Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nem dohányosoknak kéne...

A nem dohányosoknak kéne alkalmazkodniuk a dohányosokhoz, vagy fordítva?

Figyelt kérdés
Tehát pl. ha állok egy buszmegállóban és beáll mellém egy olyan, aki az arcomba fújja a füstöt, akkor nekem, vagy neki kéne arrébb mennie? Vagy pl. ha egy barátommal ülünk egy padon, ő rám fújja a füstöt, akkor van jogom megkérni, hogy ne rám fújja? Mert néha nem tudom eldönteni, hogy rászólhatok-e, de tüdőmmel problémák vannak gyerekkorom óta és eléggé irritál a cigifüst, rögtön köhögök. Ti mit gondoltok?
2012. ápr. 29. 11:10
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
46%

Én ugyan dohányzom, de mindig igyekszem kulturáltan tenni. Amíg lehetett cigizni a BKV megállóiban, akkor is arrébb mentem, ha pedig többen voltak körülöttem, nem is gyújtottam rá. A csikket sem pöccintettem el, mert ordenáré paraszt dolognak tartom. Keresek egy kukát (szinte lépésenként van egy) és oda dobom.

Ha utcán történik az incidens, egyszerűen állj arrébb és fintorogj. Hátha ettől kapcsol és elnyomja a cigit vagy ő megy arrébb. Ha ez olyan helyen történik, ahol nincs kint a dohányzást tiltó felirat vagy tábla, akkor sajnos csak ennyit tehetsz.

Amúgy múltkor egy srác rágyújtott a buszmegállóban és egy idősebb nő szólt neki, hogy talán nem kéne, mert tilos és rosszul jár, ha elkapják. A srác elvörösödött és arrébb ment. Tehát a megállókban cigit szívóknak nyugodtan szólhatsz.


27/L

2012. máj. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!