélkül.

Egyébként se kedvem, se türelmem megyőzni bárkit is ilyen dolgokról, de azt tény, hogy baromira különbözik az állaspontunk erről a kérdésről. Bár, ez enyhén bosszantó, hogy a sorozatgyilkosokra aszociál valaki, a kérdésem kapcsán. Ezek szerint az illető még a gondolkodásra is képtelen? Egyébként ez talán egy 21. századi jelenség. Az emberek nem tudnak gondolkodni, illetve, elképesztően alacsony szintű az absztrakt gondolkodásuk.

2012. jún. 22. 15:16
 17/48 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem absztrakt gondolkodás vagy sztereotip társadalmi normák kérdése. Ha meghal valaki, akit szeretünk, az egy iszonyatos lelki trauma.
2012. jún. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
85%

"Hiszen olyan szépek a halottak! Halálában megszépül az ember."


Na, akinek egy aszott, véredényekkel teli oszló tetem szép, az azt ne mondjátok már, hogy normális. Neked vagy agyadra ment a hígító vagy sosem láttál halottat.

2012. jún. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

Ki beszélt itt oszló tetemről te nagyon okos? Halálában megszépül az ember. Igen, a halál beálltakor, amikor lehull róla minden álarc, szerep és már csak egy közömbös test marad. Nem beszéltem itt oszlásról, az hogy neked ilyen sötét aszociációid vannak a te dolgod.

Egyébként annyiban javítanék a kérdésemen, hogy inkább a hamvasztás preferálom. A halottat egy bizonyos idő elteltével el kell égetni. A test elhantolása nem valami szép dolog.

Persze ettől függetlenül mind két szertartás lehet szép és emberi.

2012. jún. 23. 17:38
 20/48 anonim ***** válasza:
82%

"Igen, a halál beálltakor, amikor lehull róla minden álarc, szerep és már csak egy közömbös test marad."


Te beteg vagy.

2012. jún. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!