Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért mondják az okosok...

Miért mondják az okosok másoknak hogy "légy önmagad"?

Figyelt kérdés

Én például 10 éve nem voltam nővel, 5 éve nincs állásom van 2 millió adósságom, és a szüleimmel lakom akik küszködnek. Ezek szerint ez vagyok Én.

Hát ki akarna Én lenni? Ezért a "jószándékú embereknek" inkább azt kéne mondaniuk: Figyelj öregem ez így nem jó, legyél mostantól másvalaki, mondjuk legyél:....

Ezt kéne mondaniuk de nem mondják, miért?


2012. jún. 13. 14:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem te vagy, ez a te helyzeted, amin te (mások segítségével) változtatni tudsz, ha akarsz. Ne akarj másvalaki lenni, akarj inkább másmilyen lenni egy kicsit.
2012. jún. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak ilyen barátaim,akik amúgy jófejek és van amelyik jó pasi is,de mégis lúzerek és nem tudom miért.

Miért vagytok ennyire pancserek?Mitől féltek?

2012. jún. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Az önmagad alatt szerintem azt értik, hogy ne vegyél fel álarcot. Ne "jópofizz", ha nem találod viccesnek a szitut, szimpatikusnak az illetőt, ha szarkedved van, akkor ne kényszeríts magadra mosolyt...stb

"Jószándékú" ember meg alig van.

Hasonló helyzetben vagyok, csak nekem nincs adósságom.

2012. jún. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
30%

Az ilyen "légy önmagad" vagy "én legalább önmagamat adom" kifejezések túlságosan is elterjedtek a Való Világnak hála.

Ez a mentsége a bunkó embereknek, akik magukon kívül senkihez nem hajlandóak alkalmazkodni, vagy nem veszik figyelembe mások érzéseit.

Miért nem mondják? Mert ez tapintatlanság. Lehet, alkalmuk sem volt igazán, hogy tanácsot adjanak neked. Meg őszintén, milyen tanácsot adhatnának neked, 10 évig lett volna időd elgondolkodni a megoldáson. Inkább nem bántanak meg, mert te ez vagy, és nem akarnak ítélkezni. Azt gondolják, igen ilyen is van, megvannak az okai, de ha akart volna túlléphetett volna a dolgokon. Az, hogy 10 éve nincs nőd, valószínűleg rajtad múlt, hogy 5 éve nincs munkád, szintén, hogy 2 milla tartozásod van, az meg, a munkanélküliségből fakad. Szerintem más is azt gondolja amit én, neked így alakult, de mi jogom van, hogy most én rádförmedjek, hogy éld másképp az életed.

2012. jún. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
10%

A "légy önmagad" kifejezésnek akkor van jelentősége, ha eljutsz egy szintre... Amíg az nincs meg, addig mondhatják... 4 éve még engem is nagyon irritált ez a mondás, de ha ma valaki megkérdezni, hogy neki mit kellene tennie, akkor csak azért nem mondom, mert tudom, hogy nem fog mit kezdeni vele...


Ha nyakik szarban vagy, akkor annak adj hálát, hogy nem hullámzik... De most komolyan, vannak rosszabb helyzetű emberek. Ha akarsz változtatni magadon, akkor vegyél egy önfejlesztő könyvet... Tanulj egy nyelvet vagy keress egy hobby-t! Én ezt tudom mondani így látatlanba...

2012. jún. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Az a te bajod, hogy a negatívumokkal azonosítod saját magadat. Nekem is van némi adósságom, csóró is vagyok, nagy a hátsóm, hülyék a szomszédaim. Ettől még nem gondolom azt, hogy ez lennék én. Én az vagyok, aki a legszarabb vicceken is tud nevetni, aki hajnali háromkor elolvas "csak még egy" fejezetet, aki káromkodik, ha lefejeli az ajtófélfát, akivel szeretnek beszélgetni az emberek, és aki utál mosogatni. Na ez például én vagyok. De még sorolhatnám.

Na és TE ki vagy?

Egyébként a "légy önmagad" nem azt jelenti, hogy ne vegyél tudomást a hibáidról, és ne akarj rajtuk változtatni. Annyit jelent, hogy az egyéniségedet, a vágyaidat, a jó és a kevésbé jó tulajdonságaidat is vállald fel, ne próbálj úgy tenni, mintha más ember lennél, mert úgy hiteltelen leszel, a hiteltelen emberek pedig taszítóak.

