Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért mondják az okosok...

Miért mondják az okosok másoknak hogy "légy önmagad"?

Figyelt kérdés

Én például 10 éve nem voltam nővel, 5 éve nincs állásom van 2 millió adósságom, és a szüleimmel lakom akik küszködnek. Ezek szerint ez vagyok Én.

Hát ki akarna Én lenni? Ezért a "jószándékú embereknek" inkább azt kéne mondaniuk: Figyelj öregem ez így nem jó, legyél mostantól másvalaki, mondjuk legyél:....

Ezt kéne mondaniuk de nem mondják, miért?


2012. jún. 13. 14:46
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem sértődtem meg a pancser kifejezésen, csak magamra ismertem...Ha olyan érzékeny lennék, már rég nem írkálnék ide anekdotákat...Több hozzászóló írt konkrét tennivalót az egyiket biztosan kipróbálom...
2012. jún. 14. 12:35
 12/19 anonim ***** válasza:
Te mennyi idős vagy?
2012. jún. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Éveim száma 36...
2012. jún. 14. 15:04
 14/19 anonim ***** válasza:
Ez a mondás nem azt jelenti, hogy fogadd el a jelenlegi helyzetedet. Hanem azt, hogy a saját stílusodat add, ne színészkedj. Ennek az élethelyzetedhez semmi köze.
2012. jún. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

De amúgy nem tudom,ki színészkedik az életben????Kinek van energiája egy másik ember életét élni :) ?

Nekem sokszor még a sajátom is nehéz,nem hogy még szerepet is játszak.

Aki jellemhibás,pl kapzsi,gonosz,kétszinű,sunyi,annak lehet hogy kell kicsit "takarnia" különben kivetné őket a mikrokörnyezetük :)

2012. jún. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nézek egy USA valóságshowt: Anotesten. (Ez a főnök neve).

Azt mondja Ano: FIgyelj Kanál, (Kanálnak 15 éve kanál a beceneve) holnaptól más neved lesz. 2. Ezt is mondja: Figyelj Jey-Jo, hülye gyereknek öltötél be, (15 éve mindig hülye gyereknek öltözik) ma este inkább öltönyben, "zűrös nightclub tulajdonos" kinézettel akarlak látni". Tehát ez a légy önmagad filozófia 180 fokos ellentéte, itthon miért nincs???

2012. jún. 15. 07:42
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"De amúgy nem tudom,ki színészkedik az életben????Kinek van energiája egy másik ember életét élni :) ? "



Mindenki színészkedik. Te ugyanúgy beszélsz a pároddal, a feletteseddel, a gyerekkori cimborával, a szülőddel? Akkor is színészkedünk, ha társaságban vagyunk, akkor is, ha partnerrel ismerkedünk. Mert a célunk elfedni a hibákat és jobb színben tüntetni fel magunkat.

2012. jún. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kérdező.Nem értem mire akarsz kilyukadni azzal amit írtál.

Számomra az USA a világ legalja,a valóságshow pedig a mocsarak mocsara,egyikkel sem foglalkozom.


Utolsó.Én nem színészkedem.Én ugyanúgy beszélek mindenkivel,a szüleimmel,a munkatársaimmal,stb.Sok konfliktusom is van,de egyszerübbnek tartom felvállalni azt mintsem forogjak mint a napraforgó.

2012. jún. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Hex999 válasza:

Szia! Számomra a " légy önmagad " azt jelenti, hogy ne másoljam le mindig az aktuális barát v. barátnő stílusát, hanem természetesen viselkedem mindenkivel. Én ismerek pár embert, aki másolja az ismerősei beszédstílusát, vagy ahogyan reagálnak bizonyos helyzetekben. Ezt utálom.

A jó szándékú emberek keményen megkritizálnak, mert a kritika építő jellegű.

2012. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!