Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez most igénytelenség, vagy...

Ez most igénytelenség, vagy nem, mégis melyikünknek van igaza, nem érti meg az álláspontom, miért ilyen?

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden összefoglalni. Szóval a barátom azt mondja, hogy a ruhákat hordjuk addig, amíg teljesen a végét járják, vagyis már szakad, már hordhatatlan és a cipőkre is ezt mondja. Na most, én sem vagyok híve a féktelen költekezésnek, de amikor már a cipőm nagyon le van kopva és látom, hogy kezd szakadni, akkor én veszek újat, egy, mert igénytelennek tartom, kettő nem tartom biztonságosnak és voltam már kétszer is úgy,hogy az úton szétszakadt rajtam és mezítláb mentem be egy cipőboltba. Most abból lett a vita, hogy én vettem magamnak egy nem is drága szandált, mert a másik 2 éves szandálom már nagyon a végét járta, az egyik pánt már majdnem félig le volt jőve róla, kopások voltak rajta, szóval nagyon megviseltes volt, erre mutatja a cipőjét, hogy látod, az én cipőm is jön szét itt és ott, 3 éves, miért nem jó neked a több éves cipő, kérdezi tőlem. Erre azt válaszoltam, amit fentebb leírtam, hogy mert már majdnem szakad szét és nem akarok ilyen igénytelen cipőben menni. Meg még hozzátette, hogy az emberek úgysem figyelik másnak a cipőjét. Meg tudtam magamnak ezt a cipőt engedni, nem is volt drága, tehát nem arról van szó, hogy a koszt pénzünkből vettem volna, hanem a saját pénzemből. Most az én igényeim túl nagyok, vagy ő adja lejjebb ennyire az igényeit?

2012. máj. 6. 03:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Gyönyörű.

:D


Szerintem az emberek igenis nézik a másik cipőjét.


Ha majd 65 évesek lesztek és csak a kertbe veszitek fel a cipőt akkor tényleg nem fog számítani hogy hány lyuk van rajta.


De amíg az ember dolgozni jár, azért adjon már annyira magára, hogy ne várja meg amíg szabályosan elszakad róla a cipője.


Szerintem ezt Te is érzed.

Különben nem tetted volna fel a kérdést.

2012. máj. 6. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Attól tartok emiatt többször is lesz vitánk, most mégis mit mondhatnék még neki, mit lehet vele kezdeni? Az az érdekes, hogy minden másban meg igényes, tisztálkodás, rendrakás, minden egyéb, csak ezzel megőrjít. Még én érzem magam rosszul, hogy úgymond mertem venni új szandált.
2012. máj. 6. 05:20
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem egy NŐ, igen is legyen igényes. Öltözzön szépen, és csinosan. Egy pasinál is csúnya ha igénytelen,de egy nőnél még csúnyább Ezzel nem azt mondom hogy százezer forintos ruhákban járjon,olcsóbban is lehet szépen öltözni. Mindenki a pénztárcájának meg felelően vásárol.
2012. máj. 6. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ő az igénytelen,saját pénzedből vetted ne is törödj vele mit pampog.Egyébként is nehogy már szakadtan járj mert neki nem tetszik néha veszel magadnak valamit.Én még a sarkát is meg kopogtatnám a fején ha ezért pampogna
2012. máj. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem nézik meg a cipőt? Én pl. mindenkiről úgy vonom le a konzekvenciát, hogy milyen a cipője, hogy tiszta e a cipője?...és többen vannak így. Ha bemegy egy új munkahelyre valaki, rögtön az az első, hogy megnézik a cipőjét. Ne hagyd magad! Igen is , egy nőnek szüksége van új ruhára, és új cipőkre. Nem azért csak hogy másnak tessen, saját maga miatt is.
2012. máj. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

az érvelésnek azt a részét is mondtad neki, hogy azért vettél új cipőt, mert félsz hogy a másik útközben szakad el, és egy szandál nem olyan mint egy sport cipő, hogy megszakad az anyag és még haza lehet benne érni?



am ne foglalkoz vele.

2012. máj. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

Ha tökremenö félben van valami ruhadarab vagy lábbeli, akkor az a normális, hogy vesznek helyette másikat.

Az a megjegyzés, hogy 65 évesen a kerte még jó - ne haragudj, igaz, hogy még "csak" 55 éves vagyok, de a kertbe dolgozni sem vennék fel lyukas cipöt, ha a szine meg van kopva, akkor még igen, de ha tényleg rossz, akkor inkább kobom. Ugyanez érvényes a ruhákra is, ha a szine megfakult, akkor otthoni piszkosabb MUNKÁKRA felveszem, de ha a megszokott otthoni napirend van (fözés, takaritás, beszélgetés, stb), akkor már otthonra is nem agyonhasználtat veszek fel.

A szakadt meg egyértelmüen a szemétbe tartozik, felvenni nem tenném soha.


A te hozzáállásod teljesen normális, a barátodé enyhén szólva is nagyon igénytelen. NEm irtad, hogy mióta vagytok együtt, de ha ennyire eltérö az alaptermészetetek, akkor nagyon gondold meg, hogy vele akarsz-e maradni, mert igy egyre több veszekedés lesz csak.

2012. máj. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Barátod kissé fillérb.szó. Nyáron az lenne az ideális, ha az embernek 2 pár cipője lenne, hogy tudja váltogatni, ha az egyikbe már beleizzadt a lába.
2012. máj. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor úgy tűnik, hogy az a normális ahogy én állok hozzá. Megpróbálok nem figyelni rá, nem érdekel mit mond, csak az a baj mindig azt hiszi neki van igaza. Két szandálom van, azzal is az a baja, hogy miért nem elég egy. Belefáradtam, hogy elmagyarázzam neki, hogy miért nem akarok ugyanabban a cipőben járni minden egyes nap.
2012. máj. 6. 16:13
 10/12 anonim ***** válasza:

A te pénzedből azt veszel, amit akarsz. Amúgy én is néha vitázok a barátommal emiatt, hogy vegyen már egy új cipőt, mert igen is megnézik, és én szégyellem magam, ha látom, hogy szakadozik lefelé a lábáról.

Ha tehetem inkább veszek egy drágább cipőt 10-15 ezerért, de az tuti kibírja minimum 2-4 évig.

2012. máj. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!