2012. jún. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Légy önmagad: szerintem ez azt jelenti, hogy keresd meg, miben vagy jó és azzal foglalkozz.


Saját példa: amikor pályát választottam, felfutóban volt az informatika. Na gondoltam, ez jó szakma lesz, jól fogok belőle élni.

Pocsék informatikus lettem. A sulit alig bírtam, aztán hamar kirúgtak, akárhova mentem dolgozni.

Idővel beláttam, hogy ez nem fog menni. Szakmát váltottam: a jelenlegi szakmám a bölcsészet és a társadalomtudomány határán van. Még be se fejeztem a sulit, máris kaptam állásajánlatot. Most élvezem a munkám. Tény, hogy nem keresek sokat, viszont ez a keresetem legalább biztos, mert jó szakember vagyok, ezért nem fognak kirúgni. Vagy ha mégis, hamar találok mást.


Korábban azt hittem, befuccsolt az életem, sose viszem már semmire. De most már bizakodom, mert megtaláltam azt, amiben tényleg jó vagyok.

Neked is ezt tudom javasolni. Nyilván nem véletlen vagy öt éve munka nélkül. Gondold ki, miben vagy jó, mihez van érzéked. Ez nagyon nehéz, de ha sikerül megtalálnod, akkor helyrejön az önbizalmad, és el tudsz kezdeni talpraállni, fogsz találni munkát, ledolgozhatod az adósságod, és a nők is újra észrevesznek majd. Légy bizakodó és kitartó, hidd el, rengeteg munkába kerül ugyan, de sikerülni fog!

2012. jún. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, ezek nagy része egész jó...A kérdés kiírása után elmentem hamburgerezni, utána horgászboltba, majd angolt tanítani. 7.40 kor mentem a Sparba magamnak 1 sörért meg egy csomó kutyakonzervért aztán hazbuszoztam és nem is nagyon csináltam mást most olvastam el ezeket...
2012. jún. 14. 04:55
 9/19 A kérdező kommentje:

"pancserek?Mitől féltek?"


Igen, a pánikszerű félelem...ez most rányomja a béllyegét az álláskeresésemre...mindig azt kérdezik: mag meg miért ideges? Amikor jogosítványt csináltam is ez volt 8 szor buktam...Na meg amikor még jártam szórakozóhelyekre...alkoholista lettem 21 éves koromra...

2012. jún. 14. 05:17
 10/19 anonim ***** válasza:

Én írtam a pancserek kifejezést.DE nem bántásból vagy sértésből.Mint említettem nekem több ilyen barátom van aki szeretnivaló és érdekes figura de amúgy egy pancser.Nekik is megmondom.Felnőtt emberek és nem mernek egy nőt megszólítani,nem tudnak egy nővel beszélgetni,kvázi pici fiúk nagy testben mindig az az érzésem.Ők persze irigyek rám,amiért én egy nap akármennyi nőt is megszólítok ha akarok bárhol bármikor.Ők erre képtelenek,pedig állítom némelyik nagyobb tudással és jobb természettel bír mint én.

És közben telnek az évek,eltelt 5-10-15 év és ők mindig ott tartanak ahol akkor és nem értem miért?

Szerintem ők a saját kudarcukat és félelmeiket,szorongásaikat mondogatják magukban mint az imádságot és azt a valóságot is teremtik meg maguknak,kvázi kudarcra ítélik saját magukat.


Kérdező én nem ismerlek,nem tudom mennyi idős vagy,de ebből a pár mondantól amit írtál arra következtetek hogy depressziós lehetsz és valami szorongásos gondjaid is lehetnek,pánikbetegség,szociofóbia stb.Olvasgass ezeknek utána és ha úgy érzed rád illik,akkor keress szakembert.

Ahhoz pénz kell,tehát keresned kell valamilyen munkát.Talán ne a képesítésednek megfelelőt keress,hanem amit szívesen csinálnál.Csak CSINÁLJ valamit,indulj el és a többi jön magától.


(És itt jön a válaszút:Az átlag fickó belevág,nem agyalja túl,a pancser pedig addig rágja-forgatja ezt magában,amig meggyőzi magát hogy úgysem lenne jó és inkább bele sem vág másnap kezdődik minden elölről)

F/38

2012. jún. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!