Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez most igénytelenség, vagy...

Ez most igénytelenség, vagy nem, mégis melyikünknek van igaza, nem érti meg az álláspontom, miért ilyen?

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden összefoglalni. Szóval a barátom azt mondja, hogy a ruhákat hordjuk addig, amíg teljesen a végét járják, vagyis már szakad, már hordhatatlan és a cipőkre is ezt mondja. Na most, én sem vagyok híve a féktelen költekezésnek, de amikor már a cipőm nagyon le van kopva és látom, hogy kezd szakadni, akkor én veszek újat, egy, mert igénytelennek tartom, kettő nem tartom biztonságosnak és voltam már kétszer is úgy,hogy az úton szétszakadt rajtam és mezítláb mentem be egy cipőboltba. Most abból lett a vita, hogy én vettem magamnak egy nem is drága szandált, mert a másik 2 éves szandálom már nagyon a végét járta, az egyik pánt már majdnem félig le volt jőve róla, kopások voltak rajta, szóval nagyon megviseltes volt, erre mutatja a cipőjét, hogy látod, az én cipőm is jön szét itt és ott, 3 éves, miért nem jó neked a több éves cipő, kérdezi tőlem. Erre azt válaszoltam, amit fentebb leírtam, hogy mert már majdnem szakad szét és nem akarok ilyen igénytelen cipőben menni. Meg még hozzátette, hogy az emberek úgysem figyelik másnak a cipőjét. Meg tudtam magamnak ezt a cipőt engedni, nem is volt drága, tehát nem arról van szó, hogy a koszt pénzünkből vettem volna, hanem a saját pénzemből. Most az én igényeim túl nagyok, vagy ő adja lejjebb ennyire az igényeit?

2012. máj. 6. 03:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
Én számos cipőmet, ruhámat hordtam még hónapokig gyakorlatilag hordhatatlan állapotban: egyik bakancsban egy teljes telet átvészeltem úgy, hogy egy 1 centis lyuk volt rajta. A ruháimat sokadszor is megvarrom, egészen addig, amíg már a varrás mellett foszlik szét, vagy teljesen megvarrhatatlanná nem válik. Pedig van pénzünk, vehetnék simán újat. Egyszerűen nem szeretek ruhára költeni. Az emberek többsége nézi a cipődet, csak ez nem mindig számít. Amit írtam, annak ellenére én nem nézek ki úgy, mint egy hajléktalan: elég ügyesen varrok, a megfoltozott ruháim úgy festenek, mintha direkt lenne rajtuk folt. Irodába, ilyen helyekre menj normálisabb ruhákban, a boltban, utcán, buszon meg legfeljebb megnéznek, de ki nem dobnak. A megnézés pedig nem fáj.
2012. máj. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ilyen a férfigondolkodás: funkcionális. A női gondolkodás pedig érzelmi alapú, emocionális. Mindkettőnek megvan a helye, és mindkettőt túlzásba is lehet vinni.


A középút az, hogy nem vásárolunk hetente újat mindenből (kivéve ha megvan rá a keret, de akkor is jellembeli problémákhoz vezet), és nem is hagyjuk hogy már leessen a lábunkról (mert igen, sok múlhat azon, hogy milyen képet alkotnak rólunk az igényességünk alapján), és ezt a középutat nyilván a pénzügyi keret függvényében könnyű vagy nehéz tartani.


Nekem úgy tűnik, hogy kettőtök közül a párod vitte túlzásba.. :) Szerintem próbáld ezt így megvilágítani neki.

2012. máj. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!