Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem használják egyesek...

Miért nem használják egyesek itt a cigány szót?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy kipontozzák a mondatokban, meg tudjátok a C-betűsök, meg ilyenek. Tudtommal ez nem káromkodás meg ilyenek. Basszus egy anonim netes oldalon miért nem meri néhány ember begépelni, hogy cigány?
2012. máj. 28. 00:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer feltettem egy cigányos kérdést, és átírták a moderátorok romára!! Elképesztő!

De belül a válaszoknál már lehetett cigányozni, csak a kérdésben nem. Szerintem ezért nem írják ki inkább, nehogy töröljék vagy átírják a választ.

2012. máj. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Biztos a cigányok nem szeretik azt a szót hogy "cigány"! Alkalmazkodni kell rigolyáikhoz...
2012. máj. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Nem kell alkalmazkodni a cigányok "rigolyáihoz". Egyelőre még nem ők itt a többség. Nem szabad nyelvileg is "becsicskulni", szó szerint a szőnyeg alatt szaladgálni, mert ők agresszíven erőltetik a saját népnév használatát. Ez nyelvi terrorizmus. Ez Magyarország, a népe nyelve pedig a magyar.
2012. máj. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A legfurcsabb az egeszben az, hogy a ciganyok onmagukat is ciganynak nevezik.
2012. máj. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez az! Igazság szerint a jól fizetett, ködevő-liberális "megélhetési jogvédők" azok, akik a médiát furkósbotnak használva rá akarják kényszeríteni a magyar társadalmat, hogy egy népcsoportot úgy nevezzenek, ahogyan maga sem (egységesen) nevezi önmagát.

Ezt abban a tévhitben művelik, hogy - ha a cigányokat "romáknak" nevezzük, - a zömük életvitele alapján róluk alkotott kép egycsapásra rózsaszínre változik. Hát nem. Ahhoz a cigányoknak TENNI és AKARNI kéne.

2012. máj. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Meg most ez kicsit olyan, mintha az angolokat engliseknek kéne nevezni... A roma is cigányt jelent. Ugyanaz, tök mindegy.. Akkor is mondhatom, hogy te retkes roma.. De mondom még ez hagyján, hogy nehogy meghallják és jöjjön a pereputty, én azt nem értettem, hogy miért nem merik itt se használni?
2012. máj. 28. 12:41
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kipontozást, kicsillagozást én sem értem, hiszen a cigány nem egy obszcén kifejezés, hanem egy etnikum neve. De ennél is furább volt, hogy láttam már a zsidót is kipontozva.
2012. máj. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A legdurvább nekem az volt, hogy láttam, van aki a szex szót is kipontozza! Na abba nevelhettek még komplexusokat..
2012. máj. 28. 14:05
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Kész röhej az egész,egy nagy álszenteskedés. Kiváltképp,hogy a roma szó a saját nyelvükön is cigányt jelent.
2012. máj. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a "roma" az ő nyelvükön egyszerűen "ember"-t jelent (hímnemben. Nőnemű alakja a "romní").

Azért is felháborító ez a nyelvi terrorjelenség, mert a megélhetési jogvédők azért kardoskodnak, hogy a többség azzal a szóval jelölje őket, amelynek a jelentését fentebb írtam. "Ember". Mi, többségiek, ehhez képest elégedjünk meg az általuk használt "paraszt" (gá(d)zsó, gá(d)zsí) "megtisztelő" meghatározással. Hát nem: a cigány az cigány, a magyar pedig magyar, se több, se kevesebb.

2012. máj. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!