Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Udvariatlanság szerintetek...

Udvariatlanság szerintetek munkatársak között az, hogy "meg kéne megcsinálni ezt" ahelyett, hogy pl. "csináld meg ezt légy szíves"?

Figyelt kérdés

Szerintem igen, de amikor a főnököm megtudta, hogy valamit ezért nem csináltam meg, és (e-mailre válaszolva) visszautaltam a dolgot az illetőnek, nem firtatva az okát, de célozva rá ("Ha meg kéne csinálni, talán csináld meg"), közölte velem (kissé ingerülten), hogy szerinte ez egyáltalán nem udvariatlan.

Néha egyes helyeken alkalmazottak is beszélnek így ügyfelekkel, és gondolom, szerintük ez teljesen rendben van, és a "kérem" vagy a "legyen szíves" már túlzás lenne.


2011. aug. 3. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak udvariatlanság, de töketlen dolog is. Ha akar valamit, akkor ne csak célozgasson, konkrétan kérjen meg/szólítson fel rá. Az ilyen utalásokat én is el szoktam engedni a fülem mellett.
2011. aug. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vree ***** válasza:
56%

Hát szerintem ritka bunkó dolog tőled ennyin kiakadni, de persze nem ismerem a szövegkörnyezetet vagy a résztvevő személyeket. De ha nekem valaki kötözködni kezd, mert nem kérem szépennel ment el egy levél, vagy ilyesmire hivatkozva nem végez el munkát, én kivágnám a francba. Ilyen hozzáállással nekem nem kellene ember.


Lehet, hogy ez a konkrét eset más. De amit leírtál, abból én nem látom még, hogy valami jelentős becsületsértést kellett volna kiállnod. Kérlek magyarázd el a helyzetet ha én nem értem.

2011. aug. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Egyáltalán nem volt bunkó, sőt tőled volt parasztság hogy nem csináltad meg emiatt.

bunkó dolog úgy kezdődne hogy "csináld meg"

2011. aug. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, tényleg nem kellett volna kiakadnom ezen, még ha zavart is (talán ok nélkül). Amúgy csak egy apró feladat volt, és a vita után megcsináltam. Azért én továbbra is megkérek majd valakit valamire, és nem azt írom/mondom neki, hogy meg kéne csinálni valamit, még ha az is a munkája.
2011. aug. 3. 22:59
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


A kérdés, hogy ki mondta. Szerintem a főnöktől el kell fogadni az utasítást akkor is, ha így mondta. De ha csak egy munkatárs, akkor nem. Igazad volt, én is ezt tettem volna. Illetve azt szoktam ilyenkor visszakérdezni, hogy "Úgy érted, legyek szíves, csináljam meg?" Ne essen már nehezére hozzátenni egy légy szívest, ha már kér Tőled valamit!


manju

2011. aug. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Valóban nem írtam le, hogy egy munkatársam "kért meg" (e-mailben), nem a főnököm. Akkor persze nem tettem volna szóvá, lenyeltem volna...
2011. aug. 4. 19:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!