Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért figyelmetlen az emberek...

Miért figyelmetlen az emberek túlnyomó többsége?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok, amit egyik ismerősöm panaszolt és én magam is tapasztaltam: küldött/küldtem az ismerősöknek névnapjuk, szülinapjuk alkalmából üdvözlést, ám amikor a sajátom van, akkor ezek közül nemigen viszonozzák. Más esetekre is igaz ez a szomorú dolog. Így aztán nem igazán érdemes másokhoz kedves lenni. Persze nem azért küldök üdvözlést nekik, hogy "feltétlenül" viszonozzák, de így illik. Ha pedig a saját szüli-, névnapom van, én is örülnék az üdvözléseknek, ahogy én voltam/vagyok figyelmes ekkor.
2009. júl. 6. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem látnak túl saját maguknál. Törödni, odafigyelni plusz energiát igényel. Nos mi már totál kényelmes emberek lettünk 150 év óta. Lassan már gondolkodni sem akarunk. Azért vannak a gépek. Csoda hogy nem figyelnek ránk?
2009. júl. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a közeli kapcsolatban lévőknek küldök üzenetet. A többieket egyszerűen nem tartom számon. Írt nekem, jól esik, de ha mondjuk 7-8 hónap múlva lesz a szülinapja, biztos nem tartom a fejemben, mint egy mantrát, hogy x-nek írni kell. Egyszerűen fogalmam sincs róla, hogy van valamije, és akkor nem írok. De olyan is van, mikor tudom, hogy most ilyen és ilyen névnap van, van olyan ismerősöm, de nem írok neki, alig beszélünk, mi a fenének?

Lehet bunkóság, de én mondjuk elfoglaltabb vagyok annál, hogy mindenkinek a dátumait a fejemben tartsam. Meg nem olyan fontos nekem mindenki, akit ismerek, hogy ezzel foglalkozzak. Lehet azért nem viszonozták, mert nekik sem vagy az.

2009. júl. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem van afrikai!!!!! (kenyai, malawi) ismerőseim, akik nem a szomszédban laknak és persze nem is tudok velük személyesen kontaktusban lenni. Mégis küldenek nekem kedves üdvözléseket onnan a több ezer km-es messzeségből. A magyarországiak többsége ne mondja már nekem, hogy annyira figyelmetlen bunkó, hogy ennyire sem képes.... Szerintem az afrikai ismerőseimnek vannak ott helyben Afrikában fontosabbak, mint én, vagy mégsem? Mivel kapok tőlük kedves üdvözléseket. Személyesen is voltam már Afrikában és elmondhatom, ők sokkal kedvesebbek, figyelmesebbek, mint a saját nemzetünk tagjai egymáshoz... Tanulni kellene tőlük!!!
2009. júl. 6. 14:13
 4/7 A kérdező kommentje:
Plusz vannak dél-amerikai ismerőseim is (Chile, Mexikó) és ők is küldenek üdvözléseket. Pedig velük sem vagyok személyesen együtt.
2009. júl. 6. 14:15
 5/7 anonim ***** válasza:
[link] Én innen tudom, hogy mikor kinek van valamilye.
2009. júl. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam, hogy a szomszédommal foglalkozok. Ha valaki fontos, szeretem, stb akkor tök mindegy mekkora távolság van köztünk foglalkozok vele. Ha valaki nem különösebben izgat, tőlem aztán lehet a kertszomszédom is, azért nem fogok kedveskedni, mert ismerem. Arra próbáltam rávilágítani, hogy nem lehet, hogy aki tojik a fejedre a névnapoddal kapcsolatban, annak nem vagy annyira fontos, hogy foglalkozzon veled? Különben is, ez akkor jó, ha őszinte, sokkal jobb lenne, ha merő kötelességből ezt mondaná, "jaj b@szod fel kell hívnom a Jánost is, mert az a hibbant megsértődik, ha a hülye névnapjával nem foglalkozok.." ?

Egyébként van olyan ismerősöm, aki nem küld viszonzást ezt tudom én is, nem is érdekel, én sem strapálom magam miatta, nem a névnapi köszöntőtől lesz jó a kapcsolatunk.

2009. júl. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Ezen már én is gondolkodtam. Én fejben tartom a számomra fontos emberek név- és szülinapját. De előfordult velem olyan is, h előre szóltak: "két nap múlva lesz a névnapom", küldtem neki üzit, aztán egy hónap múlva pontosan lesz@rta az én születésnapomat. Jó, nem szívtam fel magam annyira rajta, túl fogom élni, csak rosszul esett. Ennyit az emberek önzőségéről és figyelmetlenségéről...
2009. júl. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!