Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem használják egyesek...

Miért nem használják egyesek itt a cigány szót?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy kipontozzák a mondatokban, meg tudjátok a C-betűsök, meg ilyenek. Tudtommal ez nem káromkodás meg ilyenek. Basszus egy anonim netes oldalon miért nem meri néhány ember begépelni, hogy cigány?
2012. máj. 28. 00:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azt hiszik, hogy nem szabad használni. Néhány éve, amikor erősen elkezdték eröltetni a romázást, akkor sokan rebesgették, hogy a cigány szót "betiltották". Ezt sokan elhiszik/hitték és ezért nem merik használni.
2012. máj. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezért jó pszichológusok a média-terroristák. Éppen erre az "alattvalói" reflexre számítanak akkor, amikor - nyomulva, mint az úthenger - sulykolják, erőltetik azokat a szavakat, amelyeket szalonképeseknek minősítenek. A minősítők természetesen mindig ők - nekünk pedig az volna a feladatunk, hogy lemondjunk a magyar nyelv egyes szavairól és áttérjünk az általuk diktált orwelli "újbeszél"-re. Mindenkinek meg kellene értenie, hogy az ő játékukat játsszuk, ha szégyelljük, majd elfelejtjük a saját szavainkat. Cigány tehát, és nem "roma"!!!
2012. máj. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem használhatjuk azt a szót hogy cigäny bezzeg ők állandóan parasztnak hívnak minket..

Akkor ezen miért nem ajvékol sok ember??

Ez a mi országunk vagy nem??

2012. máj. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Maguknak köszönhetik, hogy a cigány szó manapság már szitokszónak tekinthető...
2012. máj. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz! Kizárólag maguknak, - és kizárólag maguk tudnának ezen változtatni.
2012. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt hiszik, hogy sértő. Pedig ha elképzelünk egy cigányt, milyen kellemes dolgok jutnak eszünkbe.
2012. nov. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Azért emeltem ki, mert egyébként én szabolcsi vagyok, és az itteni cigányokat, ha leromázod ők vannak a legjobban felháborodva, mivel ők cigányok és kész. :)
2013. aug. 14. 10:24
 18/18 anonim ***** válasza:

Megveszekedett liberálisként írom, hogy csak és kizárólag a cigány szót vagyok hajlandó használni. A cigányok többsége ugyanúgy nem szereti a roma szót, és nem is használja, ahogy a többségi társadalom.

Néhány éve elterjedt, hogy polkorrekt módon csak a roma szó használható az adott népcsoport megnevezésére és mindenki más, aki a cigányt használja egy jobb esetben bunkó, rosszabb esetben fasiszta állat.

Baromság, vihar a biliben.

Egy hozzászólás (hogy itt maradjunk a gyakorin) nem attól lesz uszító, gyűlölködő stb, hogy a cigány, vagy roma szót használja, hanem a mondanivalójától.

2013. aug. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!