Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vannak, akik szeretik, ha...

Vannak, akik szeretik, ha utálják őket?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az összes szándékosan konfliktusokat kirobbantó ún. "kötekedőkre", azokra, akik olyasmiért is szót emelnek, aminek nincs is akkora jelentősége, hogy megérje.


Vagy pl egy eset: (nem szeretek "cigányozni" nem vagyok alapból előítéletes, de sajnos sokszor látom, hogy kik kezdik) szóval van egy tó, ahol határozottan tilos fürödni. Ki van táblázva. Néha levisszük a kutyáinkat, hogy megmártózzanak (ez sem szabályos, de itt most ez irreleváns), mások is fürdetik a kutyát, amikor egy 5-6 tagú, roma származású közösség érkezik a tóhoz és fennhangon beszélik egymás között, hogy "nahá", "míjja, kutyákkaaa kőő fürödnünk?" Én mondjuk jóval korosabb vagyok, mint ők, de csak ketten a párommal, tehát alapvetően kerülöm az ilyen rázós ügyeket, de én nem reagáltam semmit. Mivel nem is direktben szövegeltek bárkivel is, csak úgy fennhangon maguk között. Pár beszaribb kutyás inkább elsomfordált, mi maradtunk és rájuk sem néztünk, de hagytuk a kutyákat fürödni. Aztán mi előbb jöttünk el, mert a kutyák kipancsolták magukat. Az úgymond "kötekedők" végülis nem csináltak semmit, de az indítás az a tipikus beszólogatós provokáló jelleg volt, szinte alig várták, hogy valaki visszaszóljon, hogy aztán arra reagálva agresszorkodhassanak. Csak ráfaragtak, mert egy része elment, másik része meg leszarta őket a társaságnak.


De most őszintén! Ennek mi értelme? Mármint kötekedésnek, a konfliktuskiváltásnak? Annál is inkább, mert ők sem tudhatják, hogy akibe belekötnek, az nem egy Steven Seagal éppen :)


2012. jún. 20. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, mert ha utálják őket, akkor csak ráerősítenek a diszkriminációs szövegre (na nem ezzel a szóval, mert ez túl 'intelligencs'), erre meg harapnak a politikusok (akik soha nem laktak olyan helyen, ahol félni kell még nappal is).
2012. jún. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Theorba ***** válasza:

Attól félek, rögtön kapsz majd egy csomó indulattól fűtött választ.


De ha érdekel egy másfajta megközelítés, akkor íme:


Én pl. meg szoktam kínálni a kötekedőket egy szál cigivel,

s ha futja, akkor egy barátságos mosollyal is.

Az eredmény rendszerint a pozitív megdöbbenés.


Az okos nem enged, hanem él az eszével...


Ez persze nyilvánvalóan csak egy "határig" működőképes.


Teljesen másképp szocializálódott körről van szó.

Ez a fajta viselkedés náluk egészen másképp esik latba,

míg mi ugyanezt elég súlyos agresszióként éljük meg.

2012. jún. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez csak erőfitogtatás, bizonyítandó, hogy lám-lám, ő az alfahím, hiszen mindenki retteg tőle. Ha megfigyeled, mindig megvan az ilyen társaságban a szószóló, aki nyomatja a dolgokat, a többiek meg követik mint a birkák. Ez sajnos bizonyos társadalmi szint alatt így működik.


Náluk ez a normális - egyszerűen bizonyítandó, hogy kemény gyerek, ergo a többiek is féljenek tőle. Szomorú, de így van...

2012. jún. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olyan "novellát" írsz, amire mit lehet válaszolní?

Ma születtél, hogy még nem hallottál ilyenekről?

Vagy csak beszélgetni akarsz az élet - nem is olyan bonyolult - kérdéseiről?

Biztosan nem vagy egy Steven Seagal, mert ő nem lelkizne ezen a piti ügyön.

2012. jún. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem baj, látom Okoskatörp is bejött a 4. válaszoló személyében. Nélküle színtelen lenne.

2012. jún. 21. 06:36
 6/6 anonim ***** válasza:

"Gondolok itt.... azokra, akik olyasmiért is szót emelnek, aminek nincs is akkora jelentősége, hogy megérje."


Erre válaszoltam, ha nem is közhelyszerűen, mély együttérzésemről biztosítva a kérdésben taglaltakat. Örülök, hogy ettől színesebb lett ez az izgalmas téma!


Üdv.: Okoskatörp

2012. jún. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!